Skocz do zawartości
bodziobsz

Czy to wirki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem chyba z wirkami. Dokładnie nie jestem pewien. Mam tego trochę na szybach i sporo na skale. Na korale raczej nie wchodzą ale w razie potwierdzenia jak z tym walczyć? Słyszałem o czymś jak levamisol ale z tego co czytałem na zagranicznych forach na te pomarańczowe nie za bardzo działa. Ew co jest najbardziej skuteczne na tą plage?

gallery_23407_2982_1659434.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej tez kiedys z tym walczyłem i pomógł produkt fauna marine flat controle wirki padły a obsadzie sie nic nie stało do nabycia w e rybce pozdro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego pelno na szybach... takie batmany... słyszałem, że jest slimak na wirki i z chęcią bym takiego kupił ale czy ktoś ma i czy naprawdę smakują mu wirki?

wysłane z mojego NOKIA 3210

Edytowane przez rak (wyświetl historię edycji)

reefmax / resun sk-300 / aquael reef 2600 / skała żywa 8kg / real reef rock 8kg/ temp. 25,3 / zasolenie 1024/ filtr ro/di, pompa obiegowa newajet 800 / glony srony i inne badziewia ...

NO2=0 NO3=40 Ca=500 KH=8,8 PO4=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej tez kiedys z tym walczyłem i pomógł produkt fauna marine flat controle wirki padły a obsadzie sie nic nie stało do nabycia w e rybce pozdro....

Jak działa ten flat controe z fm, podobnie jak ten specyfik z Saliferta czy jest delikatniejszy ?

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacznie łagodniej ... wystarczy podmniana po kuraci i po temacie zadna krewetka czy slimak czy korale nie odczuły specyfiku, wirki znikły wiec chyba dobrze ... a wirki po czasie rozmnozenia sie były niebezpieczne ... poz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacznie łagodniej ... wystarczy podmniana po kuraci i po temacie zadna krewetka czy slimak czy korale nie odczuły specyfiku, wirki znikły wiec chyba dobrze ... a wirki po czasie rozmnozenia sie były niebezpieczne ... poz

Nie rozumiem tego ostatniego zdania "a wirki po czasie rozmnozenia sie były niebezpieczne " czy bezpłodne?

Ja zastosowałem Saliferta i poleciało mi 80% ryb, masakra była.


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Hexatenię.

Wysłane z mojego myPhone Cube przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro się zabieram za poszukiwania rybki, jeżeli nie znajdę to kupię coś z chemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W erybce mają teraz ślimaki na wirki, kupuj kiedy są, bo normalnie bardzo rzadko bywają, a masz 100% pewność,że je wyeliminuje.

Hexatenia potrafi być naprawdę wredna :)


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzw miałem problem z wirkami na poczatku było ich pare ale z czasem było ich mnóstwo xD siadały na korale co na nie negatywnie wpływało niechciały sie otwierac itp jeden nawed padł o ile pamiętam była to euphylia.. znajomy polecił mi hexantenie ale nie dała rady z wirkami czytałem duzu o flat controle pruby poszły na marne ... po czasie zakupiłęm flat controle od fauna marine to dla mnie było strzałem w dyche + mycie korali w czystej wodzie ro wirki odlepiały sie i gineły a zadnych ubocznych skutków zwierzaki nieodczuły ...;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, ale batmanow nie rusza... nie stety. Na chemie rowniez uwazaj.

Lukasz koledze chodzilo ze wszystk6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem chyba z wirkami. Dokładnie nie jestem pewien. Mam tego trochę na szybach i sporo na skale. Na korale raczej nie wchodzą ale w razie potwierdzenia jak z tym walczyć? Słyszałem o czymś jak levamisol ale z tego co czytałem na zagranicznych forach na te pomarańczowe nie za bardzo działa. Ew co jest najbardziej skuteczne na tą plage?

gallery_23407_2982_1659434.jpg

polecam u mnie szybko sie uporał :)http://erybka.pl/product-pol-8506-Synchiropus-picturatus-Mandaryn-.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mandaryn wspaniały


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mandaryna wspaniałego, chrysusa i chloropterua i mają w poważaniu wirki. Kupiłem w erybce ślimaka i od razu zabrał się do roboty.

fe89dc68d1090001752bca7befdbcbb1.jpg

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz w rybce nie ma tych ślimaków (przynajmniej na stronie ) jak ci już wyczyści zbiornik to chętnie odkupie.Też zauważyłem coś podobnego na szybie, i nawet omijałem je czyscikiem żeby nie uszkodzić :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mandaryn wspaniały

ta druga odmiana u mnie poradził sobie z nimi moze miałem farta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łukasz w rybce nie ma tych ślimaków (przynajmniej na stronie ) jak ci już wyczyści zbiornik to chętnie odkupie.Też zauważyłem coś podobnego na szybie, i nawet omijałem je czyscikiem żeby nie uszkodzić :wallbash:

W środę go kupiłem w erybce, może się wysprzedały.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do erybki to mogę skoczyć (mam jakieś 1700km w jedną stronę ;)) Ale mandaryny widziałem u nas w kilku sklepach (on się w razie czego żywi slimaczkami itp? (w nocy tego wychodzi w cholere)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wirki jest fajna rybka Heksatemia. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wirki jest fajna rybka Heksatemia. pozdrawiam

tylko trzeba liczyc sie z tym ze Hexa potrafi byc wredna . u mnie zamęczyła 2 fridmani i mandaryna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wirki są bardzo toksyczne. Dlatego jeśli w krótkim czasie dużo ich zdechnie to mogą zabić inne zwierzaki. Dlatego jeśli jest ich bardzo dużo to trzeba je odsysać i wywalać. To niestety w dużym zbiorniku jest jak walka z wiatrakami.

Mandaryny nie jedzą tylko wirków. Jeśli mandaryn woli inny pokarm to może omijać wirki. Mandaryny nie są też predatorami a wirki szybko się mnożą. Mandaryn może nie dać sobie rady z plagą wirków.

Hexatenia żre ślimaki, jest wredna i agresywna. Mi ostatnio jedna wyskoczyła ze zbiornika.

Ślimaki na wirki - nigdy ich nie miałem. Czy widział ktoś kiedyś żeby te ślimaki składały jajka?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.