Skocz do zawartości
dale

Czym przykleić tapetę?

Rekomendowane odpowiedzi

Czym można przykleić tapetę cieniowaną ? Taką z niebieską z białymi refleksami? Jest produkt JBL

do przyklejania takich tapet, ale z tego co słyszałem, jest on średnio trwały (umożliwia łatwe odklejenie), zaś ja wolał bym, by mi tło się nie odkleiło samo po roku.,...

Jak byście rozwiązali ten problem? Bo chyba nie ma samoprzylepnych folii z takimi grafikami "od środka"?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są... idź do agencji reklamowej, która drukuje na wielkim formacie.

Poproś o druk na folii od strony kleju...

Potem to nakleisz za pomocą wody z płynem do mycia naczyń i karty kredytowej owiniętej bawełnianą szmatką...

trzymać się będzie dłuuuugo


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to nawet już wiem gdzie się udam :)))) Dzięki.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do przyklejenia tła nadaję się olej ? czytałem o czymś takim i nie wiem czy to tak działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przykleiłem na oleju roślinnym i dociskałem linijką aż wyjdą bąble powietrza. Jak to sie będzie sprawowało tego nie wiem


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleja się na wodę destylowaną której nam pod dostatkiem albo raz kleiłem na płyn do szyb. Lepsza woda destylowana. Spryskiwaczem na czyste akwa później na odklejaną folię od strony kleju rzecz jasna. Układasz folię, dociskasz np kartą kredytową pozbywając się wody. Mini bąble same znikną po kilku dniach. Pozdro


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem oi tego typu tapecie Juvela. Z tym że na olej kleić nie zamierzam - wolał bym coś trwalszego.

@Proked, na wodę i płyn klei się samoprzylepne folie - to nie jest folia samoprzylepna.

Ale skoro na w/w stronie można kupić takie zdjęcie w dużej rozdziałce, myślę że nie ma problemu w zamówieniu

np. u Twistmana samoprzylepnej tapety :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Do przymocowania tła JUWEL'a zastosowałem kujawski z pierwszego tłocznia:) Metoda polecana przez sprzedawcę autoryzowanego sklepu JUWEL (oczywiście w ofercie mają dedukowany klej). Tylną szybę przetarłem ręcznikiem papierowym delikatnie nawilżonym olejem. Bąble "wyprowadzałem" plastikową szpachelką. Jak dotąd wszystko OK (nawet przy pracach za akwarium - wyciąganie kabli itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak trzyma sie na ten olej?

Podbijam pytanie. Tapeta Juwela czeka na mnie chyba ze 3 tyg aż coś z nią zrobię i doczekać się nie może ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Olej ma za zadanie możliwość korygowania ustawienia folii na płaszczyźnie i dopiero usuwanie pęcherzyków powietrza powoduje przyklejanie folii która ma swój własny klej.

Jeżeli folia nie jest samoprzylepna to po jakimś czasie na samym oleju się odklei.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) kleilem na olej orlinny pierwsza folie i powiem tak wisiała 3 lata nic się z nią nie działo żadnych pęcherzyków powietrza tylko ze sporo trzeba się namęczyć żeby ładnie wyszło , olej jest dość żadki i za szybko spływał. Gdy mi się znudzila zakupiłem nowe tło ale tym razem zamówiłem do tego dedykowany klej firmy Juwel i bez porównania łatwiejszy montaż tło wisi już 2 lata i nic się nie dzieje polecam :) złużyłem trzy szt. na akwa o wym. 150 / 60 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak trzyma sie tło na oliwce z juwela ?

przykleiłem i nie wiem czy zalewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Raczej zostaną bo powietrze nie ma jak się wydostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używałeś rakle, albo przynajmniej jakąś kartę plastikową?

To się robi podobnie jak naklejki na samochody metodą na mokro.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tapety przyklejałem wiele razy w formie naklejki na osmozie ,

ta jest inna ,nie ma kleju ,przykleja sie ja na specjalny klej juwela straszny badziew jest wiele negatywnych komentarzy, jednak sie skusiłem

wygładzałem twarda sciągaczka do szyb chyba przez godzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folie (lustro weneckie) przykleja się podobnie. Odpowiada za to napięcie powierzchniowe i klej nie jest potrzebny. Tej akurat tapety nie miałem, ale powinno działać tak samo. Zwykła woda powinna wystarczyć


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklejałem dziś plakat Juwela na klej tej samej firmy. Wyszło całkiem nieźle w wolnej chwili wrzuca zdjęcia :)

Tapatalk. Najlepszy sposób na forum z telefonu i tabletu.

Co ciekawe angielska instrukcja obsługi drukowana na opakowaniu mówi o tym żeby klej aplikować na szybę a polska naklejona na opakowanie mówi o tym żeby klej aplikować na tapetę ;) ja aplikowałem na tapetę

Tapatalk. Najlepszy sposób na forum z telefonu i tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.