Skocz do zawartości
Kierownik_zamieszania

Pierwsze akwarium morskie 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar założyć pierwsze akwarium morskie. Z powodu braku miejsca i ograniczonych środków wybór padł na akwarium 30l. Myślę o takim zestawie:

http://allegro.pl/nano-reef-led-mini-akwarium-morskie-kpl-30l-aquael-i5654930429.html

Proszę o podpowiedź co jeszcze ze sprzętu musiałbym dokupić(grzałka, odpieniacz czy coś innego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dokupić musisz grzałkę, chyba że masz w domu stałą temperaturę około 25 stopni, co do odpieniacza to można ale nie trzeba, ogólnie na forum jest sporo takich kostek ktore są opisane od poczatku istnienia, więc jak poczytasz te tematy to sporo się dowiesz.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ta cenę to Ci sprzedam ten zestaw z odpieniaczem resun. Wyrwiesz taniej i faktycznie grzalka potrzebna.

Bez odpieniacza da rade tylko regularne podmianki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr Ro/Di ( ewentualnie wodę brać ze sklepu jeśli jest możliwość ) ( ewentualnie tds do tego )

Grzałka

wkłady do kaskady ( np. Sera Siporax )

testy

Hydrometr/Salimetr/Refraktometr

Sól

Piasek ( jeśli nie chcesz to nie musi być )

Jeśli byłby za mały przepływ to cyrkulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę tutaj to dokupić grzałkę, odpieniacz nie koniecznie, a jak woda będzie stała to jeszcze cyrkulator. A piasek oczywiście planuje.

Takie pytanie mam ile tej skały i piasku do 30l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę tutaj to dokupić grzałkę, odpieniacz nie koniecznie, a jak woda będzie stała to jeszcze cyrkulator. A piasek oczywiście planuje.

Takie pytanie mam ile tej skały i piasku do 30l ?

3-4 kg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z doświadczenia swojego jak również czytając wątki innych posiadaczy trzydziestek, kaskada w zupełności wystarcza jako cyrkulacja, ja osobiście dokupiłem malutki filterek ze skimerem powierzchniowym gdyż bardzo dużo filmu bakteryjnego się na powierzchni zbierało.

Tak jak pisali poprzednicy, litr siporaxu do kaskady i wtedy odpieniacz nie jest potrzebny, jeśli będziesz regularnie podmieniał wodę (ja podmieniam 5 litrów tygodniowo) to nawet adsorbery nie są potrzebne. Piasku spokojnie wystarczy 2kg, skały ja osobiście włożyłem 3,5kg.

Warto poszukać jakiejś małej grzałki, która zmieści się do kaskady, szkoda gracić i tak małą objętość zbiornika.

Edytowane przez Konradek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze też pomyśleć o automatycznej dolewce , w małym zbiorniku przy parowaniu łatwo o wachania parametrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? W komplecie jest zgrabna szyba do zakrycia, wtedy parowanie jest minimalne, pół szklanki wody na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest miejsce to można zrobić grawitacyjną DIY

warto przemyśleć również czy nie będzie potrzebne chłodzenie na lato , ale to zależy od tego jak masz wtedy w domu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge samo szkielko sprzedac z grzalka razem za 100zl. Za 200 oddam szklo grzalke i dorzuce filtr fzn-3 i do tego moge jeszcze lampke led od zestawu aquaela

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby było kolorowo, ale zdaję sobie sprawę z ograniczenia jakie niesie ze sobą tak mały zbiornik. Myślałem nad dwoma błazenkami i do tego ekipa do sprzątania(w tym krab niebieskonogi). Jeszcze miło by było dołożyć jakąś małą rybkę, ale to może być już za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej miękkie. Przynajmniej na początek. Do tego przydałby się ukwiał dla błazenków(będzie trzeba pomyśleć nad jakimś zabezpieczeniem, żeby w kawałkach nie skończył, jeśli wycieczek mu się zachce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i właśnie jednym z nich jest sarco , ale nie jest jedyny tak jak napisałeś powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na przykład błazny wolą mieszkać w euphyli zamiast w ukwiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.