Skocz do zawartości
Yakaposhi

Akwarium 540litrów a obciążenie 150kg/m2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chce zrobić akwarium 540 litrów, liczę że waga z sumpem i całą resztą wyniesie ok 800kg.

Mij deweloper powiedział mi, że mam obciążenie na poziomie 150kg/m2 stałego + 100kg/m2 zmiennego.

Mieszkanie mam na parterze, ale pod sobą mam garaż.

Trochę specyfikacji :

Fundamenty i ściany nośne kondygnacji garażowej - żelbetowe.

Ściany: nośne – murowane z bloczków silikatowych

Strop –żelbetowy typu filigran

Akwarium chciałbym postawić przy ścianie nośnej, stelarz jeszcze ze ścianą nośną połączyć śrubam, żeby obciążenie jeszcze działało na ścianę.

W wylewce planuję wyciąć styropian tam gdzie będą stały nogi, żeby podłoga się nie zapadła :) i zalać betonem ( może dodatkowe uzbrojenie dać )

Ma ktoś akwarium w bloku z nowego budownictwa ? ma podobne obciążenie ? jakie rady, sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiaj nie panikuj:) Tonę miałem w takim bloku. Nie wycinałem styropianu, panele były i nic się nie zapadło


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiaj nie panikuj:) Tonę miałem w takim bloku. Nie wycinałem styropianu, panele były i nic się nie zapadło

W nowym budownictwie czy starym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yakaposhi

pisaliśmy na PW na aqua-reef w tym temacie - jakie masz jeszcze wątpliwości ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yakaposhi

pisaliśmy na PW na aqua-reef w tym temacie - jakie masz jeszcze wątpliwości ?

Wiem, że pisaliśmy, szukam kogoś kto ma u deweloperów akwaria, wczoraj dostałem telefon, że mogę zrobić tak żeby było z 200kg :) mam ogromny mętlik w głowie.

Twoje informację mam w głowie i wszędzie się nimi posługuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 2010 budowy wiec dla mnie nowe budownictwo:)

Te dane 150kg/m2 to są mocno zaniżone. I przede wszystkim to rozkladaj to na wymiar pokoju a nie doslownie na 1 metr.

Powiem Ci jeszcze więcej: akwarium 1 tona, pokoj 30 metrow i jeszcze zrobilismy w nim chrzciny na 20 osob i nic nie poszło. A te 20 osob to kolejna tona.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deweloper chyba nie ma zielonego pojęcia 150 kg chyba zgubił 1 zero .z papieru budują podłogi 1500 kg na metr spokojnie stawiaj


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację :)

Ktoś ma akwarium w budynkach deweloperskich ?

Ponawiam wątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj

Ja mam 550 l w obiegu a u sasiada dokładnie pod moim stoi ze 700 l , mieszkania deweloperskie i od roku stoją banki i nic się nie dzieje.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.