Skocz do zawartości
Dan86PL

Plaga rhodactisa... Jak się pozbyć, oderwać od skały?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kiedys dostałem w prezencie rhodactisa. Na początku był fajny, miał intensywny kolor i nie pomopował się mocno. Obecnie z jednego rhodactisa zrobiło mi się 5... Wystarczyło polać je mocniejszym strumieniem wody, lekko się uszkodził i od razu dzielił. Jeden rhodactis jest ok ale 5 już jest uciążliwe... Najgorsze to, że rhodactis parzy briareum i caulastreę, które najbardziej mi się podobają i na których mi najbardziej zależy...

Jak zwalczyć ten nadmiar rhodactsów? Oderwać się nie da. Strumieniem wody próbowałem oderwać od skały. Efekt tego jest taki, że zamiast 4 mam już 5 rhodactisów... bo jeden się uszkodził i podzielił na dwa... ;/

b884e4995ff0.jpg

Hmmmm w sumie już wiem, choć jak widzę nie będzie łatwo.... ;/

http://nano-reef.pl/...ielic-od-skaly/

Edytowane przez Dan86PL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nozykiem odlupuje razem z minimalna iloscia skaly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

spróbuj pędzelkiem "od plakatówek" podrażnij poodpychaj od skały - może puści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować peanem, przy okazji przyjmę nadmiar rhodactisa ;)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiałem falownik tak żeby podwiewał pod rhodactisa i po kilkunastu godzinach sam się odrywał.


Akwarium 300 litrów 120x50x50 przód OW + sump 100lwody , Odpieniacz H&S 150, Grzałka Fluval E 300 W, lampa led DIY 200w, żywa skała 15kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff... Trochę się pomęczyłem, zmasakrowałem trochę 2 rhodactisy, które parzyły inne koralowce ale udało się. Gilgotanie, podważanie wykałaczką dookoła, dużo czasu i odessanie wężykiem. Gdyby to zrobić na chamca i szybko to smród w akwarium byłby dużo większy... :p Odrywałem je przy okazji podmianki więc myślę, że jest w miarę ok.

Laris chętnie bym Ci oddał, ale za daleko mieszkasz.

Jasiu zapraszam do Ujazdu, jak nie to możemy się umówić rano o 7 w Gliwicach, bo w Gliwicach pracuję, nie mieszkam.

Jak ktoś chętny to proszę priv.

Edytowane przez Dan86PL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nieaktualne. Za bardzo je zmasakrowałem przy odczepianiu od skały... No ale przynajmniej uratowałem caulastreę i brarerium, bo rhodactisy je parzyły do tego stopnia, że jedna główka caulastrey obumarła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też z 1 zrobiło się chyba 14.Strasznie cuchną przy odrywaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.