Skocz do zawartości

Historia edycji

Steron

Steron


dodano tekst

Ok, dzięki już coś się rozjaśnia. Może ktoś się jeszcze wypowie w temacie reaktora. Może ktoś poleci jakiś fajny model do 500l.

Prace nad nowym baniakiem trwają. Po zrobieniu rozeznania szafek na stelażu mój wybór padł na Erybkę. Jak zamawiałem u nich parę lat temu obecny baniak to jeszcze nie mieli w ofercie zabudowy stelaża. Szkło też będzie robione u nich. Nowe akwarium będzie mieć wymiar 150x60x60h z kominem zewnętrznym na lewej ścianie. Nowa lampa już zamówiona. Będzie Ati sunpower 8x54w t5. Jak mi będzie mało to z czasem może dokupię 2x Kessil lub Hydrę.  Będzie nowa pompa obiegowa AquaNowa 9000. Stara będzie robić za zapas. Jutro przyjedzie 20kg skały Marco Rocks i klej do skały. Będę się bawił w aquascaping. Jakaś wyspa. Jakiś łuk. Resztę skały wykorzystam z obecnego baniaka przy przekładce. Z sumpa przełożę do sumpa skałę, biobale i siporax, i reaktor z biopaletkami. Wykorzystam też połowę wody z obecnego akwarium. Piasku wezmę co najwyżej jeden kubek żeby zaszczepić bakterie i robactwo. Odpieniacz na razie zostaje ten sam z czasem pewnie zmienię na Twistmana 200 integra. Cyrkulatory też puki co zostają: Jebao 2xRW8 i tunze 6045. Na nowego sumpa się jeszcze nie zdecydowałem. Chyba wezmę dwukomorowy. Komora pompy i komora z całą resztą. Zastanawiam się czy nie zrobić trzeciej komory na szczepki korali. Bardzo mnie denerwują szczepki w akwarium. W nowym baniaku chciałbym zrobić efekt dosłownie kilku dużych korali. Lekka konstrukcja skalna z miejscem dla ryb.

Steron

Steron

Ok, dzięki już coś się rozjaśnia

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.