Jump to content

azgar

Klubowicz
 • Content Count

  729
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Sosnowiec
 • Akwarium
  336l

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ja podaje Sr razem z ballingiem w roztworze Ca
 2. mam takie akwarium jak ty tylko 12 cm dłuższe Obiegowa radze kupić 7000 najwyżej będzie chodzić na 50% mocy około moja wtedy bierze chyba niecałe 20w. I nie licz że pompa 5000 będzie pompować 5k litrów na godzinę na wysokość powiedzmy 1 metra bo będzie z 2x mniej realnie. Cyrkulatory jebao żyją 2-3 lata, potem zwykle jest problem bo coś się psuje. Części nie ma bo są nowe modele produkowane i masz problem Ja ostatnio wymieniłem cyrkulator jebao cp-25 na maxpect jump i bardzo fajny dodatkowo części zamienne łatwo dostępne.
 3. loc-line musiałbyś mieć pojedynczy wkręcony i zrobisz wtedy dłuższy i wtedy mógłbyś mieć niższy poziom wody
 4. radził bym obniżyć poziom wody w akwarium na ten czas
 5. azgar

  Aptasia na koralowcu

  podyskutował bym ale jak widać ciężko ci dwa zdania przeczytać ze zrozumieniem
 6. azgar

  Sucha skała

  nie powinna nic oddawać do wody
 7. azgar

  Sucha skała

  tak mam nadzieje ze pokarzesz mi, ze skała jest jednak dobra bo według mnie te trzy co wymieniłeś na początku to macrorocki z tym ze jedna pomalowana Zależy w jakim okresie czasowym szukasz informacji o skale, jak pojawiła sie w sklepach macro rocks zbierała dobre opinie i taka tez mi sie wydawała tylko z czasem coraz więcej negatywnych opinii zaczęło sie pojawiać i jak porównasz z naturalna to w macro rock (i jemu podobnych) żaden robak nie będzie drążył bo taka jest twarda. Z tego co jest obecnie dostępne wysyłkowo to ja brałbym fiji, a ze mam blisko sklep z akwarystyka morska i ostatnio oglądałem tam skałę i fajna żywa maja to brał bym ta żywa albo jedna i druga
 8. azgar

  Aptasia na koralowcu

  jak czytam co piszecie to tu chyba konkurs na najgłupsza poradę jak ludzie widzicie aiptasie to głupawki dostajecie jedna i trzeba wywalić bo akwarium zniszczy wyjdzie w nocy i was zeżre a poważnie jak chcesz usunąć to bierzesz nożyk (plastikowy stalowy obojętne) i jak masz tak jak tutaj łatwy dostep i nie jest w szczelinie w skale to wyjmujesz korala lub skałkę i poza akwarium delikatnie podważasz bezproblemowo da sie usunąć. Jeśli przypadkiem rozwalisz ja to polewasz ta skałkę woda z akwarium żeby resztki zmyć i ta woda ściek oczywiście.
 9. dino to raczej nie masz ale cjano piękne Na razie odsysaj cjano i ile karmisz ryby ??
 10. azgar

  Sucha skała

  załóż własny watek żeby pokazać jaka super ta skałą jest
 11. według mnie tunze 6065 wystarczy ja bym te glony z tylnej szyby zeskrobał przed podmiana i mam pytanie jaka funkcje ten waż spełnia w akwarium ???
 12. len jestes bo ja tylko wpisałem i w kilku sklepach znalazłem
 13. azgar

  2 kropki / ospa?

  spokojnie 2 kropki ospy nie czynia jak jutro im kropek nie przybędzie to i rybie nic nie będzie
 14. jak da się wyjąc skałkę z aiptasia to najlepiej za pomocą noża delikatnie zeskrobujesz i po problemie potem tylko przepłukać to miejsce woda z akwarium gdzie była jak by resztki jakieś zostały
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.