Skocz do zawartości
jerzy albera

KOMIN I SUMP

Rekomendowane odpowiedzi

POSIADAM ZBIORNIK O WYMIARACH 140X60X50. KOMIN O OBIĘTOŚCI 50L WYPEŁNIŁEM PRAWIE W CAŁOŚCI BIOBALAMI.

CZY SĄ WSKAZANIA CO DO JAKIEJ GŁĘBOKOŚCI BALE POWINNY BYĆ ZANUŻONE.CO NAJLEPIEJ UŻYĆ W SUMPIE DO FILTRACJI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o biobale w kominie, to raczej nie powinny być całkowicie zanurzone, a jedynie obmywane (zraszane) przez wodę spływjącą przez komin do sumpa. Co do filtracji w sumpie to jest to temat rzeka. Wszystko zależy od twoich wymagań i konstrukcji sumpa. Można wypełnić komory zwykłymi materiałami stanowiącymi podłoże dla bakterii nitryfikacyjnych typu ceramika, grys koralowy (dodatkowo buforuje wodę), itp, można także wydzielić część filtra na refungium lub filtr glonowy i umieścić w nim zywe skałki, glony czy też podłoże typu miracle mud (pierońsko drogie :( ). Aha, dochodzi jeszcze filtracja mechaniczna na wejsciu i ew. na wyjściu do zbiornika głównego, ale z tym raczej nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ-powinien kazdy napisac jakiej uzywa filtracji w sumpie i kominie chodz komin moim zdaniem odpada .WIEC NAPISCIE KTO JAKIEJ FILTRACJI UZYWA :D:):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swirlej- Wiesz może ile litrów ma ten zbiornik?(swoją drogą imponujący;-D) No i gdzie mozna znalezc cos wiecej(najlepiej po polsku/angielsku o wspomnianej metodzie? Ja znajduje same niemieckojęzyczne strony, a z tym jezykiem to u mnie nie bardzo ;/


3-city pozdrawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszesz...A juz napewno warte uwagi! Zreszta zdjęcia mówią same za siebie, naprawde nieczesto widuje sie takie baniaki... A znasz jakis adres sklepu internetowego, gdzie moznaby to ew. kupić? Jeśli tak i oczywiscie jesli możesz to byłbym wdzięczny za adres np. na priv...

W koncu trzeba sie rozwijać, i próbować nowych rozwiązań ;D

Pozdrawiam

Mateusz


3-city pozdrawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirlej a jakie sa koszty eksploatacji tego systemu ?

http://www.coralculture.co.uk/shop/product_info.php?products_id=386

starter kit ma cene 176 funtów ! (1funt ~= 5,8 zł) + koszty wysylki ba pewnie w Polsce nikt tego nie sprzedaje.

rozumiem ,ze reaktor kupuje sie raz ,ale jak pozniej w eksploatacji zuzywalnych elementow ksztaltuja sie koszty ?

pzdr,Kazimierz

ps.

dla zainteresowanych stronami po angielsku , to co znalazlem na szybko w necie :

opis systemu

http://www.wetwebmedia.com/ca/cav1i3/zeovit/Zeovit_system/zeovit.htm

strona producenta

http://www.korallen-zucht.de/Englisch.21.0.html


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po czym wydaje Ci sie znajomy ?

osobiscie nie sadze zebysmy mieli wczesniej okazje porozmawiac bo przez Szwajcarie tylko przejezdzam kawaleczek, a na forum rzadko zabieram glos, aczkolwiek wiele Twoich postow czytalem. :)

wiec jak jest z tymi kosztami ?

ja na chlopski rozum zakladam ,ze jak cos daje takie efekty jak na zalaczonych obrazkach , czyli powyzej sredniej to znaczy , ze musi tez powyzej sredniej kosztowac. jesli nie , to wszyscy by sie na to juz przestawiali , a patrzac na ilosc informacji w necie to mam wrazenie ,ze poza strefa .DE metoda ta nie jest chyba szczegolnie znana i popularna.

K.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHOLERA-SWIRLEJ 2 akwa ktore tu pokazales jest naprawde ladne nie sorry piekne a korale dwarde super poprostu :szok


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał: zastosowanie zeovitu nie jest żadnym warunkiem koniecznym na wygląd zbiornika. Zresztą najczęściej jest wprost odwrotnie: cudownych metod było już wiele (można wspomnieć np. MM) - i znowu u jednych sie sprawdza u innych nie. Takze twierdzenie ze tylko w ten sposób i gotowe jest zwykłą bzdurą. Przepiękne zbiorniki mozna znaleźć u ludzi stosujących praktycznie wszystkie metody: u jednych na MM acropory wychodzą ze zbiornika a inni szukają w nim przyczyny załamania biotopu w swoim akwarium. Takze po pierwszych ohah i ahah okazuje się że jak każda metoda ma swoje plusy i minusy - tylko które przesłonią które. Powodzenie w prowadzeniu takiego zbiornika z acro jest uwarunkowane olbrzymim doswiadczeniem i wiedzą akwarysty a nie żadną "cudowną" metodą. Poszukaj na niemieckich stronach: tam takich zbiorników jest na pęczki i poczytaj o metodach: jest zeovit, jest MM, są takze czyste berliny i tu bez cudów efekty są zadziwiające - są takie akwa takze w Polsce.

Kolorystyka i przyrost jest najczęściej osiągana "pędzeniem" zbiornika na Ballingu, chociaż to oczywiście takze nie regóła.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice sa zawsze, chyba tylko zupełny laik tego nie widzi. Ale najczęściej nie wynikają wcale z cudownych metod. Jakbym miał rozumować i zachowywać się tak jak Ty, to widziałem kilka barwniejszych zbiorników prowadzonych wyłącznie na Ballingu i powinienem wszem i wobec głosić że to najlepsza metoda a wszyscy którzy się z tym nie zgadzają to barany. Nie wczytywałem sie w ten barbarzyński jezyk który uzywa "Twój kolega od zbiornika", ale podejrzewam że takze jedzie na Ballingu.

Porównanie Marxa też jest bez sensu - jakby porównać dużego fiata z jaguarem - i ten może być czerwony i ten. Z tym że potrafią to zrobić obiektywnie tylko właściciele jaguarów którzy zaczynali od fiatów. Natomiast Ci co jeszcze nawet fiatów nie mają mogą sobie jedynie wmawiać duzo rzeczy...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasseraufbereitung:

Calciumgehalt: über Kalkreaktor, Nachts Calciumhydroxidrohr mit Taktpumpe,

und alle zwei Tage zusätzlich Balling Medhode (Wert immer um die 410mg)

Magnesiumgehalt: nur über die Balling Methode

Tylko magnez??? Zdaje się z niemieckim też masz problem.

Masz rację, nasza rozmowa nie ma żadnego sensu. Poczekajmy aż w końcu któryś zbiornik Ci wyżyje, jak na razie bowiem znany jesteś z wymordowania dwóch akwariów oraz bicia piany.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wiele sukcesów


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej wreszcie ten nocnik w meblościance którym tak się srałeś i zacznij pisać o czymś co znasz z doświadczenia a nie bij piany jak kiepski odpieniacz twojej konstrukcji. Jak zauważyłeś zakończyłem konwersacje z tobą gdyż nie bedę zniżał sie do poziomu jaki reprezentujesz, chociaż przyznam ze nieźle sie bawie przy twoich niedorozwiniętych monologach.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chloapki dojacie sobie spokoj.

Zajmijcie sie lepiej swoimi zbiornikami aby wygladaly tak jak to

http://www.korallenriff.de/Mohr/


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stare pytanie : jak to sie ma kosztowo do odpowiedniej konfiguracji na HQI i czy rzeczywiscie efekty (temperatura, widmo ect) sa porownywalne ?

jak pamietam byly kiedys takie watki na forum raczej sceptycznie odnoszace sie do projektow bez HQI...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie stalo, ze facet przeszedl z HQI na T5 jest tutaj:

http://www.korallenriff.de/Mohr/

Erfahrungsberichte -> Licht ist Leben - Aquarienbeleuchtung im Wandel der Zeiten

"Die Entwicklung der Beleuchtung in meinem 3000l Becken verlief wie folgt :

8 x 150 W AB zur Haltung von Lederkorallen usw.

8 x 250 W AB + 4 x 36 W Osram 67 bei Umstellung auf Steinkorallen

8 x 400 W AB + 8 x 36 W Osram 67 zur Alleinhaltung von Steinkorallen usw.

32 x 54 W ATI – Leuchtstoffröhren wechselweise Blue u. Sun"

Oswietlenie zbiornika 3000l rozwijalo sie w nastepujacy sposob:

8 x 150 W AB koralowce miekkie itd.

8 x 250 W AB + 4 x 36 W Osram 67 koralowce twarde

8 x 400 W AB + 8 x 36 W Osram 67 koralowce twarde

32 x 54 W ATI – swietlowki na zmiane Blue i Sun


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak cierpliwości mi nie wystarcza i nie będę komentował metody ale odniosę się do pozaakwarystycznej strony zagadnienia (a ze względu na mój zawód (psychiatra) jest to przypadek więcej niż interesujący.

Swirlej2 (swoją drogą nick też dość stygmatyczny):

Diagnoza( 3 mozliwości)

1. Młody wiek (lub skrajna niedojrzałość emocjonalna)

2. Młody (lub średni) wiek + używki (amfetamina lub ostro przedawkowana efedryna- może była jakaś grypa?)

3. Zesp. maniakalno-depresyjny - w fazie submaniakalnej

A teraz pare słów do Ciebie Swirlej - dziwisz się że ludzie sa dla Ciebie nieuprzejmi? To przeczytaj spokojnie (bez prochów) cały swój wywód i może zrozumiesz... Inteligencji Ci nie brakuje


Garfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie "psychiatra" :) , to mi zabrzmialo jak jakis dobry rower

na czesciach SCHIMANO :D

Zarejestrowanys Pan Garfield

od : 2004-12-21 15:12 z akwarystyka niewiele pewnie wspolnego rozgladajacy

sie za przypadkami po roznych forum , Twoich wypocin to juz i pewnie nawet pacjenci

nie chca sluchac :)

Czym ze sie szczycisz ze jestes psychiatra , to najbardziej debilna dziedzina na tym

swiecie ludzi chemia zatrowac , dobrze ze tutaj trafiles to przynajmniej sie moze

czegos dowiesz bo akwarystyka ma wiele z chemia wspolnego .

Jak do tej pory to pewnie bez zastanowienia trujesz swoich pacjentow chemia uwazajac ze masz fach w reku :)

Djagnoze proponuje postawic sobie , trujesz ludzi niezastanawiajac sie nawet jaka szkode wyrzadzasz ta chemia !

Akurat ten temat mnie kiedys tez interesowal , tak daleko az nie doszlo dzieki bogu i nie jestem psychiatra .

Psychiatria to taka metoda dzialajaca na zasadzie pieprzniecia piescia w obudowe TV :), o terapiach wstrzasowych juz nie wspomne ,

czy tez o debilnych sanitariuszach ktorzy lamia rece chorym lub ich bija .

Ja bez diagnozy i obserwacji Twojego zachowania proponuje Ci zarzucac Haloperidol + Akineton jakb Ci w razie szyje wykrecalo i miesnie wysztywnialo:D

Jezeli moj text przyprawi Cie o depresje to mozesz sobie zarzucic stary dobry wyporobowany lek o nazwie amitriptilinum

tylko nie przesadz bo w delirium zaczniesz biegac po scianach .

Nie ryzykuj i wez zatem cos lzejszego (pacjentom walicie pewnie nie takei dawki to sie nic nie stanie jak zazyjesz

troche mniej)

Sprobuj moze hmmmm , Sinequan , albo prozac :D trojpierscieniowe nie sa zle podejrzewam u Ciebie jakas

Nerwice .

Wypchaj sie ze swoimi diagnozami , bez typowania wiem ze kazdy psychiatra ma schizofrenie :D

Milego dnia Ci zycze i nie uwazam wcale ze psychiatrzy sa inteligentni trujac ludzki organizm .

A, heh psychologia to odrebna dziedzina :D

Ps; Kto Ci powiedzial ze ludzie nie chca ze mna rozmawiac ? pewnietak bys chcial zeby bylo misiu :D ale jest odwrotnie , to ja sobie dobieram rozmowcow i zapewniam Cie ze moja chemia i ich chemia sie zgadza :D

Zastanawiam sie czy jednak mi tej inteligencji troche nie brakuje ...? w sumie po co ja tutaj z takimi popadam w dyskusje heh , chyba to musze przemyslec i wyciagnac wnioski .

Troche mnie ta moja zawzietosc gubi bo pewnie bym sobie dal juz dawno siana z tym forum , przemysle i moze sobie odpuszcze coniektorych .

pozdr....


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirlej2 (swoją drogą nick też dość stygmatyczny):

zapewniam Cie ze ten nick ma wiecej wspolnego z czyms innym , jak z Twoim pustym wywodem , ale Ty tego i tak nie zrozumiesz :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Wiesz co psychiater ...? Ty nie taki "glupi" jestes Ci powiem:D

Zadalem sobie tyle trudu i przeczytalem wszystkie posty od poczatku samego , wiesz do jakiego wniosku doszedlem ..? i w sumie Tobie to zawdzieczam .

Przeczytalem uwaznie wszystkie posty i zadalem sobie pytanie.....?

Jak normalny czlowiek posiadajacy troche tej wiedzy o akwarystyce morskiej, mmoze prowadzic jalowa dyskusje z faryzeuszami ...? jaki to ma sens sie produkowac na tym forum ..?

Wychodze , i wielkie Ci dzieki chlopie ze mi otworzyles oczy . (graba:D )

pozdrawiam i dziekuje raz jeszcze .

Ps; Wroce za pare miesiecy na krotko pokazac baniak , zobaczymy czy bylo to takie tylko bicie piany .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.