Skocz do zawartości
lewych

Odpieniacz z drukarki i inne drobiazgi 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :-)

Wszyscy coś dłubią to i ja spróbuje. Odpieniacz jak wiele innych, rura fi 200, pompa Jebao DC-6000 z wirnikiem igiełkowym wydrukowanym na drukarce 3D, podstawa, stożek i pokrywka również wydruk 3D

Sprzęt po pierwszych testach, pieni ładnie :-)

post-25656-0-73342300-1458584198_thumb.jpg

post-25656-0-30782100-1458584210_thumb.jpg

post-25656-0-44461400-1458584244_thumb.jpg

Edytowane przez lewych (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz - całkiem nieźle. Tylko....

Po pierwsze, jak ta pompa ma być wydajna w 100% a nie mielić wody na darmo to trzeba jej inna komorę i większy wirnik. Inaczej - szkoda prądu, ten sam ffekt będzie na pompie mniejszej mocy. Po drugie, rurę wylotową ustaw pod kątem, żeby piana szła albo w dół, albo w bok, pod kątem 45 stopni. I umieść w wewnętrznej rurze reakcyjnej, inaczej wylot będzie zgarniał pianę. No i po trzecie, nie bardzo widzę jak w tym pienidle się sciąga kubek celem wylania zawartosci i przede wszystkim umycia wylotu.

Poza tym, Bardzo dobrze :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

Faktycznie kubek mógł być 5 cm wyższy, dodrukuje przedłużkę ;-)

Wirnik jest fi 60 cztery rzędy igieł, 36 igieł w zewnętrznym obwodzie, na razie zostanę przy oryginalnej komorze i spróbuje zwiększyć ilość igieł, pompa ustawiona na 3 poziom pobór prądu 33W.

Pomyśle nad tym wylotem z pompy, przy tak ustawionym kolanku na wylocie z pompy piana utrzymuje się od kolanka w górę, dół jest czysty bez bąbli.

kubek zdejmuje się razem ze stożkiem łatwo wtedy wszystko wymyć i jest łatwy dostęp do środka rury.

post-25656-0-80426200-1458588105_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

gdzieś widziałem komin zrobiony z "tunelu" od kompa

therm_sopranovx_14.jpg

a kosztuje toto kilka/naście zł - trzeb tylko dopasować rozmiar do komory :)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drukowanie stożka zajęło najwięcej czasu. Użycie takiego rozwiązania było by łatwiejsze, można by wydrukować tylko pierścień redukcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostota jest ważna :-)

Prosty projekt filtra przepływowego na np absorber fosforanów.

Rura pleksi + dwa dekle, uszczelnienie oringami na wcisk + kilka kolanek.

post-25656-0-18269000-1459106227_thumb.jpg

post-25656-0-51255900-1459106255_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no to jeszcze zaworek , ładne logo i 350zł (taniej niż u konkurencji) :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaworek mam na trójniku za pompą powrotną i tam podpinam.

To są proste pomysły i rozwiązania techniczne wiec idealne na DIY ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych ;-)

Wydruki z PLA reagują z wodą morską, kruszy się, wygląda jak przegrzany plastik.

Zdecydowanie lepiej zachowuje się PET, po pół roku brak śladów korozji, elementy twarde sztywne itp.

Wydrukowałem z PET'a min elementy odpieniacza, czyli cały czas narażone na intensywne działanie, wody i  powietrza, poza zabrudzeniem syfem z normalnej pracy, brak śladów zużycia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Jak to się ma do postów kolegi Retor, który wstawia w swoim temacie fotki sprzętów, które działają około dwóch lat w akwarium i nie widać żadnych śladów degradacji na nich?

Może znaczenie ma producent filamentu? A może z wydrukiem jednak coś nie tak?

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To twój pokój na zdjęciach?

Masz bardzo ładną tapetę w misie.

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać.

PS: sprzęt bardzo ładny.

Jaki to model drukarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko spoko ale stożek fajnie jak by był przezroczysty.... jak byś na przyszłośc grzebał to mam na rure 160 200 250 itd. wtedy  to będzie mistrzostwo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent filamentu na pewno ma znaczenie, drukuje na firmowych i sprawdzonych materiałach, takie są moje obserwacje. kilka kilo żyłek przepuściłem już przez drukarkę, każy materiał ma swoja temperaturę i nie ma za wiele możliwości na zmianę parametrów wydruku. To są elementy techniczne i maja działać poprawnie. PLA ma ładniejsze kolory niż PET, jednak jakiegoś czasu wszystko drukuje z PET'a mimo iż jest droższy i jest ok.

Dnia 20.02.2017 o 10:03, pawelced napisał:

To twój pokój na zdjęciach?

Masz bardzo ładną tapetę w misie.

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać.

PS: sprzęt bardzo ładny.

Jaki to model drukarki?

To nie tapeta tylko pasek ozdobny z Puchatkiem !!! ;-) Przynajmniej od razu widać że to pokój zabaw :-)

Drukarka Prusa i3

Dnia 10.03.2017 o 08:50, Artek edos napisał:

wszystko spoko ale stożek fajnie jak by był przezroczysty.... jak byś na przyszłośc grzebał to mam na rure 160 200 250 itd. wtedy  to będzie mistrzostwo:)

z czego masz te stożki ? możesz wrzucić foto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie kupiłem drukarkę (Oryginal Prusa i3 mk2).

Zaczynam zabawę w projektowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.04.2017 o 22:48, pawelced napisał:

Też właśnie kupiłem drukarkę (Oryginal Prusa i3 mk2).

Zaczynam zabawę w projektowanie.

Fajna drukarka, mam taką samą, no to teraz już nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudniejsze do zaprojektowania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem designspark mechanical, nawet fajny, intuicyjny no i darmowy. W sieci można znaleźć przystępne tutoriale które pomogą zacząć pracę.
Teraz jestem po kursach inventora i na nim staram się pracować. Jest moc!

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎30 o 14:55, lewych napisał:

Producent filamentu na pewno ma znaczenie, drukuje na firmowych i sprawdzonych materiałach, takie są moje obserwacje. kilka kilo żyłek przepuściłem już przez drukarkę, każy materiał ma swoja temperaturę i nie ma za wiele możliwości na zmianę parametrów wydruku. To są elementy techniczne i maja działać poprawnie. PLA ma ładniejsze kolory niż PET, jednak jakiegoś czasu wszystko drukuje z PET'a mimo iż jest droższy i jest ok.

To nie tapeta tylko pasek ozdobny z Puchatkiem !!! ;-) Przynajmniej od razu widać że to pokój zabaw :-)

Drukarka Prusa i3

z czego masz te stożki ? możesz wrzucić foto ?

 

stożki są z plexi,generalnie na rure 160,200,250,400 można tez sztuki klasy "b" czyli np. z  bablami lub ryskami podglądnąć na stronie salarias pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, big daddy napisał:

Zaczynałem designspark mechanical, nawet fajny, intuicyjny no i darmowy. W sieci można znaleźć przystępne tutoriale które pomogą zacząć pracę.
Teraz jestem po kursach inventora i na nim staram się pracować. Jest moc!

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Programów jest kilka, normalnie pracuje w Gstarcad, ale takie proste pomysły wole robić w AUTODESK 123D. Prosty, szybki i darmowy, ale każdy ma swoje przyzwyczajenia :-)

 

2 godziny temu, Artek edos napisał:

stożki są z plexi,generalnie na rure 160,200,250,400 można tez sztuki klasy "b" czyli np. z  bablami lub ryskami podglądnąć na stronie salarias pl

fajnie wyglądają te stożki, jak na DIY to cena trochę za wysoka, myślę nad wykorzystaniem bombki do decoupage z plexi fi 20 cm ceny są na poziomie 25 zł, wystarczy tylko zaprojektować pierścień redukcyjny,  ale wówczas zmienia się całkowicie konstrukcja odpieniacza. Teraz jest super, wyłanczam pompę , ściągam stożek razem z kubkiem, szybkie mycie i jest jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
46 minut temu, lewych napisał:

fajnie wyglądają te stożki, jak na DIY to cena trochę za wysoka,

stożek to za kilka / naście zł można dostać - chłodzenie komputera :) kształty i rozmiary różne

 

 

tuba-do-procesora.jpg

aspire.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są to stożki produkowane konkretnie pod odpieniacze(które u nie jednego z użytkowników forum pracują w markowym sprzęcie) ,do ich produkcji zostały zaprojektowane odpowiednie formy które kosztowały też sporo stąd ta cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisał że tak. w 1 poście 

Ja Pracuje na ZW3D 2017 chińska kopia Solidworks albo Solid EDGE z możliwością zastosowania CAM.

15941418_1121170967981173_383439458638593031_n.jpg

Edytowane przez marekdziubak (wyświetl historię edycji)

120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.