Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mógłbyś mi jeszcze podać co ile czasu i w jakiej ilości powinienem podawać do takiego litrażu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilizujesz zbiornik, kiedy jest czysty zaczynasz dozowanie od małych ilości 2-5ml (co dzień lub co dwa dni), dawkę utrzymujesz przez trzy tygodnie, jak wszystko jest ok, podnosisz o 1ml, dozujesz kolejne trzy tygodnie i podnosisz o 1ml, itd. Do momentu kiedy wyskoczy jakiś syf, wtedy dawka o 2ml w dół, utrzymujesz do momentu aż korale podrosną i zwiększy się zapotrzebowanie. To mój sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli dozowanie mam zacząć od zalania zbiornika czy wpuszczenia korali ?

i jakiś syf czyli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli dozowanie mam zacząć od zalania zbiornika czy wpuszczenia korali ?

Czytałeś co napisałem? "Stabilizujesz zbiornik, kiedy jest czysty zaczynasz dozowanie"

i jakiś syf czyli ?

Glony, zielone, czerwone, brązowe, dino, cyjano, nalot na szybach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że czekam aż wszystko dojrzeje i nie ma plag ? I jesli dobrze rozumiem to jak zbiornik juz zasiedlony skoro mam obserwować wzrost korali. dobrze ogarniam ? czy chodzi o coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak przy dozowaniu będzie jakiś syf to mam z nim coś robić czy tylko zmniejszyć dawkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym przypadku ?

Czy jak korale podrosną to powinienem zwiększyć dawkę?

Czy przy starcie jeśli bede same szczepki to tez karmic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o opinie czy sprzęt który zamierzam kupić jest ok ? W pierwszym poście jest uzupełnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy purigen i phosguard powinny być dane odrazu przy starcie czy po jakimś czasie ( jakim? ) ?

W jakiej ilości około dać na taki litraż ? ( będzie na to osobna kaskada Aquael fzn-mini )

Czy te produkty mają datę przydatności ?

Planuję kupić opakowanie

phosguard 500ml

purigen 250ml

aby mieć do innych zbiorników jak będę kiedyś zakładał i nie wiem czy byłyby dalej dobre

I tak z ciekawości czy te wkłady się unoszą czy toną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy w temacie Akwarystyki morskie i od 2 tygodni jestem posiadaczem małej solanki nano reef. Start był z żywa skala i piaskiem i woda z działającego zbiornika. Jak narazie wszytko ok poza dwoma palemkami aiptasia. Ale mam jedno pytanie w zeszłym roku przywiozlem z Chorwacji kilka fajnych muszli i wysuszone skorupy jezowcow czy można je wrzucić do akwarium w którym narazie jest kilka małych korali i jeden krabik :). Myślałem owym aby na tym suchym jezowcow osadzie jakiś koral. Zaznaczam że wygotowalem te rzeczy przez 3 godziny. Nigdzie nie kogo znaleźć info na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy w temacie Akwarystyki morskie i od 2 tygodni jestem posiadaczem małej solanki nano reef. Start był z żywa skala i piaskiem i woda z działającego zbiornika. Jak narazie wszytko ok poza dwoma palemkami aiptasia. Ale mam jedno pytanie w zeszłym roku przywiozlem z Chorwacji kilka fajnych muszli i wysuszone skorupy jezowcow czy można je wrzucić do akwarium w którym narazie jest kilka małych korali i jeden krabik . Myślałem owym aby na tym suchym jezowcow osadzie jakiś koral. Zaznaczam że wygotowalem te rzeczy przez 3 godziny. Nigdzie nie kogo znaleźć info na ten temat.

Krzysiu po pierwsze uważnie patrz gdzie piszesz. Wbiłeś się w cudzy temat.

Po drugie zacznij od lektury działu dla początkujących i ogarnięcia forum. To tego typu pytań są odpowiednie działy i tematy.

Po trzecie sam dopiero się uczę, ale spoko akwarium masz od 2 tygodni to jeszcze nawet nie dojrzało a Ty już wpuszczasz tam zwierzęta co jest wielkim błędem.

Myślę, że na początek powinieneś nieco uzupełnić wiedzę aby nie popełnić kolejnych.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu po pierwsze uważnie patrz gdzie piszesz. Wbiłeś się w cudzy temat.

Po drugie zacznij od lektury działu dla początkujących i ogarnięcia forum. To tego typu pytań są odpowiednie działy i tematy.

Po trzecie sam dopiero się uczę, ale spoko akwarium masz od 2 tygodni to jeszcze nawet nie dojrzało a Ty już wpuszczasz tam zwierzęta co jest wielkim błędem.

Myślę, że na początek powinieneś nieco uzupełnić wiedzę aby nie popełnić kolejnych.

Spoko. Właśnie nie wiedziałem jak założyć temat. Co do życia to rozmawiałem z kilkoma osobami zakładaly zbiornik odrazu z życiem i było wszystko ok pod warunkiem że jest żywa skala i woda z działającego zbiornika. Ale każda informacja jest przydatna także dziękuję. I już znikam. Muszę jeszcze rozgryzc to forum jest to moje pierwsze forum na którym coś napisałem. Także proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy purigen i phosguard powinny być dane odrazu przy starcie czy po jakimś czasie ( jakim? ) ?

W jakiej ilości około dać na taki litraż ? ( będzie na to osobna kaskada Aquael fzn-mini )

Czy te produkty mają datę przydatności ?

Planuję kupić opakowanie

phosguard 500ml

purigen 250ml

aby mieć do innych zbiorników jak będę kiedyś zakładał i nie wiem czy byłyby dalej dobre

I tak z ciekawości czy te wkłady się unoszą czy toną ?

Purigen i phosguard dałbym dopiero po jakimś czasie dojrzewania, gdy zajdzie taka potrzeba.

Nawet nie zwracalem uwagi czy toną czy nie. Ale koszyczki są zaykane więc nie wypłynie. A jak będziesz miał luz to mozesz dac wate albo gąbkę.

Zapraszam do mnie do tematu, może coś się rozjśni.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem aby dać dodatkową kaskadę na te 2 wkłady ( kaskadę Aquaela Fzn-mini ) ( Akurat się zmieści na tylnej szybie razem z fzn-3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeśli zaczynał bym na wodzie z działającego zbiornika ale używał bym innej soli to jak prawidłowo powinienem robić aby nie było przez to dużych zmian ?

Czy na podmianach dawać tą co chcę poprostu czy przy zalewaniu pomieszać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeśli zaczynał bym na wodzie z działającego zbiornika ale używał bym innej soli to jak prawidłowo powinienem robić aby nie było przez to dużych zmian ?

Czy na podmianach dawać tą co chcę poprostu czy przy zalewaniu pomieszać ?

Ja osobiście podmieniał bym wodę na docelowej soli na której chcesz prowadzić bańkę w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na początku jeśli dam wodę z działającego zbiornika ale prowadzonego na innej soli to dać całość takiej wody czy np. po połowie z świeżą solanko z docelową solą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zakładałem zbiornik to mieszałem wodę pół na pół i było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, tak zrobię :)

Zastanawiam się też na refraktometrem, i mam pytanie który będzie lepszy :

1. http://erybka.pl/product-pol-9529-Arka-Aref-Refraktometr.html

2. http://erybka.pl/product-pol-5790-H2Ocean-Refraktometr.html

3. http://erybka.pl/product-pol-8681-Red-Sea-Refraktometr.html

Przy 1 żadnej opini

Przy 2 całkie dużo pozytywnych

Przy 3 mało ale pozytywnych

Prosiłbym o opinie który będzie lepszy

Osobiście podoba mi się 2. ze względu na opinie, ale który lepszy to nie wiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się aktualnie czy jest sens robić pokrywę do tego baniaka

Jedynym powodem do tego jest to aby ryba nie wyskoczyła

Ogólnie dużo bardziej podoba mi się baniak bez pokrywy i taki bym wolał ale czy przy odkrytym nie będzie za bardzo ryzykowane że jednak wyskoczy ? Woda raczej nie będzie też przecież nisko tylko 1-3cm od góry pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.