Skocz do zawartości
19patrick91

Flamboyant cuttlefish - gdzie znajdę/cena ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :)

Ostatnio natknąłem się na cudowne stworzenie zwane Flamboyant cuttlefish.

Zastanawiam się jakie warunki w zbiorniku należy spełnić dla takiego podopiecznego...

Przede wszystkim pytanie gdzie można go zdobyć i czy w Polsce przypadkiem nie jest zakazany w handlu (sprawdzałem, nie znalazłem).

Czy ktoś miał jakąkolwiek styczność z tym cudem? Jeżeli tak, proszę o informacje :)

Polecam rzucić okiem, bo zwierz bardzo ciekawy!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Przedziwne i przepiękne stworzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widze,zwierzak fantastyczny,taki morski minihipopotamonosorozec :D. Ale znajac zycie,to pewnie jakis cholerny specjalista pokarmowy...

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę też, że to bardzo rzadkie stworzenie. Gdyby było inaczej robiły furorę w domowych akwariach. Mnie przypomina skrzyżowanie Hipopotama z mątwą, który połknął fajerwerki :) Cudownie piękny zwierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakis wypasiony rodziaj mątwy, wg. dlaczego nie ma ich w naszych akwariach ? Nawet takich zwyczajnych ?


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała mątwa, dorasta do 8cm, najczęściej chodzi po podłożu. Trująca.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jej akwarium juz bym reki nie wlozyl...

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolorach widac ze jest niezle uzbrojona. To ze jest tam sama w zbiorniku to tez cos musi znaczyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmie wygląda że wciąga jakieś krewetki jako pożywienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna, warto odpalić linka z youtuba, by obejrzeć. Dla takiego zwierzaczka to warto taki 500 l baniak postawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.