Skocz do zawartości
Radek-sl

Czy to napewno cyjano ?

Rekomendowane odpowiedzi

post-24711-1455437818,94_thumb.jpgpost-24711-1455437838,94_thumb.jpgpost-24711-1455437843,99_thumb.jpg

Wrzuciłem marine mycosidol mijają tezy dni a to nawet nie drgnelo, zniknęło tylko z piasku i jednej skałki

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wrzuciłes prawidłowa dawkę? Mycosidol nie działa błyskawicznie, u mnie też z 5-6 dni trwało zanim całkiem zniknęło. Pewnie to też zależy od tego, jak gruby jest kozuch. czy rano jest go mało, a w ciagu dnia się rozrasta? Cyjano tak się zachowuje, potrzebuje światła żeby się mnożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% cyjano


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem dawkę zgodnie z instrukcją 40 ampułek na 1000 l , minęły 3 doby wg opisu cyjano powinno zniknąć a ja powinienem wsadzić węgiel, zastanawiam się czy wrzucać węgiel

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj węgla, mycosidol będzie nadal działał. Poczekaj jeszcze ze 3 dni.

A co masz w filtracji teraz?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata, pienidlo, siporax

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj mu jeszcze trochę czasu. U siebie zauważyłam, że cyjano nie znikało równomiernie z całego akwarium. w jednych miejscach znikalo szybko, w innych przez kilka dni prawie żadnych zmian. Najszybciej zniknęło z korali, pomimo, że obok na skale były kolonie, ale już na drugi dzień wszystkie korale mogły oddychać. Czekaj cierpliwie i nic nie wkładaj do filtracji i nie Lej pozywki dla bakterii, bo cyjano tez się nimi żywi. Chyba, że polimery.

Jeśli masz możliwość to staraj się też trochę mechanicznie usuwać. Ja te największe kolonie ze skał paluszkiem odrywalam machająć nim tuż nad skalą. Odrywalo się i szlo w kaskadę.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paluszkiem :) to ja mogę w nosie ...... :) , nie sięgam do dna, trochę dziś odessam wężem jest niedziela pobawić się nieco

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Ta sama skałka przed mycosidolem i trzy dni po wlaniu , zastanawiam się czy to właśnie nie z nią przywloklem to ścierwo

post-24711-1455446835,46_thumb.jpgpost-24711-1455446850,9_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy takiej samej dawce jak u Ciebie tylko że ja mam 100l akwarium i użyłem 4 kapsułek miałem czysto po pięciu dniach. Teraz mam spokój odpukać w niemalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twz przez godzinę po aplikacji miałeś mleko w aqa ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bakterie i tak są podobno wszędzie, ale nie zawsze tak bujnie rozkwitaja.

Nie wiadomo jaki jest skład mycosidolu, nazwa sugeruje coś z grzybami związanego. Może to jakis grzyb, lub związek chemiczny produkowany przez grzyby.

Nie wiem, czy on powoli uśmierca cyjanobakterie, czy odbiera im możliwość odżywiania sie, przez co giną same, ale na pewno potrzeba trochę czasu i nie wkładaj węgla bo węgiel wylapie Ci ten preparat i cyjano wróci. Zauważyłam że u mnie pomagało przegrzebanie piachu i tam, gdzie paluszkiem pomacalam cyjano juz nie odorastało. Jak nic nie będziesz robił to i tak samo zniknie, tylko poczekaj.

Zauważyłam, że resun wywalal mi różową wodę a po cyjano zostawały takie zielone klaczki przypominające glon.

Zanim wlałam mycosidol prawie 2 miesiące wlączyłam z nim wyciągając cyjano szczypcami z piachu. Kiedyś zapomniałam wylać z kubeczka i po nocy w ciemności puścilo farbę do wody. przeplukalam kilka razy z ciekawości, a na dnie kubka w piachu tez zostały te zielone kłaczki.

Jeśli chodzi o mleko, to też miałam dokładnie przez godzinę. Po godzinie pełna przejrzystość. Mleko to normalny objaw.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.