Skocz do zawartości
Ci3chy

Rosnące KH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z rosnącym KH. Stosuję Ballinga z AF pełnego z 50% dawką strongów, od miesiąca zacząłem podawać płyny w tej samej dawce bo wcześniej dawałem rożne dawki aby utrzymać stabilne parametry.

Gdy zacząłem podawać te same dawki najpierw doprowadziłem Ca do 410, później miałem problemy z Mg ale ostatecznie stanęło na 1320 i na koniec KH które zatrzymało się okolicach 10.

Postanowiłem obniżyć KH nie podając płynu KH i tak w ciągu kilku dni zszedłem do 6,7 od tego momentu zacząłem podawać płyn KH w tej samej ilości co pozostałe płyny ale KH zamiast stać w miejscu idzie do góry i po tygodniu podawania mam już 9,9.

Co robić w takiej sytuacji, zmiejszyć podawanie tylko KH wbrew zasadom Ballinga czy coś innego może być przyczyną powracania KH do wyniku w okolicy 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety często się tak dzieje, że w zbiorniku jest inna konsumpcja Ca i KH.

Wtedy musimy tak skorygować dawki aby poziomy tych pierwiastków były na odpowiednim poziomie.

Bardzo złe jest dopuszczanie do tak dużych wahań KH zwłaszcza w tak krótkim czasie.

Nie wiem jaką masz obsadę ale z racji tego, że stosujesz ballinga - to masz SPS, które niestety mogą zacząć grymasić przy takich skokach KH.

Ustal sobie taką dawkę aby trzymać stały poziom KH.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedź. Acry dobrze zniosly skok co mnie zaskoczylo. Gorzej stylopora milka ktora nie polipuje w wysokim KH, nawet hystrix polecial mi od dołu a acry nic.

Wracajac do problemu co z metoda Ballinga i podstawową zasada lania tych samych proporcji skoro konsumpcja KH jest wieksza to czy nie powinienem szukac problemu w innym miejscu zamist zmieniac proporcje podawanych płynów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.