Jump to content

Yakaposhi

Klubowicz
 • Content Count

  185
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bielsko-Biała

Recent Profile Visitors

665 profile views
 1. Miałem wcześniej Maxspect Recurve R6-120 ale nie chcę już tego produktu, chcę coś innego spróbować.
 2. Yakaposhi

  Lampa Wybór !

  Cześć, Wracam do Morszczaka, akwarium 120x70x70 i mam dylemat co do lampy. Nie mam za bardzo możliwości zamontowania w suficie linek i chyba PacyficSun Hybryda odpada ( dom budowany w technologi Kanadyjskiej - i loteria czy trafię w belkę czy nie haha ), zastanawiałem się nad dwoma sztukami Kessil A360X i postawić na akwarium. Akwarium większość miękasy, możliwe SPS w późniejszym czasie. Jeżeli chodzi o budżet to nie ma ograniczenia w tym temacie. Co moglibyście doradzić ?
 3. We wcześniejszym akwarium sam kleiłem a teraz się zastanawiałem nad kupnem gotowej konstrukcji bodajże z ceramiki. Aluminiowy ? jaki koszt ? Sam stelaż czy razem z szafką ?
 4. Cześć, Chciałbym zamówić stelaż aluminiowy pod akwarium, z zawiasami oraz gotową konstrukcję skały do akwarium. Akwarium 120x70x70. ktoś coś może polecić ?
 5. może bym tylko odciągnął trochę tego piasku, żeby dołożyć żwirku, babki kopią w takim żwirku ? poradzą sobie rozgwiazdy, ślimaki ?
 6. a jak z życiem rozgwiazdy, ślimaki, babki ? Czym najlepiej to wyciągnąć ?
 7. Cześć, Tak jak w temacie, wkurza mnie piach bo jest dość drobny i pyli, w dodatku nie usiedzi na miejscu i w jednym miejscu przez cyrkulację "uciekł" kolejna sprawa, że mam dwie babki kopiące które po prostu sypią mi po koralach zastanawiam sie nad wyrzuceniem i zastąpieniem żwirem araganitowym. Akwarium ma 5 miesięcy, mam rozgwiazdy piaskowe + ślimaki które siedzą w piasku i stąd kilka pytań. 1. Czy jest sens ? jak tak to w jaki sposób to najlepiej zrobić, żeby nie zaszkodzić obsadzie ? 2. Czy Akwarium będzie znowu dojrzewać ? 3. Czy lepiej trochę odciągnąć i przysypać żwirem ? Np. odmulaczem i razem z wodą przy podmiance i rozłożyć to w czasie. Jakieś rady, sugestie ?
 8. Nie wszystko na trytytkach, za dwa tygodnie powtórzę testy
 9. Dziś zmienię jeszcze węgiel i filtr i zobaczę jaka woda będzie tym sprawdzę i dam znać.
 10. Dziękuję za odpowiedź, pomyślę jak przebudować, Ja akurat mam wodę bardzo miękką
 11. zostawię na ten weekend jeszcze z samą żywicą i zamówię wszystko na necie.
 12. Wymienić membranę czy prefiltry ? Czy razem wsyzstko ?
 13. Rozumiem, dziś będę działał. a co z tym Ołowiem wysokim, zostawić tak jak jest czy jakieś radykalne kroki ?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.