Skocz do zawartości
-z-

jaki żarnik?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

poniewaz zarnik ktory posiadam kupilem juz jako uzywany, czas najwyzszy go wymienic. W tej chwili posiadam AM Aqualine 10000 o temp. 13K i moy 150W. Oprocz nocnego to moje jedyne zrodlo swiatla. W akwarium mam same miekkie i rybki. Pojemnosc 160 litrow.

Twardych nie bedzie.

Chcialbym zmienic na cos bardziej "niebieskiego". W rachube wchodza chyba tylko te dwa, tj. AM Aqualine 16000 i zarnik Arcadii o temp 14000.

Co wziasc lepiej?

Mial ktos doswiadczenia z zarnikiem Arcadii?

Czy 16000 Kelwinow w przypadku AM to nie bedzie przesada zakladajac ze to jedyne zrodlo swiatla?

Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam porówanie 3 żarników:

Sylvania CoralArc(to samo co AM 16) 250W

BLV 20KK 400W

AquaConnect 14KK plus 400W

Według mnie sylvania jest najjaśniejsza z tych 3 żarników. Podobna troche do AC14, z tym że jest bardziej niebiesko-biała od niego (ac ma lekko fioletowy odcień).


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niebieski jest Pacific Sun - i niedrogi. Ktoś oferował kilka dni temu za 100 zł nowy. Jak dla mnie był za niebieski i pusciłem go dalej. Zostałem przy AM 13000

Troche jednak jest ciemny, bo imho ma spoooro więcej niz te 10000 K

Coś za coś


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel2000: zadowolony byles z tego AM 16? Dalbys go jako jedyne zrodlo swiatla?

(ps. dzieki za Cladielle - jestem b. zadowolony, super opakowane, szczepka tez ladna)

Darek S: Pacific Sun mimo ich ceny wolalbym nie brac. Co do ilosci swiatla, to teraz przy AM 13 jest go chyba sporo, bo miekkie lepiej rosna na bokach akwarium, a ukwial ze srodka tez przeszedl na bok i tam juz od dluzszego czasu przebywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-z- :

[]

Darek S: Pacific Sun mimo ich ceny wolalbym nie brac. Co do ilosci swiatla, to teraz przy AM 13 jest go chyba sporo, bo miekkie lepiej rosna na bokach akwarium, a ukwial ze srodka tez przeszedl na bok i tam juz od dluzszego czasu przebywa.

Obecnie mam AM 13000 . Jego wadą jest to że zółknie po jakimś czasie. Gdyby nie to, byłby bardzo dobry. Mój ma 1,5 roku i jest wyraźnie żołtawy. Zrekompensowałem to aktyniką - nawet fajnie wygląda, ale wkrótce szykuje sie zmiana. Ten Pacific był dla mnie za niebieski, ale zaraz znalazł nabywcę.

Może i Ty dorzuć aktynikę - wtedy to zupełnie inne akwarium.

To fotka z samym żarnikiem AM - bez aktyniki

95-am13k.jpg

a to z samym Pacific Sun - bez aktyniki

95-psun.jpg

Robione w odstępie 0,5 godziny tym samym cyfraczkiem i na takich samych ustawieniach.

Różnica na fotogr jest niewielka, ale w realu jest większa. Dodam, że AM ma juz trochę miesięcy.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Sylvania Coralstar (jest to to samo co AM 16, ale ma inne opakowanie). Hmm, odpaliłem go jakieś 2 tygodnie temu.

Wrażenia:

Barwa ładna, ale na początku miałem jakieś takie subiektywne wrażenie że jest lekko zielonkawy. Po porównaniu do BLV 20KK, trochę zmieniłem zdanie, jest biały z lekkim niebieskim odcieniem, ale nie jest niebieski jak BLV. Wydajność dla Sylvania 250W 8000lm, BLV 400W 8000lm, z tym że sylvania wydaje się być jaśniejsza.

W tej chwili mam nad akwarium AquaConnecta i tą Sylvanie, niestety nie mam jeszcze żadnej aktyniki. Światło jest jak dla mnie ok, chociaż mogłoby być bardziej niebieskie. Postaram się podesłać jakąś fotkę jak to wygląda.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.