Skocz do zawartości
inn0vat1on

uszkodzone akwarium- czy da się coś z tym jeszcze zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oplaca sie w Uk naprawiac takich uszkodzen . Na pewno jest najtaniej kupic baniak czy tez caly zestaw w polsce . Koszt zalezy od wielkosci i wagi . Mnie to kosztoalo £ 200 za caly zestaw

No ale drugie 200 będzie transport.

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie pisze o transporcie . Jak cos mam baniak ze stelazem na sprzedaz 150x60x60 . Roczny z kominem na boku .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci tą stronkę http://www.aquarist-classifieds.co.uk/ Można czasem naprawdę trafić okazję. Nie ryzykuj, bo możesz później żałować. Lepiej czasami zaczekać na prawdziwą okazję.

Powodzenie Karola


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie pisze o transporcie . Jak cos mam baniak ze stelazem na sprzedaz 150x60x60 . Roczny z kominem na boku .

Mój błąd, najpierw przeczytałem Twój post, potem Niki. Co do baniaka niestety 120 to już max jaki wejdzie.

A jaki bylby koszt sprowadzenia akwarium z Polski?

Ja szczerze mówiąc nie potrafiłabym spokojnie spać po zalaniu akwarium z takim uszkodzeniem i w takim miejscu. Gdyby to jeszcze było na górze, gdzie naprężenia są mniejsze...

Inna opcja, to przesłac to zdjęcie do jakiegos szklarza w pobliżu Ciebie i zapytać, ile by kosztowała wymiana szyby. Spróbuj chociaz sie rozeznac, jakie sa możliwości, zanim kupisz.

Albo zamiast wymiany szyby, jak ktos wczesniej napisał skrócić o 2 cm i skleic na nowo. Pewnie cięcie i klejenie wyszłoby taniej, niż wklejenie nowej szyby.

Weź jeszcze pod uwagę, że nawet, jeśli w tej chwili to akwarium nie cieknie, to podczas transportu do Twojego domu uszkodzenia mogą się powiększyć. Koszty rrmontu mieszkania przewyższą wartośc akwarium, a jesli trzasnie dopiero po włożeniu życia, to juz bedzie bardzo bolało... nie tylko kieszeń, ale i serce.

Masz racje, Nik@. Czasem lepiej dołożyć a spać spokojnie.

The more you know, the less you don't know

Edytowane przez inn0vat1on (wyświetl historię edycji)

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na poprzednim zbiorniku podobne uszkodzenie, dałem dużą ilość Pattex FIX Extreme Total i w tym miejscu zrobiłem komin więc nie miałem takiego nacisku wody, akwarium tak miałem dwa lata i później przesiadka na większe ;) obecnie zbiornik dostał sąsiad wyciął komin zakleił dziury w dnie i ma tam słodkie, czyli tak jest już 3 lata i nic się nie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój ja mam na sprzedaż 110x70x60 na stelażu Alu + płyty czarny high gloss sump I hydraulika w tym zawór bramowy. Z Dowozem do peterborough :)

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj spokój ja mam na sprzedaż 110x70x60 na stelażu Alu + płyty czarny high gloss sump I hydraulika w tym zawór bramowy. Z Dowozem do peterborough :)

Pozdrawiam

Już koledzy/koleżanki powyżej wybili mi to z głowy. Przyjade po szczepki to obejrze go.

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Czy ja dobrze widzę 500 zł za złom ?Ten ktoś chyba sobie jaja robi..Ja za swoje nowe opti 120x50x50 ,10 mm zapłaciłem 500 zł + komin wew hydraulika itp i stoi tyle ,że zaraz strzeli 3 rok :)

Jak sprzeda Ci za 100 zł to wymień szybę a tak to sobie daruj grata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.