Skocz do zawartości
Pajutoja

Sposoby na wyskakujące ryby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jak mogę dobrze zabezpieczyć zbiornik przed wyskakiwaniem ryb ?

Zbiornik 30l , Kaskada Aquael Fzn 3 , Lampy Aquael .

Problemy jakie widzę to :

- Szyba nakrywowa - W mieszkaniu zazwyczaj jest ciepło i w tym przypadku woda mogła by się przegrzewać

- Korona - Problemem jest kaskada

- Siatka - nie wiem jak zrobić aby była estetyczna dobrze zabezpieczała i łatwy dostęp .

Potrzebny jest łatwy dostęp do kaskady ( w niej będzie odpieniacz i do czyszczenia potrzebuję dostęp )

Akwarium jest w trakcie kompletowania sprzętu . I chciałbym już wcześniej przygotować coś na wyskakiwanie niż puźniej jak by już było za puźno .

Pozdrawiam Paweł

Edytowane przez Pajutoja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

np. w ogrodniczym - siatka plastikowa (zielona) jest na tyle sztywna że powinna sama się utrzymać , ewent jakaś listewka czy coś na bokach , tniesz nożyczkami , koszt jakieś 4 zł metr :)

rożne rozmiary oczek do wyboru

minus - trochę ogranicza światło , ale to norma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy słodkowodnym dawałem siatkę z ogrodniczego , samo rozwiązanie nie było złe ale estetyka :/ myślałem nad zrobieniem z plexi , plastik lub coś takiego ( płaskie żeby było ) i zrobić coś na tym korony ( z miejscem na kaskade i resztę sprzętu a na górze siatka . co o tym myślicie ? i jak z realizacją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plexi ciete laserowo. Cos ala korona w ksztalcie litery u. Tyl tam gdzie kaskada nie potrzeba. Montaz na dwustronnej tasmie:) mam tak w swoich 800litrach przod i jeden bok reszta sciany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od grubosci... allegro ci pomoze. I telefon do sprzedajacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy spienone PCV się nada ? I jeśli tak to na jaką wysokość robić i czy siatke dawać na góre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobić to technicznie mam już pomysł nie wiem jeszcze tylko jak z materiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy przy kaskadzie zostawić pusto czy robić jakoś nad ?

przeoczyłem , już widzę że pisałeś że nie trzeba wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie będzie gotowy zestaw sam składam , zbiornik o wymiarach 40x25x30h cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zabezpieczyłem wokół kaskady i odpieniacza wiszącego na ściance akwa siatką z linku:

https://www.google.pl/search?q=siatka+do+styropianu&biw=1280&bih=700&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiRlpuo6vnKAhWsNJoKHcn5BeUQ_AUIBigB

Plus taki że przepuszcza powietrze, nie wilgotnieje i da się dowolnie wyciąć, ale estetycznie to nie wygląda


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jak to zrobić żeby było

- estetycznie

- skutecznie

- łatwy dostęp do zbiornika (dolewanie , podmiana wody , karmienie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli mamy koronę (10cm)? Wtedy też musimy zabezpieczyć górę ? W starym akwa miałem szybę i nie raz słyszałem jak ryba wyskakując z wody pukała w szybę . Teraz mam większe akwa , ryb jeszcze nie wpuściłem ale zastanawiam się czy to jakoś zabezpieczyć.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widziałem w galerii handlowej akwa z 2000l to na górze korona i jeszcze siatka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mogę kleić spienione PCV ? ( aby w kontakcie z wodą było ok i trzymało mocno )

klej na ciepło będzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy w tak małym zbiorniku 5 cm korony wystarczy. Babki potrafią wysoko skakać. Może ryba w wielkim zbiorniku ma mniejsze powody do skakania? Gdzieś Tester pisał, że kiedy tymczasowo przełożył ryby do małego akwarium zbierał je kilka razy z podlogi, na szczęście w porę. A po przełożeniu do dużego zbiornika przestały skakać. Ja mam w małym 54l sporo łez wylanych po rybach, które wybrały wolność i wyskoczyly mimo, że akwarium było przykryte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem i raczej zrobie pokrywe według własnego projektu z wentylatorami i wywietrznikami i nwm czym kleic spienione PCV

czy klej na ciepło nie będzie wydzielał nic do wody ? i czy dobrze sklei spienione pcv ? lub czym innym kleić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do PCV będzie dobry taki sam klej jak do hydrauliki albo np kropelka w zelu

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki klej do hydrauliki ? jakiś konkret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki, jaki kupisz w markecie budowlanym na dziale z rurami, kolankami. Klej uniwersalny do pvc. Ja mam akurat klej w niebieskiej buteleczce z polskiej firmy z Jaworzna Chemistik. Dystrybutor USTM. Szybko łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.