Skocz do zawartości
Damian37

Posocznica?....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..ratujcie.mam dwa blazenki, do tej pory bez problemu.dziś rano samica osiadla przy dnie szybko poruszając pletwami.zauważyłem plamy na jej ciele i klika odstajacych łusek a przed chwilą odkryłem zgon samicy.szukałem i jedyne co znalazłem to posocznica.dodam że tydzień temu kupiłem salarisa I mandaryna ale są zdrowe.co robić?

Reasumując błazenek padł po około 5 godzinach od pojawienia się objawów...masakra...nie znalazłem nic na taki temat. Wczoraj było ok. Błazenki są od dawna w tym akwa, parametry w normie, inne ryby bez objawów z odłowu...pomoże ktoś? właczyłem lampę uv i może zapodam czosnek jak radzą niektórzy, nie zaszkodzi a pomóc może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zdjęcie i info o parametrach by pomogło...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.....już mamy winowajce...brooklynoza...ale to niedziela i nic nie kupię :-((((mam nadzieję że nic wiecej nie padnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści, chyba reszta nie oberwała...leczenie trwa..ale jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brooklynella hostillis

Opis

Brooklunella przypomina wyglądem duże pasożyty Chilodonella. Orzęsek ten występuje jako pasożyt na skórze i skrzelach tropikalnych ryb morskich. Na początku widoczne są blade miejsca na skórze. W fazie początkowej ryby nie mają apetytu, szybko oddychają, stają się ospałe i wydzielają śluz. Blade miejsca powiększają się, a w stadium końcowym mamy do czynienia z odchodzeniem większych kawałków skóry. Ryby umierają po kilku dniach, jeżeli dojdzie do zniszczenia większych powierzchni skóry. Z tego też względu niezbędna jest natychmiastowa kuracja.

źródło: http://mojeakwarium120.awardspace.com/bro.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym leczysz ryby? Nie ma nowych zachorowań? Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nowych zachorowań.drugi blazenek miał objawy ale ustąpił po podaniu CMF.Dziś robię podmianke wody i aplikacje witamin.leczenie potrwa do soboty.Dzięki za wsparcie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podawał ktoś metronidazol? Powinien wybić pasożyty, tylko nie wiem czy nie wybije przy okazji zbyt wielu bakterii.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.