Skocz do zawartości
azgar

Seriatopora hystrix bieleje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakichś 3 dni moja Seriatopora hystrix zaczyna bielec

z parametrów wody znam tylko kh 8,6

i NO3 cos ponad 10 testy salifera

co do no3 to powoli mi spada zawsze było więcej i nic sie nie działo z korala

akwarium ma 5 miesięcy, nie wprowadzałem żadnego życia ostatnio i jakieś 3 tyg temu zmieniłem sól z IO na na aquaforest ale akwarium ma 43 litry a ja robię podmiany co tydzień po około 2,5-3 litrów

Światła mam jakieś 40w led ale tak mam od dłuższego czasu i wszystko ok.

Jedyne co niepokojącego sie działo to z niewiadomych mi przyczyn Cladiella marniała od dłuższego czasu ostatnio ja dotykałem moze uwolniła coś toksyn, dzisiaj ja wywaliłem całkiem bo stwierdziłem ze nie do odratowania.

zdjęcie robione wczoraj wieczorem

4367856_20160213_201427.jpg

zdjęcie dzisiaj zrobione

4367857_20160214_131032.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie jest PO4? Ca?

poza tym masz obok ukwiała... nie parzy jej?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam testów na PO4 i Ca

ale Ca raczej nie jest za niskie mam małe sps-y i lps-y wiec i zapotrzebowanie na to niskie i wydaje mi sie ze z podmianami braki uzupełnia sie.

Ukwiał nie parzy, nie styka sie z nia i białe plamy zaczęły sie od środka a gałązka serantipory najbliżej ukwiała fioletowa cała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu. Kicha.

U mnie w ten sposób poleciały wszystkie SPS, jeszcze trzymają się jakieś kawałki Paciliopory.

Możesz spróbować odłamać zdrowy kawałek, ale żeby absolutnie nie dotknął białego, a potem przykleić go gdzieś dalej.

Niestety, wygląda to jak RTN, choć moim zdaniem to nie jest RTN, a co? Nie wiem.

Po raz pierwszy zrobiło mi się to w starym akwarium, po przekarmieniu (tak mi się wtedy wydawało). Przestałem karmić korale i to co zaczęło zdychać niestety zeszło, a zdrowe zostało. Potem odłamywałem martwe patyki i kawałek upadł mi na zdrowego korala i znowu się zaczęło.

W nowym przez jakiś czas było dobrze, potem pochowałem akry, pacilkę białą, seriatoporę, a teraz obumiera pacilka fioletowa.

Tym razem pomór zaczął się od podania BioDigest, ale sam już nie wiem, czy to należy z tym wiązać.

Miękasy mają się dobrze.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci że jest to ciekawa sprawa bo mnie też parę dni temu poleciały dwie seriatopory a parametry miałę idealne tylko po4 trochę wyższe koledze też tak się stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej odlamac z 2 zdrowe kawalki i szczepki zrobic ? To zostawie tego korala jeszcze i poobserwuje no z nowosci to jakies 2 tyg jedynie slimaka wprowadzilem babilonia wiec niezbyt zebym cos przytargal ale kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z nowości nic nie wpuszczałem przesto nie daje mi to spokoju jak co to daj znać na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połamałem korala udało sie 2 niewielkie szczepki zrobić i dwa kawałki duze które były zainfekowane już prawie całe białe są ale szczepki puki co nie bieleją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci coś odrośnie większego to liczę na jakąś szczepkę po sąsiedzku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.