Skocz do zawartości
smash86

Świetlowki i Cyrkulacja do reefmaxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jaka cyrkulację wsadzić do reefmaxa? Na razie będą tylko miękasy i lps. Myślałem o hydorze korelia 900 i takie 2 szt dać. Tylko czy nie będzie za mało? Skałę będę chciał dać do wysokości 3/4 szkła. Tak by było nie głęboko a wysoko. Druga sprawa to oświetlenie. Średnio mi się podoba to oryginalne. W dzień nie chcę by było sterylnie jak w szpitalu z amerykańskiego filmu. Soczyste kolory bym chxial uzyskać. Przy wygaszaniu też nie chcial bym by byla trupiarnia. Ale jednak niebiesko.Czy taka kombinacja ati będzie ok? Purple plus. Aqua blue special.blue plus. Z góry dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 odsłon i nikt nic :-(

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SILVIA to temat o zaplonniku. A w tematach z reefmax znalazłem tematy co kto używa. Co nie jest jednoznaczne z tym co dobre :-(

Cyrkulację kupuje jebao rw-4 jedna. Jak będzie mało dołożę hydor a 900.

A o swietlowkach chciałem by mi ktoś z doświadczenia doradzil. Szukać szukam w necie. Jednak nie mając żadnego doświadczenia że zbiorowego tematu ciężko wyciągnąć wniosek.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie cyrkulację robią : sicce voyager nano 1000 i koralia 900. Bardziej jestem zadowolony z sicce-,łatwa w czyszczeniu , cicha i odpowiedniej mocy a poza tym nie imają jej się glony w przeciwieństwie do korali którą trudniej rozmontować do czyszczenia kiedy zarośnie glonami (a zarasta ) co zmniejsza jej moc która i tak jest słaba. Przez jakiś miesiąc używałem jebao rw4 bo chciałem żeby Euphylia falowała. Okazało się że jest za mocna w pojedynkę , nawet na najsłabszym poziome czy trybie nocnym. Efekt - jedna Euphylia marniała z każdym dniem aż padła , rhodactisy poodrywały się od skał i wróciłem do dwóch wyżej wymienionych pomp. Co do oświetlenia mam 2 x ati aquablue specjał i 1 x ati blue plus i faktycznie jest trupio blado. Przez miesiąc miałem 1x Sylwania aquastar 10000K zamiast aquablue. Kolor światła był cieplejszy ale wtedy strasznie rosły glony. Po powrocie do ati glony w odwrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ja skręciłeś na 800? Była za mocna?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez smash86 (wyświetl historię edycji)

182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem kiedy było 800. Tam jest pokrętło fast - slow do ustalenia długości fali i przyciski do ustalenia siły i rodzaju cyrkulacji np ciągły albo przerywany . Ja najczęściej używałem tryb falujący o minimalnej mocy a i tak zawijał grzybki i rodactisy . Żeby zmniejszyć ten efekt ustawiałem strumień na tafle wody ale wtedy bardzo chlapie na szybę tam paruje woda i szyba robi się matowa od soli. Mam w akwarium dość dużo skały wiec być może dlatego tworzy się tak silny prąd który ją omiata.Być może przy innym ułożeniu skały i przy dokładaniu korali do strumienia pompy a nie jak u mnie najpierw były korale a potem zmiana pompy, dałoby się ją ustawić. Ja do reefmaxa już jej nie włożę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

SILVIA to temat o zaplonniku. (...)

słowa o żadnym zapłonniku w temacie nie widzę :p

2 koralie 900 będzie za mało - choć to też zależy jak ułożysz skałę

ale ja bym celował raczej w 2 sztuki o wydajności: 1200 - 1600 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

530c5b904349622c961c0358062f52c7.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.