Jump to content

Konradek

Klubowicz
 • Content Count

  208
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.mijax.pl

Informacje o profilu

 • Imię
  Konrad
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Teresin - Warszawa
 • Akwarium
  200l + 112l DSB

Recent Profile Visitors

662 profile views
 1. Z własnego doświadczenia 1zł/1l miesięcznie. Oczywiście jest to uśredniony koszt bo wiadomo, że sól kupisz raz na kilka miesięcy itp. ale niektórzy jednak zapominają tej kwoty doliczyć do średniego miesięcznego rachunku.
 2. Tyle gadania O NIC. Dlaczego o nic? A no dlatego, że założyciel tematu nawet nie próbował reklamować zwierzaków tylko wolał obsmarować sklep na forum...
 3. MarinLab jest chyba wyborem oczywistym: taniej, szybciej i co najważniejsze - POLSKA!
 4. Ja co parę tygodni wywalam ponad połowę glonów jakie mam. Ostatnio skoczyło mi przy tej akcji NO3 z niewykrywalnego poziomu do 2,5 na jeden dzień. Myślę, że powinieneś zrobić porządną przecinkę zwłaszcza, że widziałem w innych tematach, że masz problemy z utrzymaniem parametrów a jak sam piszesz glony te zbierają syf. Proponował bym też osobiście wymianę glonów z caulerpy na chaetomorphę (spaghetti) - ten glon się nie rozpuszcza co znaczy, że nie oddaje z powrotem do systemu pobranych nutrientów.
 5. Konradek

  Filtr FZN-3

  Skała wydaje się ok, nie wiem gdzie wypatrzyłeś, że mało porowata jest? Nie wymieniaj siporaxu na gruz koralowy. Siporax jest stworzony do filtracji i będzie miał o wiele większą powierzchnię dla bakterii niż jakiś gruz. Siporax chyba zbiera najlepsze opinie jeśli chodzi o ceramikę do morskiego. Kolego, to co masz Ci wystarczy, dwie świetlówki po 6 wat z zestawu są wystarczające dla miękkich i LPS. Dodatkowego cyrkulatora też nie warto kupować dla tych korali. Testy, wystarczą Ci NO3 i PO4, wbrew temu co piszą PO4 jest przydatne, lepiej wiedzieć czy masz 0 czy 1 niż nie wiedzieć nic, a tyle jednak potrafią zmierzyć. Jeśli ktoś powie, że się nie znam to tylko napiszę, że trzydziestkę miałem przez rok i bardzo fajnie się w niej życie toczyło Proszę o to żebyście dawali przemyślane porady nowym morszczakom. Nie każcie mu kupować testów na Ca itp. jeśli nie będzie miał SPSów itp.
 6. Mathom, chcesz powiedzieć, że robaki spaghetti żywią się tym syfem?
 7. Przyznam, że takiego tempa wzrostu się nie spodziewałem. Rosną bardzo szybko, nijak to się ma do warunków akwariowych Czy ktoś jeszcze pochwali się jakimiś zdjęciami albo chociaż danymi liczbowymi jak to u niego jest w zbiorniku?
 8. No właśnie o to chodzi, że u każdego rosną inaczej, dlatego właśnie postawiłem to pytanie. Chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia jak szybko rosną korale z poszczególnych gatunków, odmian itp. Wiedząc, że u kogoś milka rośnie 5 centymetrów na miesiąc a u mnie 1 centymetr to mniej więcej mam obraz w jakim stanie jest mój system, że można zrobić coś lepiej itp. Niektórzy piszą, że caulastrea dzieli się jak szalona ale co to znaczy? 1, 2 czy 5 główek na miesiąc? Pytanie jest dość ogólne ale fajne byłyby takie przykłady jak wstawił Szutarek78. Myślę, że temat do dyskusji jest ciekawy.
 9. Szutarek, świetne porównanie, widać półroczne przyrosty wielu korali. Co do milimetrów na rok to bym się nie zgodził Diable Prawdziwy. Odkąd wsadziłem Milkę do akwa (około dwóch miesięcy) przyrosła ponad centymetr na każdym końcu. Ciekawią mnie obserwacje innych osób. Może ma ktoś jakieś dane, linki, artykuły o tym jak szybko rosną w naturze?
 10. Witam, pytanie jak w temacie. Czy możecie opisać tutaj jak szybko przyrastają Wam koralowce w akwariach? Ile cm SPS na miesiąc, jak wiele główek LPS itp.?
 11. Widzę, że koleżanka ma dokładnie taką samą wizję jaką i ja miałem przed rokiem. Oto efekt jaki ja osiągnąłem po pół roku (niestety szału nie ma): Akwarium z niewielkim odpieniaczem tunze 9001, który znajduje w akwarium dopiero od dwóch miesięcy w kominie. 90cm x 45xm x 45cm DSB + refugium = 80cm x 35cm x 40cm. Bez żadnych przegród. Światło: ledy 120W od Pacific Sun Parametry: NO3 - około 1 PO4 - około 0,03 Nigdy nie było więcej a przez pierwszych kilka miesięcy były niewykrywalne. Po pół roku stwierdzam, że się DA. Można też uzyskać bardzo dobre efekty. Ja jestem na początku dobrej drogi bo już wiem, że bez chemii (przynajmniej u mnie się nie da). Odkąd zacząłem stosować część suplementów dla korali z Aquaforestu to widzę zdecydowany postęp we wzroście korali.
 12. Aquabee jest w dwóch wersjach. Różnią się wysokością podnoszenia. Jedna bierze 33W a druga 18W. Być może ta mocniejsza nie traci tak na wydajności.
 13. Pompa aquabee up 2000/1 zużywa bardzo mało prądu dlatego też ją wybrałem ale po czasie stwierdzam, że na ten litraż jest zdecydowanie za mała. Szybko traci na wydajności i po miesiącu od mycia ledwo ta woda z niej ciurka.
 14. To moim zdaniem nie warto sobie zawracać głowy z tym. Ja u siebie mam od pół roku DSB z refugium i... Nutrienty moimi testami niewykrywalne, SPSy, które wprowadziłem miesiąc temu zaczęły ładnie rosnąć a miękkie stoją, przez pół roku żadnych przyrostów.
 15. Glony do rozwoju potrzebują przede wszystkim nutrientów. Odpieniacz nutrientów nie odpienia, prawda (chyba, że w minimalnej ilości)? Tak więc glony będą miały czym się żywić. Odpieniacz będzie głównym ,,napędem'' akwarium a glony doczyszczą wodę do niewykrywalnych wartości NO3 i PO4.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.