Skocz do zawartości
VWtojfel

Wiercenia akwarium / szkła 10mm POMOCY!!!

Rekomendowane odpowiedzi

60cm grzebień :shock: :shock: :shock: miało chyba być 6cm?

Dobrze kolega napisał. .60 cm...długości :-)

Liczy się długość. ...powierzchnia spływu wody a nie wysokość.

Im dłuższy grzebień tym mniejsze spietrzenie wody

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem, że chodzi o długość grzebienia :p moja wina i niewiedza (lub nie przetworzenie info) zwracam honor :sweat:

Czyli jeśli będę miał grzebień długości 35-40cm, żeby nie było słychać będę musiał zdławić spływ zaworem (bo chyba po to jest zawór na spływie- do ustawienia wysokości wody w kominie?)

Edytowane przez VWtojfel (wyświetl historię edycji)

akwa


Dobrze Zrobione Jest Lepsze Niż Dobrze Powiedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie za krotki grzebien, to po prostu bedzie wyzej woda w akwarium. Jezeli ja podniesiesz dodatkowo w kominie, to ta w akwarium tez sie podniesie i w koncu przeleje wierzchem.

Zawor jest po to, ze splyw zazwyczaj ma wieksza wydajnosc, niz poworot, jezeli go nie zdlawisz (a w zasadzie nie wybalansujesz) to cala woda ktora wroci do awka, splynie na dol i w kominie bedziesz mial odslonieta rure spustowa ktora bedzie siorbac.

Dlatego robi sie w ten sposob, ze rure spustowa umieszcza sie troche glebiej w komienie, rewizje daje sie na wysokosci takiej jakis poziom wody chcesz miec w kominie (czyli gdzies minimalnie poniezej miejsca gdzie zaczynaja sie zeby grzebienia) i zaworem ustawiasz taki przeplyw, zeby woda zakryla rure spustowa, a jednoczesnie nie splywala rewizja (co jest dosc trudne, z powodu zmiennosci napiecia w ciagu dnia). Dlatego wiekszosc obcina rewizje pod katem 45 stopni i ustawia zaworem taki poziom, aby woda minimalnie ciurkala przez rewizje. Wtedy jest cisza.

U mnie pompa 3000l/h, 2000l/h po podnoszeniu i to dziala na 30cm grzebienia I nie powiem, zeby to bylo duzo... bo wode w kominie mam ponizej grzebienia, a w akwa poziom trzyma sie przy gornej granicy, na styk, a i tak jeden zab wylamalem.

U Ciebie bym obstawial te 60cm... Za duzy grzebien mozna stlumic poziomem wody w kominie. Za malego raczej sie nie poprawi, chyba, ze powiekszajac otwory, wylamujac zeby ... ale nie tedy droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś wynika, że mój spływ w akwa słodkowodnym na overflow z rur 1' nie powinien przelać/spuścić odpowiedniej ilości wody do pompy 2000l/h (po podniesieniu wody na 1,5m jakieś 1400l/h).O ile wiesz jak wygląda overflow z rur.

Moje akwa na sumpie funkcjonowało prawie 2 lata do dziś i w sumpie zawsze było więcej wody niż potrzeba a spływ dławiłem zaworem o jakieś 25%. Dodam, iż "siorbania" nie uświadczyłem i ogólnie jestem zadowolony z tego rozwiązania bez konieczności wiercenia akwa.


akwa


Dobrze Zrobione Jest Lepsze Niż Dobrze Powiedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

W moim akwa szkło jest gr 10 mm, wierciłem wkrętarką 3 otwory w tylnej ścianie pod śrubunki na rurę 32 mm.

Użyłem szablonu z takiego białego spienionego tworzywa gr 3mm, przykleiłem to na taśmie dwustronej do akwa i powoli niemal bez żadnego nacisku, cały czas woda, czas wiercenia ok 15 min na otwór. Wyszło super. Trochę pracy było z odklejeniem szablonu i zdjęciem taśmy bez użycia żadnych chemikaliów, oszczędnie z taśmą. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok akwarium zalane dojrzewa

DZIĘKUJĘ ZA POMOC I MOBILIZACJĘ.


akwa


Dobrze Zrobione Jest Lepsze Niż Dobrze Powiedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok akwarium zalane dojrzewa

DZIĘKUJĘ ZA POMOC I MOBILIZACJĘ.

No to trzeba podjechać i obejrzeć co tam się u Ciebie dzieje hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.