Skocz do zawartości
craze121

Hammer koral nie otwiera się

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam polskiej nazwy jest u mnie joz 2 mieście i od 3 dni otwiera się coraz mniej nic w sumie nie zmieniałem reszta korali wygląda na zdrowe .z parametrów znam tylko ph 8 kh 8 no2-0 no3-5 ostatnie zdjęcie z zeszłego tyg.

Ostatnie zdjecie

post-25916-0-19731800-1455042360_thumb.jpg

post-25916-0-94510100-1455042381_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

euphyllia ancora


ryby: Labroides dimidiatus, Pseudocheilinus hexataenia, Chromis viridis x10, Zebrasoma veliferum, Valenciennea puellaris

korale: Capnella, Caulastrea curvata, Discosoma, Rhodactis, Zoanthus, Xsenia, Gorgonia, Briareum, Pseudogorgonia, Euphylia paraankora,Euphylia yaeyamaensis, Euphylia ancora, Euphylia glabrescens Lobophytum, Parazoanthus, Gonipora, Hystrix, Clavularia viridis. Sarcophyton, Ricordea florida, Echinopora, Sinularia, Lobophyllia corymbosa, Lobophyllia rainbow, Blastomussa wellsi,Blastomussa merletti, Caulastrea echinulata,Caulastrea furcata, Acanthastrea echinata, Duncanopsammia axifuga, Turbinaria,Montipora Capricornus, Pocilipora, Stylophora,

inne: Entacmea quadricolorx2, Lysmata amboinensisx3, Archaster angulatus, Blue hermit crab, Tectus Fenestratus, Mespilla globulus, Strombus sp., Ophiolepis superba, Anemonia viridisx2,

e82224c9727bb7685812ea5f1715d41au488a451.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może stoi w za mocnym prądze wody i mu coś nie pasuje.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

euphyllia ancora

Proponuje Młotecznik kotwiczny.

Miałem ten problem z moim. Odpowiedni, nie za silny prąd wody i dobrze sprawdzić czy nie rośnie na nim coś co mogłoby go drażnić.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeże akwarium niecałe 2 miesiące, skała goła zdjęcie trzecie,brak wapiennych.

Zaraz po zakupie wyglądała dobrze bo była z ustabilizowanego baniaka później dała po sobie znać tak jak się czuje u ciebie.

Tzw popularny zespół "syndrom początkującego"

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) no świeżej skały jest jakieś 10kg i z 25kg dojrzałej, mam nadzieje ze przetrzyma reszta korali ładnie rośnie nawet euphylia którą rozerwalem na pół (wypadek) ,doszła do siebie i się ładnie pompuje.

post-25916-0-06077900-1455624826_thumb.jpg

Edytowane przez craze121 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to najtwardszych koral,który przeżył. Przesiadkę z dokładką skały około 40%,gdzie nawet miękkie niektóre wymiękły.przestaw w inne miejsce i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien sie przyzwyczaic, nie lubi tylko silnego pradu wody.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest bardzo nie zadowolony przepływ ma wolny chyba że on ma mieć wodę stojąca.

post-25916-0-78585700-1455635376_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral zamknięty od 2 tyg z jednej strony pokazuje się szkielet i zanika tkanka.nie wiem czekać dalej czy porostu go usunąć.

Koral zamknięty od 2 tyg z jednej strony pokazuje się szkielet i zanika tkanka.nie wiem czekać dalej czy porostu go usunąć.

post-25916-0-87533000-1457001330_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że coś bardzo nie tak z parametrami. Ja bym jescze zostawił, spróbował go poprzestawiać, może coś pokarmić, ale jak szkielet już widać to łatwo nie będzie.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację ale obok mam euphylia która rozerwalem na pół,szkielet rozpadł się na kawałki . Doszła do siebie w 2 tyg i się ładnie pompuje reszta zadowolona również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.