Skocz do zawartości
Araspn

Pierwsze akwarium Aquael 30l

Rekomendowane odpowiedzi

kanio10 wiem zdalem sobie z tego sprawe fajnie wyglada niestety miejsca za wiele nie ma. Gorny kawalek sprawia ze nie wszedzie dochodzi dobrze swiatlo , probowalem przemeblowac ale to sa 2 kawalki i nic lepszego z tego nie stworze musialbym rozbic ta skale na mniejsze kawalki i wtedy cos ulozyc a nie chce zaczynac baniaka od nowa , takze jakos sobie poradze .

,

Ja też nie chciałem juz nic u siebie kręcić bo niby było za późno i do tej pory żałuję tej decyzji. Brak miejsca flustruje niesamowicie na szczęście w moim przypadku juz nie dlugo zakładam troszkę większe i na pewno dotychczasową konstrukcje będę przerabial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanio10 przesunalem skale troche do tylu i dokupie jakies mniejsze kawalki na przod na ktorych beda docelowo szczepki, jestem dobrej mysli .

Przy nastepnej podmianie wody , zbiore z 1,5kg piachu zostanie 2,5kg bo jednak sporo tego . Mozna go jakos przeplukac i przechowac czy do wyrzucenia ?

Akwarium swieci narazie 5h co 3 dni zwiekszam o 30 min zeby docelowo dojsc do 8h, swiece obydwoma swietlowkami tyle samo czasu, niestety nie moge nigdzie znalesc ile powinienem swiecic dziennie w takim akwarium.

Prosze o pomoc w wyborze filtra, samo ro 3 da rade ? czy koniecznie potrzebuje jeszcze zywice ? skoro ludzie leja wode demi z marketow ktora nie jest w 100% czysta lub nawet przegotowane kranowki

http://allegro.pl/fi...6190235268.html

http://allegro.pl/fi...086805.html

i moze dokupie zywice lub cos takiego

http://allegro.pl/fi...46219253.html

Bakterie jakies niedrogie sprawdzone ktos poleci ?

Do kaskady zamowilem siporax nie wiem czy to byl dobry wybor moze lepiej kupic wegiel ? z testow wiem ze ph jest na poziomie 7,7 no 3 25-50

Po akwarium chodzi slimak i ma sie dobrze wiec no2 pewnie jest poprawne

Salimetr napisze do erybki zeby mi sprawdzili odrazu ile przeklamuje mysle ze ujade na takim za 40zl niektorzy wogole nie uzywaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek możesz wypłukać, wysuszyć i odłożyć na później ;) nic mu się nie stanie tylko przy ponownym użyciu może coś tam do wody oddać.

Jeśli chodzi o filtry RO zerknij sobie na http://www.waterpure.pl/ masz tam sporo zestawów, które tanio można rozbudować o dodatkowe prefiltry. Nie myślałeś o filtrze 10"? Mają sporo zalet, głównie większa wydajność (w sensie mniejszy odpad) i są tańsze w dłuższej eksploatacji.

Siporax pełni inną funkcję niż węgiel ;) na pewno o węgiel Ci chodziło? A co do bakterii to osobiście polecam Microbe Lift Special Blend, gro osób poleca też AF.

Podejście "inni leją kranówkę albo nic nie mierzą" może Ci się nie sprawdzić i zemścić na dłuższą metę ;) Nie mówię, że się nie uda ale mały litraż nie wybacza tak łatwo błędów ;) no i szkoda zwierzaki męczyć. Xenia się przyjęła? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ktos odkupic calego zestawu w poznaniu ? z cena dogadamy sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się poddałeś?

Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez tydzien jak mnie nie bylo domownicy dolewali do akwarium przegotowana wode . Sporo zycia obumarlo co robic ? Wegiel + duza podmiana ? Reset Start na nowej wodzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.