Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam DCT-8000 i trzeba głowę do szafki włożyć, żeby ją usłyszeć. Wydaje dźwięk jak na poniższym filmiku:

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam DCT-8000 i trzeba głowę do szafki włożyć, żeby ją usłyszeć. Wydaje dźwięk jak na poniższym filmiku:

Pozdrawiam

Jarek

Czesc. A na ilo litrowe akwarium uzywasz tej pompy i jakich uzywasz rur?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa chodzi w sumpie który zbudowałem pod przyszłe akwarium 1000l i w którym dojrzewa obecnie skała. Rury 32. Docelowo obieg mają robić w akwa 2 takie pompy, ewentualnie zastanawiam się nad drugą dct 1200. Pompa chodzi u mnie na połowę mocy - 5 bieg. Przy maksymalnej mocy słychać już poza szafką ale odpieniacz i tak jest głośniejszy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nie dam nabrać na Jebao. Miałem dwie DCT 4000, obie tak samo głośne. Gdzieś jest nawet wątek o tym...

Skończyło się na wymianie pompy na Ecotech Vectra M1 - teraz mam błogą ciszę..

Edytowane przez Gregorq (wyświetl historię edycji)

b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne każdy z nas inaczej rozumie "głośność". To co dla jednego będzie prawie nie słyszalne, drugiemu nie pozwali zasnąć. Sam tak kiedyś miałem, że tykanie zegara potrafiło spowodować u mnie nieprzespaną noc, teraz już jestem bardziej tolerancyjny w tej kwestii.

No i jeszcze cena, za Twoją pompę kupię 4 jebao...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czterema Jebao nie będziesz miał ciszej niż z jedną. No chyba, że będą leżeć w pudełku.

Edytowane przez Gregorq (wyświetl historię edycji)

b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 800 litrów w obiegu i pompę obiegową dc6000 ustawioną na maksa. Cicha praca i jakość do ceny.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lub miałem:

DC 6000 - bardzo dobra pompa, zero problemów.

DC 6000 - od początku uszkodzony kontroler, wymiana gwarancyjna na nowy - zero problemów od tego momentu

RW-4 - cicha, chociaż nie specjalnie wydajna - dobry sprzęt

RW-8 - głośniejsza ale i "dmucha" inaczej :) - zadowolony

DCT-12000 - pochodziła 20 minut po czym zasilacz odmówił posłuszeństwa. Czekam na nowy. Ale już widzę że będę zadowolony...

Ogólnie prawa jest taka, że 95% opinii jakie są wstawiane o konkretnym sprzęcie piszą ludzie, którzy nie mają porównania... Co to znaczy "cicha" lub "głośna"? W porównaniu do czego? Jakby ktoś podłączył na przemian w tej samej konfiguracji 5 kolejnych modeli to mógłby coś powiedzieć... A tak jest to bardzo subiektywne odczucie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ma ktoś z was pompę obiegową Aqua Nova?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. A ma ktoś z was pompę obiegową Aqua Nova?

Ja mialem ale 3500l/h chodzila u mnie niecale poltorej roku bylem zadowolony z niej do puki nie odmowila posluszenstwa :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.