Skocz do zawartości

Historia edycji

Steron

Steron


dodano zdjęcia

Relacja z ostatniego miesiąca. Po świętach aż do Nowego Roku miałem trochę wolnego, więc zabrałem się za drobne poprawki przy akwarium. Wymieniłem większość popalonych diod Royal Blue w mojej lampie Zetlight ( nie wygląda to profesjonalnie, ale działa). Zmontowałem sobie moją pierwszą w życiu belkę LED. Bez sterowania. Tylko On/Off. Sterowanie to już wyższy level. Zwykły profil aluminiowy i diody Royal Blue. Teraz jest bardziej niebiesko w całym baniaku. Zbudowałem sobie też półkę na szczepki mocowaną na magnesie( kawałek pcv obklejonego kawałkami skał + magnes ze starego cyrkulatora) Niestety zarastała zielonym glonem więc trafiła do kosza. Te kawałki musiały oddawać fosforany do wody. Po ostatnim łapaniu Hepatusa( ostatni tydzień listopada) miałem długo sajgon w akwarium, który skończył się małym dojrzewaniem zbiornika. W tym czasie kombinowałem  z ustawieniami lampy i cyrkulacji bo zaczęły pojawiać się miejscami glony i sinice, ale żadna tam plaga. Zmniejszyłem w ustawieniach lampy moc kanałów białego i czerwonego. Dojrzewanie ma się teraz już ku końcowi. Ostatnie dołożenie skały z 2 grudnia przyczyniło się do poprawy ogólnej właściwości filtracyjnej całego zbiornika. Parametry szybko się wyzerowały i musiałem zmniejszyć dotychczasowe dozowanie wódki o ponad połowę. Odpieniacz wywalał dziennie pełny kubek syfu, co mu się dotąd nie zdarzało. Niestety padła mi zakupiona 2 grudnia Montipora samarensis (zielono-pomarańczowa), zaczęła blaknąć i pokrywać się glonem, łamanie, oraz przeniesienie jej na dno zbiornika nie pomogły. Prawdopodobnie za szybko postawiłem ją na górną półkę i się mocno sparzyła. Do zbiornika wróciły szklane róże, które jakiś czas temu wytępiłem preparatem. Z dobrych informacji to to, że widać już przyrosty korali. Acropory już od jakiegoś czasu nie są brązowe. Zwiększa się też konsumpcja Ballinga. Dziś jak co sobotę, odmulam sumpa i robię podmiankę. Za tydzień zbiornik czeka okres próby; jak co roku wyjeżdżam na tydzień na rodzinny wypad do Austrii na narty, więc akwarium zostanie pozostawione sobie. W moją nieobecność obsługa akwarium ograniczy się tylko do karmienia ryb co drugi dzień i uzupełniania zbiornika dolewki. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie powrót do oświetlenia t5. Zakup jakiejś używanej lampy 6-8x39w t5. Mniej problemów z ustawieniem lampy. Włączasz na 8-10 godzin wszystkie, a na wschody i zachody zostawiasz zapalone tylko 2 jarzeniówki po godzinie lub dwie i wszystko rośnie.20190111_161819.jpg.1b651d3434f1c679dea22e69ed0bad9c.jpg20190111_164735.jpg.dd8aa83f5ba78b936cd367312eea0a49.jpg20190108_124432.jpg.0332f2317f8f4f79bc83ec0b366d7208.jpgDSC_0769.JPG.8af0e83b910bdf6517d2dbaf484983b0.JPGDSC_0776.JPG.433462d04500c6bf859d366f9c9f96d0.JPG

Steron

Steron

Relacja z ostatniego miesiąca. Po świętach aż do Nowego Roku miałem trochę wolnego, więc zabrałem się za drobne poprawki przy akwarium. Wymieniłem większość popalonych diod Royal Blue w mojej lampie Zetlight ( nie wygląda to profesjonalnie, ale działa). Zmontowałem sobie moją pierwszą w życiu belkę LED. Bez sterowania. Tylko On/Off. Sterowanie to już wyższy level. Zwykły profil aluminiowy i diody Royal Blue. Zbudowałem sobie też półkę na szczepki mocowaną na magnesie( kawałek pcv obklejonego kawałkami skał + magnes ze starego cyrkulatora) Niestety zarastała zielonym glonem więc trafiła do kosza. Te kawałki musiały oddawać fosforany do wody. Po ostatnim łapaniu Hepatusa( ostatni tydzień listopada) miałem długo sajgon w akwarium, który skończył się małym dojrzewaniem zbiornika. W tym czasie kombinowałem  z ustawieniami lampy i cyrkulacji bo zaczęły pojawiać się miejscami glony i sinice, ale żadna tam plaga. Zmniejszyłem w ustawieniach lampy moc kanałów białego i czerwonego. Dojrzewanie ma się teraz już ku końcowi. Ostatnie dołożenie skały z 2 grudnia przyczyniło się do poprawy ogólnej właściwości filtracyjnej całego zbiornika. Parametry szybko się wyzerowały i musiałem zmniejszyć dotychczasowe dozowanie wódki o ponad połowę. Odpieniacz wywalał dziennie pełny kubek syfu, co mu się dotąd nie zdarzało. Niestety padła mi zakupiona 2 grudnia Montipora samarensis (zielono-pomarańczowa), zaczęła blaknąć i pokrywać się glonem, łamanie, oraz przeniesienie jej na dno zbiornika nie pomogły. Prawdopodobnie za szybko postawiłem ją na górną półkę i się mocno sparzyła. Do zbiornika wróciły szklane róże, które jakiś czas temu wytępiłem preparatem. Z dobrych informacji to to, że widać już przyrosty korali. Acropory już od jakiegoś czasu nie są brązowe. Zwiększa się też konsumpcja Ballinga. Dziś jak co sobotę, odmulam sumpa i robię podmiankę. Za tydzień zbiornik czeka okres próby; jak co roku wyjeżdżam na tydzień na rodzinny wypad do Austrii na narty, więc akwarium zostanie pozostawione sobie. W moją nieobecność obsługa akwarium ograniczy się tylko do karmienia ryb co drugi dzień i uzupełniania zbiornika dolewki. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie powrót do oświetlenia t5. Zakup jakiejś używanej lampy 6-8x39w t5. Mniej problemów z ustawieniem lampy. Włączasz na 8-10 godzin wszystkie, a na wschody i zachody zostawiasz zapalone tylko 2 jarzeniówki po godzinie lub dwie i wszystko rośnie.20190111_161819.jpg.1b651d3434f1c679dea22e69ed0bad9c.jpg20190111_164735.jpg.dd8aa83f5ba78b936cd367312eea0a49.jpg20190108_124432.jpg.0332f2317f8f4f79bc83ec0b366d7208.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.