Skocz do zawartości
Yakaposhi

Akwarium w budynku Deweloperskim/Nowe Budownictwo HELP!

Rekomendowane odpowiedzi

10kn/m2 to tona, pisze "nawet powyżej", czyli bywa i poniżej a tona to nie za dużo jak na duże akwarium.

edit: teraz ja nie doczytałem, nie ma słowa nawet tylko samo powyżej :)

10kn/m2 to 10ton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to tona na 100%

1kN=100kg

Tak masz rację, źle policzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to w Bielsku taka deweloperka się buduje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi nie tyle o wytrzymałość konstrukcji a jej pracę. Uginanie sie podłogi może być tylko w minimalnym zakresie . wiele zalezy takze od lokalizacji obciazenia. Jak dla mnie nie ma strachu. Chyba, że postawisz na środku salonu.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam czasami takie tematy to mi się włos na głowie jeży jak to się deweloperzy asekuruja.

Moja chałupa dosłownie ma z 150 lat jak usunąłem cegły gliniane nie wypalane z pomiedzy belek podtrzymujących dach to było tego z 3 tony.

Mój tatko miał na "strychu" warsztat tego to ja nawet nie przelicze ile tam stało.

Piece kaflowe po 1.5 tony i to na jakiej pow 1,5 m2 max.

Wszystko stoi nic się nie wali.

Byle bym miał szczęście nie doczekać jak coś się zacznie dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zalałem 675 litrów plus sump, na pierwszym piętrze, blok z 2013r, sąsiad z dołu jeszcze do mnie nie przyszedł z pretensjami o zapadający się sufit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie pisał o zapadającym się suficie tylko o tym, że nikt nie da wiążącego (na piśmie) stanowiska o przyzwoleniu na postawienie na stropie dużego zbiornika albo pisząc z drugiej strony "dupokrytki"dla akwarysty. Aby uzyskać coś takiego każdy szanujący się organ (zarządca nieruchomości, deweloper, spółdzielnia itp.) będzie chciał podeprzeć się jakimś dokumentem- np. ekspertyzą projektanta. Nasze subiektywne odczucia nie maja tutaj wiele do rzeczy, nawet jeśli są słuszne.

A rysy na suficie to było przedstawienie hipotetycznej sytuacji kiedy pojawiają się na stropie w okolicy zbiornika rysy i trzeba znaleźć ich przyczynę (wielokrotnie stawałem przed takim zagadnieniem, tzn. znalezieniem przyczyn nagłego zarysowania się stropu) wtedy ten "zarządca nieruchomości" będzie miał doskonały punkt zaczepienia nawet jeśli przyczyna leżała będzie gdzie indziej, np. w błędach wykonawczych. Możliwa sytuacja? Możliwa.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiaj nie marudz:) możesz tonę postawiću nic się nie stanie to tym bardziej Twój wymiar

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w wiekszosci przypadków mowią "nie". Żeby dostać to na piśmie trzeba dotrzeć do człowieka, który przeprowadzi ekpertyzę. Żeby do takiego dotrzeć to też trzeba często się przebić przez "beton" w spółdzielni/dewelopera. Jak już do niego dotrzesz, to znowu, wszystko zależy od chęci tego kogoś, a często chęci nie ma. W kilku spółdzielniach już próbowałem(stare i nowe budownictwo) i jedyną sensowną odpowiedzią (400l) były "prywatne nieoficjalne wypowiedzi" - nawet się nie zastanawiaj. Jednak realnie patrząc zależy ile chcesz postawić i co masz poza tym w mieszkaniu. Generalnie jak wszedzie - multum opinii, zdań a jak przychodzi podpisać to się cisza robi.

Bo na zdrowy rozsądek postawić tonę akwarium + trzy tony mebli + tak w każdym pokoju+ sąsiedzi podobnie to już się robi mało ciekawie. Różne są przypadki jeden ma akwarium i stolik, a drugi całe mieszkanie w szafach załadowanych po korek. Katastrofy budowlanej nie powinno być, ale sąsiad będzie się zastanawiał dlaczego mu farba/tynk leci(pewnie zwali na budowlańcow i jakość budownictwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1000 litrów w obiegu (slodkie) na 6 piętrze przy słupie konstrukcyjnym. Zanim. Je postawiłem dotarłem do konstruktora budynku i poprosiłem o zrobienie analizy i opinii z pieczątką jaki zbiornik z max. obciążeniem mogę postawić we wskazanym miejscu. Generalnie zawalenia budynku się nie obawiałem, jedynie odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela w razie odpukać jakiejś wpadki z akwarium. Rachunek prosty - zalanie 5 mieszkań poniżej i ich remont z własnej kasy mi się nie uśmiechał. Teraz śpię spokojnie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja kupiłem mieszkanie gdzie była popękana delikatnie ściana. Poinformowano mnie że mury "pracują" mają około 15lat i to normalne. Położyłem nowe tynki i na razie cisza nic nie pęka. U sąsiadów 5klatek dalej jest to samo. W razie co mieszkanie ubezpieczone heh jeżeli chodzi o postawienie akwarium to ja bym się nie pytał nikogo tylko stawiał. Jak je..nie to będzie wina konstrukcyjna a nie moja. W umowie mieszkania nie mam ile kg mogę postawić na podłodze.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem mieszkanie gdzie była popękana delikatnie ściana. Poinformowano mnie że mury "pracują" mają około 15lat i to normalne. Położyłem nowe tynki i na razie cisza nic nie pęka. U sąsiadów 5klatek dalej jest to samo. W razie co mieszkanie ubezpieczone heh jeżeli chodzi o postawienie akwarium to ja bym się nie pytał nikogo tylko stawiał. Jak je..nie to będzie wina konstrukcyjna a nie moja. W umowie mieszkania nie mam ile kg mogę postawić na podłodze.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego stosowania. Poczytaj sobie OWU, którego kolwiek ubezpieczyciela. Zawodowo zarządzam nieruchomościami i z ubezpieczycielami mam doczynienia na codzień. Uwierz mi, że zanim wypłacą to szukają dziury w całym oraz komu regres zrobić. Niestety czasy wolnej Amerykanki się już skończyły.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mine deweloper powiedział, żebym postawił 200kg :) Nie będę stawiał wielu rzeczy w salonie, stolik, kanapa i tyle :) dalej troszeczkę jest kuchnia, gdzie tam już będzie lodówka itp, wszystko pod zabudowę.

Deweloper nie chce Mi dać namiarów do konstruktora budynku, żebym z nim porozmawiał i przeprowadził ewentualną ekspertyzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to że ubezpieczyciel zrobi wszystko żeby wypłacić jak najmniej to ja wiem. Ostatnio miałem kolizję autem nie z mojej winy. Chcieli mi wypłacić odszkodowanie 2tys zl ale pokazałem im znany gest i walczyłem o swoje. Ostatecznie wyplacono 6tys:D nie omieszkam i przeczytam OWU ubezpieczenia nieruchomości. Ja pracuję w finansach.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne akwarium 160 x 55 x 60 i stoi i nic sie nie dzieje. Ale robotniczy skuli mi wylewkę w 6 punktach gdzie opierają się nogi stelaża i dali cos twardszego. Polecam i stawiaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne akwarium 160 x 55 x 60 i stoi i nic sie nie dzieje. Ale robotniczy skuli mi wylewkę w 6 punktach gdzie opierają się nogi stelaża i dali cos twardszego. Polecam i stawiaj!

Też rozważam ten wariant, tylko chcę na płasko dać, bez nóg. Mieszkasz w Nowym budownictwie ( deweloper ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deweloper nie chce Mi dać namiarów do konstruktora budynku, żebym z nim porozmawiał i przeprowadził ewentualną ekspertyzę.

Rozumiem, że mieszkanie już kupiłeś. Jeżeli tak to jest już u Was administrator Wspólnoty Mieszkaniowej i powinien być wybrany Zarząd. Developer ma obowiązek przekazania dokumentacji podwykonawczej budynku WM. Idź w taki razie do Zarządu WM lub administracji i powiedz, że chcesz przejrzeć dokumentację - masz do tego święte prawo i nikt Ci nie może zabronić - w razie czego żądaj odmowy na piśmie. Jak dadzą dostęp to szukaj tomu pt. Konstrukcja budynku - otwórz pierwszy lepszy rysunek i w tabelce będziesz miał namiary na projektanta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mieszkanie już kupiłeś. Jeżeli tak to jest już u Was administrator Wspólnoty Mieszkaniowej i powinien być wybrany Zarząd. Developer ma obowiązek przekazania dokumentacji podwykonawczej budynku WM. Idź w taki razie do Zarządu WM lub administracji i powiedz, że chcesz przejrzeć dokumentację - masz do tego święte prawo i nikt Ci nie może zabronić - w razie czego żądaj odmowy na piśmie. Jak dadzą dostęp to szukaj tomu pt. Konstrukcja budynku - otwórz pierwszy lepszy rysunek i w tabelce będziesz miał namiary na projektanta.

Dostanę namiar, tak kupiłem mieszkanie, teraz czekam na odbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostanę namiar, tak kupiłem mieszkanie, teraz czekam na odbiór.

No to super jak Ci dadzą! Na tym etapie dla konstruktora zrobienie takiej opinii to będzie pryszcz (ma na świeżo wszystkie rysunki i dokumentację elektroniczną).

Ps. Ja za taką opinię na 8 stron z wyliczeniami zapłaciłem 600 zł także negocjuj twardo.

Edytowane przez yoyi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, nie chcę robić małego zbiornika morskiego. Chcę już coś konkretnego.

No to super jak Ci dadzą! Na tym etapie dla konstruktora zrobienie takiej opinii to będzie pryszcz (ma na świeżo wszystkie rysunki i dokumentację elektroniczną).

Ps. Ja za taką opinię na 8 stron z wyliczeniami zapłaciłem 600 zł także negocjuj twardo.

Jeżeli mi powie, że jak dam mu 600zł i da mi na piśmie taką opinie, że mogę taki baniak dać to mu zapłacę :) ale jak mi powie na dzień dobry, że tylko i wyłącznie np 400 kg to nic nie dostanie i tak baniak postawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostanę namiar, tak kupiłem mieszkanie, teraz czekam na odbiór.

Jak namiar chcesz szybciej, idziesz do urzędu i prosisz o wgląd w projekt budowlany. W części konstrukcyjnej szukasz kontaktu do konstruktora, później tylko upewniasz się, ze to on robił projekt wykonawczy konstrukcji... \

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, wiem jedno muszę za wszelką cenę ogarnąć ekspertyzę albo dowiedzieć się coś więcej żeby potem lipy nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem temat i aż włos mi się zjeżył na głowie. Ja co prawda mieszkam w budynku z lat 50 ostatnio miałem robiona wylewki 6 cm i płytki. Na regale podstawa 100x50 stoi 15 szkieł 45l. Plus regał 80kg.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez smash86 (wyświetl historię edycji)

182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.