Skocz do zawartości
Jakuś

[675] Nieuleczalna choroba

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo przejrzyście.. Bedzie super. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj od 16 nakapało z 20 cm wody. Zwodowałem Jebałki rw15 i jestem załamany, terkoczą jak traktor. Jest szansa że się ułożą czy od razu słać na reklamacje? Kiedyś miałem pompy jvp i było ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To choroba nie dość ze nie uleczalna ale i bardzo szybko postępujaca.. :thumbup:

A co do pomp to jeżeli są nowe to trzeba dac im pare dni.. A po drugie niski poziom wody rownież słabo wytłumia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też dwie takie rw15 i jest git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam też dwie takie rw15 i jest git :)

Jest git i było tak od początku czy dopiero po czasie się uciszyły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie, tez marzy mi sie taka przestrzen bez dominacji przytlaczajacej przez skaly.

Troche wlasnie z tym stelazem tez bym sie obawial, ale jesli jestes pewny ze dobrze zabezpieczyles to pewnie tak bedzie.

Co do Jebao RW to moja 8 nie terkotala ale slychac bzyczenie ktore nie ucichlo od nowowsci. Dobrze ze te pompy maja tryb nocny bo spania przy nich by nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje były zdecydowanie głośniejsze na początku, a teraz jest całkiem spoko :) Tak czy inaczej musisz podjechać na rekonesans to sprawdzisz sam bo może się przyzwyczaiłem ;)

Co do drewna to statki z drewna pływały i pływają od dawien dawna, a swoją drogą woda słona konserwuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz czas w sobotę, bo ja będę miał chwilę, to mógłbym podjechać ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich godzinach bo mam kilka spotkań ale coś idzie wymyślić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie cały dzień, odezwę się jutro jeszcze bo będę wiedział dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno między 10 a 12 mam czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi powie o co chodzi. Od środy leje się RO, wszystko fajnie wczoraj wieczorem było już 3/4 zbiornika. Budzę się dzisiaj rano i nagle po ponad dwóch dniach woda mleko.

TDS pokazuje 0. Woda miesza się cały czas cyrkulatorem.

Czyżby to skała coś puściła ? Ale tak nagle po dwóch dniach ?

Nie wiem co mam teraz zrobić, czy lać wodę do końca zasolic, podłączyć odpieniacz, dać węgiel i czekać, czy od razu wylać wodę na napełniać od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleiłeś skałę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak CX5, ale było to parę dni przed zalewaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To obstawiam, że klej spowodował mętnienie. Ja miałem zalaną suchą skalę nie klejoną i woda kryształ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę odpaliłem obieg. Od trzech dni świeci się światło i leję bakterie. Niestety zmętnienie wody nadal występuje, chociaż z każdym dniem jest coraz mniejsze. Odpieniacz przez pierwsze dni nic nie wywalał, chyba musiał się ułożyć, od paru dni w kubku ląduje jakaś biała maź, więc jest szansa że zmętnienie w końcu ustąpi.

Cały czas zastanawiam się od czego zrobiło się to mleko w akwarium. Zalewałem różne akwaria już kilka razy, CX5 też używałem wiele razy i nigdy czegoś takiego nie było. Jedynym nowym czynnikiem jest skała. Niewyjaśniony pozostaje fakt wystąpienia zmętnienia dopiero trzy dni po zalaniu skały, no ale nic tam, mam nadzieję że będzie już dobrze. Oprócz tego to skałę oceniam na wielki plus.

Fajne kształty, łatwa do poklejenia, nic z niej się nie sypie, żaden drobinki piasku itp. Zobaczymy jak będzie dalej.

Wstawiłbym zdjęcie, ale do dyspozycji mam tylko telefon, a na zdjęciu wykonanym nim, widać tylko białą plamę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W niedzielę odpaliłem obieg. Od trzech dni świeci się światło i leję bakterie. Niestety zmętnienie wody nadal występuje, chociaż z każdym dniem jest coraz mniejsze. Odpieniacz przez pierwsze dni nic nie wywalał, chyba musiał się ułożyć, od paru dni w kubku ląduje jakaś biała maź, więc jest szansa że zmętnienie w końcu ustąpi.

Cały czas zastanawiam się od czego zrobiło się to mleko w akwarium. Zalewałem różne akwaria już kilka razy, CX5 też używałem wiele razy i nigdy czegoś takiego nie było. Jedynym nowym czynnikiem jest skała. Niewyjaśniony pozostaje fakt wystąpienia zmętnienia dopiero trzy dni po zalaniu skały, no ale nic tam, mam nadzieję że będzie już dobrze. Oprócz tego to skałę oceniam na wielki plus.

Fajne kształty, łatwa do poklejenia, nic z niej się nie sypie, żaden drobinki piasku itp. Zobaczymy jak będzie dalej.

Wstawiłbym zdjęcie, ale do dyspozycji mam tylko telefon, a na zdjęciu wykonanym nim, widać tylko białą plamę :)

Miałem to samo co ty parę dni temu. Bodajże po 4 dniach zmetnienie zeszło także wszystko powinno być OK.

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.