Skocz do zawartości
Avatarmisja

wymiary dotyczące sumpa potrzebna szybka pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie powinny być wymiary w miejscach czerwonych strzałek,

chodzi mi o wymiary na przelew wody pod komorami i nad.

Ten sump jest do akwarium słodkowodnego to jest przykładowe zdjęcie zabrane z googli proszę o pomoc z tymi odstępami

post-26719-0-45917100-1458731986_thumb.jpg

Edytowane przez Avatarmisja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sump sie nie obraź wygląda tragicznie, złapie on w ogóle nadmiar wody z baniaka....? Niektóre przegrody za wysokie

nie wspominając o funkcjonalności ...... :chris:

przegrody powinny być o ok połowę niższe...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle... :( - jak dla mnie to ten sump ze zdjęcia - tak jak napisał Mariusz - to jakieś nieporozumienie - co ma być niby w tych przegrodach? jaki odpieniacz? jaka pompa obiegowa?

A co do wysokości: wysokość przegrody pierwszej - tam gdzie odpieniacz - ustawiasz pod odpieniacz, który w niej stanie a potem każda kolejna o 2 cm niższa aby woda mogła spokojnie spływać.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sump jest do akwarium słodko wodnego ile cm powinno być w miejscach czerwonych strzałek

ten sump sie nie obraź wygląda tragicznie, złapie on w ogóle nadmiar wody z baniaka....? Niektóre przegrody za wysokie

nie wspominając o funkcjonalności ...... :chris:

przegrody powinny być o ok połowę niższe...

ten sump jest do akwarium słodko wodnego ile cm powinno być w miejscach czerwonych strzałek

nieźle... :( - jak dla mnie to ten sump ze zdjęcia - tak jak napisał Mariusz - to jakieś nieporozumienie - co ma być niby w tych przegrodach? jaki odpieniacz? jaka pompa obiegowa?

A co do wysokości: wysokość przegrody pierwszej - tam gdzie odpieniacz - ustawiasz pod odpieniacz, który w niej stanie a potem każda kolejna o 2 cm niższa aby woda mogła spokojnie spływać.

ten sump jest do akwarium słodko wodnego ile cm powinno być w miejscach czerwonych strzałek

nieźle... :( - jak dla mnie to ten sump ze zdjęcia - tak jak napisał Mariusz - to jakieś nieporozumienie - co ma być niby w tych przegrodach? jaki odpieniacz? jaka pompa obiegowa?

A co do wysokości: wysokość przegrody pierwszej - tam gdzie odpieniacz - ustawiasz pod odpieniacz, który w niej stanie a potem każda kolejna o 2 cm niższa aby woda mogła spokojnie spływać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

o sumpach jest cały temat (a nawet kilka) - zerknij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie waźne czy do slodkiego....zle zrobiony. Przed klejeniem trzeba pytac a nie po. Wystarczylo na google poszukac jest kupe tematow nt temat


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mój sump został zabrany z googli na przykład jakie szczeliny powinny tam być a co w nim żle jest zrobione wiem ze mała komora pompy jest ja planuje o wiele większą zrobić a jakia tam przestrzeń powinna być na miejscu czerwonych strzałek

Nie waźne czy do slodkiego....zle zrobiony. Przed klejeniem trzeba pytac a nie po. Wystarczylo na google poszukac jest kupe tematow nt temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump został zabrany z googli na przykład jakie szczeliny powinny tam być a co w nim żle jest zrobione wiem ze mała komora pompy jest ja planuje o wiele większą zrobić a jakia tam przestrzeń powinna być na miejscu czerwonych strzałek

dlatego własnie kolega podesłał Ci link, a Ty teraz wachluj google. Inaczej się nie nauczysz


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.