Skocz do zawartości
Perla1313

Acropory traca kolory i bieleja

Rekomendowane odpowiedzi

Lejesz go tez nie równo, jaka jest tego przyczyna? Swojego czasu tez lalem nie równo i byly problemy ale mialem wadliwy test na Ca.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu patrze po testach i dozuje ile potrzeba

a powinniem dozowac wszystkiego po tyle samo???

mam wszystke plyny rozrobione moge zaczac dozowac po tyle samo ale

po ile zaczac co i jak potrzebuje podpowiedzi .

czy mozna dozowac po tyle samo bez SBS???

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozrabiasz stężone roztwory, to nie możesz lać po równo. Poczytaj o metodzie Ballinga, linka masz w poście 19 tego wątku.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po prostu: skąd te korale miały brać kolory? Metoda Ballinga to raczej podstawa jak chce się hodowac acropory a co dopiero kolorowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi odpukać na razie wszystko rośnie na ballingu light FM. Ale nie zarzekam się, że tak będzie zawsze, na razie zaczynam. Nawet jakieś kolory są.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu: skąd te korale miały brać kolory? Metoda Ballinga to raczej podstawa jak chce się hodowac acropory a co dopiero kolorowac

ok rozumiem.

to czy moglabys podpowiedziec co mam zrobic bo juz sie totalnie pogubilem

od a do z

Dzieki

Mi odpukać na razie wszystko rośnie na ballingu light FM. Ale nie zarzekam się, że tak będzie zawsze, na razie zaczynam. Nawet jakieś kolory są.

Pozdrawiam, Marek.

a ty dozujesz potyle samo a jak tak to po ile u ciebie idzie plynow dziennie.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po tyle samo, używam stężonych roztworów wg przepisu Fauna Martin Balling Light. Pod poniższym linkiem masz mój dzienniczek, ale to nic nie znaczy, nie twierdzę, że metodą że stężonymi roztworami jest dobra, po prostu ja ją stosuję, ale nie mam jakichś spektakularnych sukcesów.

http://300saltwater.blogspot.com/p/dziennik-czynnosci-w-akwarium.html?m=1

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy manual jest jakiś nie dla mnie. Tutaj jest oryginalny.

https://drive.google.com/file/d/0B5lK9z3RiQxvOXdMZlVrdzNENHc/view?usp=docslist_api

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy manual jest jakiś nie dla mnie. Tutaj jest oryginalny.

https://drive.google.com/file/d/0B5lK9z3RiQxvOXdMZlVrdzNENHc/view?usp=docslist_api

Pozdrawiam, Marek.

Tak wlasnie taki balling ja stosuje

Pzdr

Darek

Toco musze poprostu zrobic zeby miec pelny balling?..

i dozowac wszystkie plyny w takich samych ilosciach.

Dzieki

Edytowane przez Perla1313 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś artykuł z posta 19? Właśnie to trzeba zrobić.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś artykuł z posta 19? Właśnie to trzeba zrobić.

Pozdrawiam, Marek.

Tak przeczytalem a czy moge uzyc fauna marin bez elementow z aquaforest SBS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna metoda Ballinga zakłada podawanie SBS. Jeśli nie chcesz podawać SBS to czy rozrobisz proszki tak, żeby podawać po równo czy wg innej receptury i podawać nie po równo, to nie ma znaczenia, nadal nie jest to metoda Ballinga.

Sam stosuję Ballinga Light FM, staram się stosować ją świadomie, tzn mam świadomość, że pierwiastki śladowe zawarte w SBS podaję tylko w podmianach i w jakimś stopniu w płynach FM do metody Balling Light. Mając świadomość, że może być ich za mało i może kumulować się NaCl Ci jakiś czas robię dużą podmianę ok 30% obiegu.

Pozdrawiam, Marek.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyc FM SBS...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

szukalem w necie i nie jestem pewny czy moge to kupic w anglii

SBS FM

wiem ze jest w polsce do kupna.

Pełna metoda Ballinga zakłada podawanie SBS. Jeśli nie chcesz podawać SBS to czy rozrobisz proszki tak, żeby podawać po równo czy wg innej receptury i podawać nie po równo, to nie ma znaczenia, nadal nie jest to metoda Ballinga.

Sam stosuję Ballinga Light FM, staram się stosować ją świadomie, tzn mam świadomość, że pierwiastki śladowe zawarte w SBS podaję tylko w podmianach i w jakimś stopniu w płynach FM do metody Balling Light. Mając świadomość, że może być ich za mało i może kumulować się NaCl Ci jakiś czas robię dużą podmianę ok 30% obiegu.

Pozdrawiam, Marek.

Marek jezeli to co piszesz ze nie jest Balling to jak wyglada pelny ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełny Balling jest z solą bez NaCl.

Niektórzy na pełnym Ballingu prowadzą akwarium bez podmian.

Pozdrawiam, Marek.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełny Balling to równe lanie każdego z płynów łącznie z SBS rozrobionych w proporcjach opracowanych przez Ballinga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełny Balling jest z solą bez NaCl.

Niektórzy na pełnym Ballingu prowadzą akwarium bez podmian.

Pozdrawiam, Marek.

Dzieki Bardzo

Pzdr

Darek

pełny Balling to równe lanie każdego z płynów łącznie z SBS rozrobionych w proporcjach opracowanych przez Ballinga

Dzieki

czyli fauna marin balling rozrobiony z elementami plus sol mineralna SBS da mi pelny balling Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Fauna marin stosuje preparaty skondensowane. Nie leje się ich po równo. A to już nie jest metoda Ballinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fauna Martin sprzedaje takie same preparaty jak każdy inny producent. Jeśli rozrobisz wg przepisu na Ballinga to będzie Balling.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeliczysz stężenia i ile lejesz Ballinga Lighta, do zwykłego Ballinga to okaże się, że lejesz tak jak standardowego Ballinga, tylko zamiast SBS są Trace'y. Tak przynajmniej jest u mnie.

Wysłane z TapaTalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i nie.

Z jakiś powodów zostały ustalone te proporcje. A zostały ustalone po to aby lać każdego płynów po równo.

Polecam artykuł z reefhub

http://reefhub.pl/metoda-ballinga/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak porównasz stężenia i lane ilości w obu metodach, to Ci wyjdzie na to samo.

Wysłane z TapaTalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to już nie jest metoda Ballinga tylko swobodne uzupełnianie brakujących pierwiastków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadam się, jest to Balling Light i nie wiele on ma wspólnego z tym, że komuś bieleje SPS.

Jak ma stałe parametry, czy to w klasycznym Ballingu, czy w innym tworze, to nie ma to żadnego znaczenia.

Wysłane z TapaTalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.