Skocz do zawartości
glaenken

ANNA ZOO , GALERIA MOKOTOW, WARSZAWA

Rekomendowane odpowiedzi

nie jestem pewien , ale czy to nie Anna ZOO wlasnie mialo jakis czas temu afere w sprawie psow przetrzymywanych w zlych warunkach na wystawach sklepowych ??

widac ,ze traktuja zwierzeta jak towar typu paczka papieru toaletowego do sprzedania.

najlepsza metoda jest jak najszersze pokazanie tego obrazka i powiazania z nazwa firmy. w sprawie szczeniat sprawa sie diametralnie zmienila (a przynajmniej na to wyglada) jak zajeli sie sprawa dziennikarze.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś ze sklepu wyraził zgodę, żebyś mógł zrobić te fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glaenken uwazaj! Niedawno kilku b. znanych akwarystow udzielajacych sie na jednym z for, za zle slowo o sklepie dostali ogromne kary! Uwazam ze to chore! Prawo stoi po stronie bandyty w tym kraju:( Jedyne co moga stwierdzic w przypadku takich "nizszych" zwierzat jakimi sa ryby to niska szkodliwosc spoleczna czynu:(


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olek jeśli się nie mylę to w prawie istnieje coś takiego jak obowiązek zgłoszenia popełnienia przestępstaw a takie zdjęcia są dowodem w sprawie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab, ja nie jestem pewien czy w każdej, a na pewno w większośi galerii handlowych istnieje zakaz fotografowania, rownież w butikach, nie wiem jaki to sklep, ale podejrzewam że jego właściciel jest na takiej pozycji iż znacznie mocniej oberwie ten donosiciel niż właściciel czy opiekun zwierząt który faktycznie nie opiekuje się nimi dostatecznie.

Pozdr olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to że zanim TOZ się tam pofatyguje to te zwierzęta wylądują w kiblu...i wszystkie ślay znikną...jutro tam pójde i jestem ciekaw jak to bedzie wyglądać, bo zapewne jest szansa że ktoś z tamtejszych pracowników to czyta....


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmienia to faktu, ze kazdy kto chce zobaczyc zapuszczone akwarium morskie, ktore bardziej straszy niz zacheca moze sie pofatygowac do galerii mokotow i obejrzec to na wlasne oczy.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączcie uwagę właśnie jest materiał o Gucwińskich i ich zoo:), to chyba jakaś plaga teraz;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze ze wiecie jak jest w sklepach zoo ale to fakt ze tego typu rzeczy nie powinny byc widoczne dla nas klientow bo to razi a jesli chodzi o galerie mokotow i sklep zoo to akwarysci sobie chyba tamnie radza ze zwierzetami nie tylko morskim juz od dawna nie ma tam prawdziwych akwarystow sa tzw amatorzy ale coz jesli szefostwo na to stac to nam pozostaje tylko zal po zwierzakach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucce jeszcze raz te fotki

ja tez chce to zobaczyc


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glaenken -kto Ci kazał - to możesz napisać.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najgorszą oglądaną zbrobnią na zwierzętach była wystawa akwarystyczna w podwarszawskim Powsinie


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda to byla masakra ale momentalnie ja usuneli a to co sie dzieje w sklepach to jest na codzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem ostatnio w w/w sklepie....błazen pływał cały w białym śluzie i ciągnęły się za nim cienkie nitki na 1-2 cm i pływał dość niepewnie....drugi był cały w kropki..... jeżowiec w innym akwarium..siedział w rogu z obsypanymi igłami....szkoda gadać co się tam dzieje.....aż żal patrzeć...poszedłem tam z nadzieją że coś sie zieniło od ostatniego razu....ale jest bez zmian...


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego sie spodziewales ze zmienia wszystko widziales jak i ak jest sprzet odpieniacze am miniflotory i filtry gabkowe i ryba maja tam nie zdychac. ja sie dziewie ze nik t dalej nie reaguje ale coz widac znieczlica w naszym kraju jest nie tylko na ludzi ale i na zwierzeta w duzym zbiorniku tez jest nawalone korali jakby jakis tajfum byl bez ladu i skladu jestem ciekawy czy wogle ktos cos tam kupuje to jest skandal to co tam sie dzieje z obslugi nikt nie zna nazw tryzmanych tam zwierzat nie mowiac o tym ze nie wiedza w jakich warunkachmaja plywac

ostatnio znajomemu sprzedali krewetki amboinensis a 2 dni pozniej rogatnice po dobie nie bylo juz krewetek fakt rogatnice przyjeli z powrotem ale kasy za zniszczone krewetki i korlae nie oddali wstyd wielki wstyd i to maja byc akwarysci z zamilowania amatorzy i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"akwarysci z zamilowania" do pieniedzy ...

JA niemieszkam w wawie ale przeciez mozna coś zrobić co nie ??

Wystarczy poswiecic popołudnie, zero fotek, nic z tych rzeczy wejsc do sklepu zobaczyć aktualny stan i zadzwonić na policje ... tyle ze trzeba poswiecic te popołudnie

W olsztynie zrobili afere bo ktos zadzwonił że w sklepie sprzedali mu zwierzaka bez odpowiednich papierów - w 5 sklepach na 6 nie mieli papierów - chodziło chyba o kameleony ...

Podejmijcie jakies działania jak jestescie na mniejscu ...

Bo mamy sprawe jak w gimnazjum ... tyle ze rybka sie nie powiesi ... tylko ją poprostu TORTURÓJĄ a zasłanianie sie chorobami to tylko bajka dla prostych ludzi - chore zwierze powinno przebywac w "własnym" niezależnym zbiornku jak mnie pamieć nie myli to powinien być oznakowany jako zbiornik kwarantnnowy albo miescic sie na zapleczu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kontakcie z policja niestetu powiedzieli ze to nie ich dzialka tylko towarzystwa ochrony zwierzat a tamci maja tyle zgloszeni o psach kotach koniach i innych zwierzakach ze nie maja czasu na wizyte w sklepie

wiec slabo to widze zeby cos sie z tym dalo zrobic poprostu robia co chca i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w Polsce, 4 Rzeczypospolitej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gdzie idziemy do Polsatu czy TVNu ??

Weź jeszcze tylko załatw protokół z tego wezwania policji i mają koło 4liter

Jest chyba specjalny urząd który zarzadza "tropikalnymi" zwierzetami tzn wydaje papiery - moze do nich isc ??

Ale mówie wam wystarczy jeden @ do odpowiedniej telewizji i mamy nowa komisje sejmową ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ertman może przemyślcie jeszcze fakt iż może was spotkać jakaś przykrość ze str. właściciela sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre to są właśnie takie sprawy ...

Mówie tylko o napisaniu @ do odpowiednich osób one mają wliczone to do ryzyka zawodowego ...

Widze że Zwierzu coś próbował sam ...

Taki właściciel - niech sie najpierw zastanowi jakich ma pracowników którzy niemają pojecia co i jak ... albo nawet i on sam

A o konsekwencjach już nawet nie wspomne ... bo nie personel ponosi odpowiedzialność tylko pracodawca ...

A moze wystarczy tylko zapytac czy jest szef i czy można z nim porozmawiać ? Przecież to też człowiek ...

Nie trzeba iść z pistoletem czy policją odrazu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.