Skocz do zawartości
Olaf Nowicki

Kostka 30x30x35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się pochwalić swoją solniczką.

Szkło optiwhite 30x30x35, 31l

Lampa zetlight nano 11w

Filtr fzn 3

Grzalka w filtrze 50w

Akwarium zalane tydzień temu, woda w całości żywa ze sklepu, skałę wsadziłem 3 dni temu, 4,8 kg skały plus 0.9 kg w filtrze. W filtrze także węgiel, phosguard, purigen oraz wata.

Na skalę widzę już pierwsze zazielenienia i tak się zastanawiam czy to nie za szybko wczoraj nalałem odrobinę bakterii prodibio

Jeśli macie jakieś uwagi, rady itp, chętnie wysłucham

IMG]http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/7ccef11b2c41dba85d57d6aff098fab6.jpg[/img]

post-26581-1458904971,51_thumb.jpgpost-26581-1458904982,45_thumb.jpgpost-26581-1458904996,9_thumb.jpgpost-26581-1458905011,91_thumb.jpg

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

post-26581-1458904901,1_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała z frachtu, odgazowana, czy z działającego zbiornika?(bo po koralach wnioskuję ze nie sucha)

Jak planujesz piasek to syp od razu. Późniejsze wsypanie MOŻE spowodować ponowne dojrzewanie.

Po tygodniu dojrzewanie już powinno się zaczynać, więc gloniska mogą się już pojawiać.

Sporo masz tej skały jak na takie akwa. Co tam planujesz trzymać? Bo miejsca na mobilną faunę nie dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała pomieszana żywa z suchą klejona w sklepie. Tak, piasek planuje. 2 sklepie doradzono mi aby z piaskiem jeszcze zaczekać. Planuje jakieś korale miękkie, chciałbym jeszcze jakaś parę błazenków ale nie wiem czy się zmieszczą.

Mam jeszcze pytanie odnośnie oświetlenia teraz w czasie dojrzewania. . Świece narazie ok 6godz. Świecić dłużej czy tyle narazie wystarczy?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Trochę nie rozumiem mieszania żywej z suchą w takim litrażu... Mogę spytać skąd ten pomysł?

A... No i trochę nie rozumiem też klejenia konstrukcji do takiego litrażu. Było nie było w takiej przestrzeni ciężko jest ustawić coś ciekawszego niż ordynarna kupa kamieni której kleić nie potrzeba.

Co do piasku to na forum widziałem że ludzie tak robią ale zastanawiam się czemu?? Przecież po wsypaniu tego piasku z dużym prawdopodobieństwem w akwarium nastąpią takie zmiany, że nastąpi ponowne dojrzewanie. Nie lepiej walnąć wszystko od razu kiedy jeszcze nie podkusiło żeby wrzucić jakiegoś zwierza i poczekać aż się ustabilizuje?

Co do ryb to moim skromnym zdaniem błazny są za duże na taki litraż nawet przy mniejszej ilości skały.

Zaznaczyć muszę że sam jestem początkujący w temacie i to co piszę to tylko moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywa skała poto aby wprowadzić życie, reszta suchej. Ze nie ma potrzeby całej żywej. Tak mi powiedziano. Jeśli chodzi o klejenie to są sklejone większe kawałki. Te mniejsze na wierzchu są ruchome.

Piasek wysypie zaraz po świętach ☺

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Olaf Nowicki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było nie było w takiej przestrzeni ciężko jest ustawić coś ciekawszego niż ordynarna kupa kamieni której kleić nie potrzeba.

Czemu od razu tak niemiło. Moim zdaniem, zależy to od kawałków jakie się ma i od wyobraźni układającego. Ale fakt faktem przy dużo jak dla mnie tej skały tutaj i dlatego jest to takie "zbite". A klejenie ma swoje plusy i minusy. Ja na razie się nie zdecydowałem.

Powodzenia życzę dalej i będę oglądał, bo właśnie założyłem taki sam litraż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak planujesz piasek to syp od razu. Późniejsze wsypanie MOŻE spowodować ponowne dojrzewanie.
Co do piasku to na forum widziałem że ludzie tak robią ale zastanawiam się czemu?? Przecież po wsypaniu tego piasku z dużym prawdopodobieństwem w akwarium nastąpią takie zmiany, że nastąpi ponowne dojrzewanie. Nie lepiej walnąć wszystko od razu kiedy jeszcze nie podkusiło żeby wrzucić jakiegoś zwierza i poczekać aż się ustabilizuje.

Ranma11 Twoje rozumowanie jest dobre choć nie sprecyzowane. Piasku nie powinno się sypać od razu. Z tego, co zauważyłem i przeczytałem najlepszym rozwiązaniem jest odczekanie paru dni. Ale nie ma, co czekać zbyt długo. Żywa skała ma w sobie dużo syfu, który po włożeniu do akwarium zostanie z niej wypłukany, jeżeli wsypie się piach od razu wszystko na nim osiądzie i będzie trudniejsze do zebrania. Najlepiej jest odczekać aż się nieco oczyści zebrać to, co opadło a później wsypać piach.

Tu proponuje robić to pomału i dokładnie. A to co spadnie na skały strącić ustawiając odpowiednio np., falownik.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.