Skocz do zawartości
mario-sz

Darmowe, automatyczne, bezobsługowe oświetlenie nocne :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj rano poszedłem do MiniMala kupić córce pampery. Łaziłem sobie po stoiskach szukając jakiś dupereli. I znalazłem. Na wyprzedaży mieli lampki Solar.coś takiego http://www.allegro.pl/item137653086_lampa_solar_mala_ostatnie_4_szt_w_tej_cenie_.html

Teściu kiedyś kupił sobie 10 takich do ogrodu i całkiem nieźle mu to dzała. Nie świeci jakoś oszałamiająco ale jako morsie nocne napewno będzie ok Wystarczy przy dobrym nasłonecznieniu na 6-7 godzin pracy. Kosztowała całe 9.99zł. Wyciągnałem zawartość z pudełka i polukałem sobie na to. Całkiem całkiem. Bateria jakaś tandentna made in ciung li, ale posiada zmierzchowy włacznik.

Wybebeszyłem wszystko i jutro w pracy polutuję sobie wszystko. Dam jedynie lepszy akumlatorek. Elektronika z akumulatorkiem spokojnie zmieści się w dużym pudełku po tik takach :D (tych 100sztuk)

Ogniwo słoneczne umieszczę pod pokrywą w pobliżu świetlówek. Dam go pod kątem w rugu pokrywy aby nie zasłaniał świetówką oświetlać tego co powinny.

Napewno wielką zaletą będzie fakt, że automatycznie będzie się włączać po wyłączeniu oświetlenia.

Jak już to wykonam w pokrywie pokażę jak działa

Nocne.JPG


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły pomysł czekamy na dalsze fotki

P.S da sie ten prąd przetworzyc na 220v zmienny taki jak w gniazdku?


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin :

Kpujesz pampersy w elektrycznym? :D

Joke:)

:D:D:D:DAkurat piłem piwo. Efekt klawiatura zalana. Na szczęście działa.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raffy :

niezły pomysł czekamy na dalsze fotki

P.S da sie ten prąd przetworzyc na 220v zmienny taki jak w gniazdku?

Raffy a po co? Ten układ ładuje akumlatorek AA. Standartowo jest 600mAh. Ja dam GP 1300mAh.

I już wiem gdzie umieszczę ogniwo słoneczne :D

Przykleję do odbłyśnika 1 z świetlówek :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem tak zrobiłe. Umiesciłem całą elektronikę z Fotorezystorkiem w pudełku po tik takach :D Zamiast aku AA 600mAh dałem mniejszą AAA 1250mAh

Całość ładnie zalikonowałem i zanóżyłem na godziknę w garnuszku po herbacie :D SZCZELNE

Zmierzyłem napięcie fotoogniwa pod świetlówką 1.3V. Więc spokojnie bedzie ładował aku. Ogniwo ładnie przykleiłem do odbłyśników. Musiałem je lekko pociąć ale nic im nie będzie :D Wszystkie styki fotoogniwa ładnie zasillikownowałem. Nie ma możliwości dostania się wody do styków.

Nocne2.JPG

Nocne3.JPG

Nocne4.JPG

Nocne5.JPG

Nocne6.JPG

Po zakryciu palcem fotorezystorka (czyli wyłączeniu świetlówek) zapala sie natychmiast.

Dzisiaj naładuje akumlatorek świetlówkami włączonymi przez 10 godzin. Jutro dam znać ile świeciła dioda. POZDRAWIAM


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna sprawa :D

Mariusz masz wiatraczki przy tej pokrywie jakies?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki.

Tak sa 2 artcici :D Tylko teraz zdemontowane na czas robienia fotek. Będa wyciągać cipłe powietrze spod pokrywy.

Jest to o tyle dobre rozwiązanie gdyż SPRAWDZONE

Mam słodkowodne w pracy na trzech T5 które się fest grzeją. W wakacje w akwa było 30 stopni, a pokrywa gorąca od świetlówek. Kiedy dałem jeden wentylator, który WYCIĄGA ciepłe powietrze z nagrzanych świetlówek pod pokrywą, temperatura spadła do 27,5 stopni. Pokrywa była zimna. Było to w lipcu kiedy przez 6 tygodni mieliśmy HARDCORE na dworze :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz mam takie samo rozwiazanie, tylko dalem jeden wiatraczek wyciagajacy powietrze spod pokrywy, jest moze troche glosniej bo obroty sa wieksze ale dziala tak samo.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeci już na akumlatorku 7 godzin i 30 minut :D Ciekawe ile jeszcze wytrzyma :D

Ale powiem wam szczerze, że cieszę się z takiego rozwiązania. Mniej kabli, a co za tym idzie więcej miejsca w listwie zasilającej. Sami wiemy, że takie zailacze niekiedy "zabierają" 3 gniazdka :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymała 11 :D Ale ostatnią godzinę świeciła cooooooraz słaaaaaabiej :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie jestem w czasie realizacji projektu, juz lampy rozkrecone ...... chyba jeszcze nie opatentowales :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JESZCZE NIE :D

Cieszę sie że klonujesz :D

Daj potem fotki :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.