Jump to content

Nokon

Klubowicz
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Tarnów
 • Akwarium
  Był Reefmax, teraz 220+80l

Recent Profile Visitors

1236 profile views
 1. Ten typ tak ma. Pomogło wymienienie pompy na bardziej stabilną newjet i przedłużenie rury w kubku. Początkowo przy oryginalnej pompie stosowałem na końcu rury nakładkę zrobioną z końcówki małej butelki , zwężającą wylot rury wtedy więcej piany było wypychane do kubka.
 2. Tak z ciekawości. Po co siatka na akwarium? Czyżby jednak doszła jakaś ryba?
 3. Tester pamiętasz może jakie miałeś ustawienia (może masz kod) ? Mam obecnie tą lampę tylko 90cm, korale sps i szybciej rosną i kolory się poprawiły, natomiast lps mimo że rosną lepiej bardziej podobały mi się pod ledami Aquaela. Im więcej kombinuję tym gorzej. Wróciłem do fabrycznego presetu lps/sps.
 4. Nastał ten dzień kiedy zakończyłem przygodę z Reefmaxem. Działał u mnie przez ponad 6,5 roku i w sumie spisywał się całkiem przyzwoicie. Pod koniec działania akwarium było niemal bezobsługowe. Odpieniacz czyściłem raz na wiele miesięcy, filtra niemal wcale, tylko karmienie i podmianki wody co 3 tyg. Nawet testów nie robiłem a mimo to korale miały się świetnie. Tak więc mogę śmiało powiedzieć, że Reefmax bez modyfikacji (a właściwie z niewielkimi) może działać. Jest już wyczyszczony, przygotowany do sprzedaży i może jeszcze komuś posłuży. Jedno z ostatnich zdjęć i zaczynam etap z akwarium 280l w obiegu.
 5. Jak tam ustawianie reefmaxa? Ja mam zbiornik postawiony bez żadnej podkładki tylko na obwódce. Patyki w ostatniej komorze są zbędne ( ja ich nie wywalałem ale pozbyłem się tej waty z nich a pomiędzy nimi podwiesiłem na żyłce „korale” z siporaxu) ale płytka zraszające ma zaletę - parę razy uratowała życie mandarynowi. Bez niej wpadłby w siporax i pewnie by zszedł bo w górnej części nie ma wody a tak to jednak ta minimalna ilość wody na płytce pozwoliła mu przeżyć choć miał wysuszony grzbiet. Piasku nie syp dużo albo wcale bo tylko z nim kłopot. Przez parę lat go miałem ale albo fruwał po akwarium przy mocnej cyrkulacji albo zbierał syf. Teraz bez piachu jest o wiele prościej i ślimaków osiadłych mam mniej bo nic nic nie fruwa.
 6. Daniel to nie dla Ciebie. Nawet na to nie patrz. Nigdy więcej giętej szyby.
 7. Ja nadal jadę na oryginalnym odpieniaczu 6 lat i akwarium ma się świetnie. Zmieniona jest w nim pompa na newajet 1200 i jest ona o wiele stabilniejsza. Nie mam też założonego górnego kubka bo regulacja tą śrubką to była katorga. Zamiast tego, z kubka po sałatce i tubce z jakiegoś leku klejem na gorąco zrobiłem nowy kubek a na rurce z odpieniacza założyłem pokrętło do regulacji przepływu z wlewnika do kroplówek. Sprawuje się to o wiele lepiej niż oryginał. Dawniej odpieniacz często czyściłem ale ostatnio robię to bardzo rzadko. Ostatni raz ok 0,5 roku temu. Też w pewny momencie myślałem o zmianie i nawet kupiłem Hydor slim nano ale jak to zwykle tymczasowe modyfikacje które miały być na chwilę zostały na stałe.
 8. Czy to brzmi jak beknięcie? U mnie też tak się działo po każdym czyszczeniu ale po jakimś czasie samo mijało (chyba zapychają się nieszczelności między połączeniami rurek i nie zbiera się bąbel powietrza) Pewnie masz oryginalną pompę bo ona regularnie nie zaskakiwała po wyłączeniu. Ostatnio od wielu miesięcy wcale nie czyszczę odpieniacza i jest ok.
 9. Nadal wyraźnie odstaje od innych ale pióropusz już się nie powiększył . Bardzo długa zrobiła się cała rurka (ok 5 cm) przez co prąd wody strasznie ją tarmosił. Dałem ją w inne miejsce ze spokojniejszym przepływem za to na widoku.
 10. Nokon

  .

  2 tygodnie po przeprowadzce od Daniela.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.