Skocz do zawartości
Sporysz1992

Parametry wody - HELP ! ! !

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim!

Długo nie mierzyłem wody w baniaku, a obsady przybywało, wszystko wyglądało w miarę, czekam na nowy zbiornik który jest w centrum mojego zainteresowania, dlatego nie zwracałem uwagi na wszystkie szczegóły w tym zbiorniku. Zbiornik troche ponad 200 litrów, dosyć mocno obsadzony bo sporo szczepków do nowego zbiornika jest w nim jeszcze. Ostatnio zauważyłem diametralne pogorszenie się stylophory milki, pavony cactus, oraz korali z polipami, wszystko bieleje, słabnie, ogólnie wygląda chu...o. Zmierzyłem wodę i szok ! ! !

Potrzebuje natychmiastowej interwencji w poniesieniu Ca i Mg, ponieważ Ca-ok.140, a Mg-ok.400, masakra.

Co proponujecie, jakieś preparaty??

Jutro myslałem skoczyć po preparaty do Ballinga.. bo one z tego co czytałem podnoszą te parametry (KH też mogłoby być spokojnie większe, bo jest jakieś 6, także też mało)

Ogólnie parametry do d*py, trzeba działać. Doświadczeni koledzy proszeni o pomoc.

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje upewnić się jakie masz zasolenie


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdź innymi testami - takie parametry są nie możliwe

2. jak będziesz podnosić to powoli a nie na szybko


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje upewnić się jakie masz zasolenie

Zasolenie jest 1023...

Wartości mogą wychodzić takie bo robiłem dzisiaj podmiane, ale i tak tragiczne są poziomy Ca i Mg bo mierzyłem przed podmianą i też było do bani..

1. sprawdź innymi testami - takie parametry są nie możliwe

2. jak będziesz podnosić to powoli a nie na szybko

Chodzi mi o szybką pomoc, parametry wiem, że idą powoli. Z tego co czytałem to nie mozna chyba więcej niż o 5 npr w przypadku Mg, z Ca nie wiem jak jest..

1. sprawdź innymi testami - takie parametry są nie możliwe

2. jak będziesz podnosić to powoli a nie na szybko

Testy Salifert, mogą być stare, ale poprzednie wyniki wydawały się być wiarygodne, chyba, że teraz coś sie z nimi stało. Jest możliwe żeby coś żyło w akwarium jak ma tak niskie Mg i Ca? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno robisz poprawnie testy ?


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ca 140, a Mg 400??? To raczej niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halloooo :D

Dawno testów nie robiłem i przez to pomiar taki do bani, przypomniałem sobie wszystko jak się mierzy, uwzględniłem poduszke powietrzną w strzykawce i odczytałem pomiary - PRAWIDŁOWO odczytałem, nie tak jak za pierwszym razem, gdzie zrobiłem to na odwrót i stąd te abstrakcyjne wyniki.

Zasolenie 1023

KH: 6.7

Ca: 340

Mg: 990

Teraz wykonane napewno poprawnie.

Natomiast parametry i tak wymagają poprawy:)

Ca 140, a Mg 400??? To raczej niemożliwe.

źle pomiar zrobiony był.

Edytowane przez Sporysz1992 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz podbij wszystko powoli do: kH 7-8, Ca ok 400, Mg ok 1350


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz podbij wszystko powoli do: kH 7-8, Ca ok 400, Mg ok 1350

Metoda Ballinga? Jakies wskazówki? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda Ballinga? Jakies wskazówki? :)

balling docelowo Ci może takie parametry ustabilizować, ale obecnie to raczej trzeba podbić czymś - są środki Seachema, Kenta, FM, AF


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

balling docelowo Ci może takie parametry ustabilizować, ale obecnie to raczej trzeba podbić czymś - są środki Seachema, Kenta, FM, AF

Dzięki za dobre rady! Zakupiłem dzisiaj KH Plus, Ca Plus i Mg Plus z Aquaforest. Zaczynam dzisiaj lać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za dobre rady! Zakupiłem dzisiaj KH Plus, Ca Plus i Mg Plus z Aquaforest. Zaczynam dzisiaj lać :)

Tylko nie wszystko na raz. Nie wiem jak z KH, ale według internetu i forum- najpierw Mg, potem Ca.

Ja podbijałem tylko Ca i Mg, więc problemu nie było. Najpierw doprowadziłem do normy Mg co trwało ze 2 tygodnie (miałem 1210, podbiłem do 1350 (po 10 w górę dziennie), a potem Ca (4 dawki dawki, podbijające też po 10/dzień).

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz sobie kalkulator ze strony http://reefhub.pl/kalkulator-akwarystyczny/ . Rozrób skoncentrowane prochy do balinga i podnoś powoli parametry. Najpierw MG Potem CA. Wszystko rozbił bym na 5-6 dni. Na gotowe specyfiki szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności sprawdził bym jeszcze zasolenie innym miernikiem. Może masz jakiegoś kolegę morszczaka w okolicy gdzie możesz porównać wyniki.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca doprowadziłem do porządku, Mg jeszcze nie do końca, ale jest już dużo lepiej:)

KH mam 10.1, a dałem tylko jedną dawkę i przestałem lać jak zobaczyłem pomiary.

Kupilem do wszystkiego nowe testy. A powiedźcie mi jakie macie sposoby na NO3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.