Jump to content

Nokon

Klubowicz
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Tarnów
 • Akwarium
  Reefmax

Recent Profile Visitors

616 profile views
 1. Czy to brzmi jak beknięcie? U mnie też tak się działo po każdym czyszczeniu ale po jakimś czasie samo mijało (chyba zapychają się nieszczelności między połączeniami rurek i nie zbiera się bąbel powietrza) Pewnie masz oryginalną pompę bo ona regularnie nie zaskakiwała po wyłączeniu. Ostatnio od wielu miesięcy wcale nie czyszczę odpieniacza i jest ok.
 2. Nadal wyraźnie odstaje od innych ale pióropusz już się nie powiększył . Bardzo długa zrobiła się cała rurka (ok 5 cm) przez co prąd wody strasznie ją tarmosił. Dałem ją w inne miejsce ze spokojniejszym przepływem za to na widoku.
 3. 2 tygodnie po przeprowadzce od Daniela.
 4. Parowanie bardzo wzrasta kiedy przychodzą upały i włącza się wiatrak nad pierwszą komorą. Ponieważ automatyczne jest tylko włączanie, wiatrak nie wyłączy się sam nawet gdy temperatura spadnie. Poza sezonem bez tego wiatraka parowanie nie jest duże.
 5. Zadzwoń do serwisu Aquaela może coś zaradzą. Wiele razy naprawiałem elementy pokrywy i zawsze pomogli. Szybko przysyłali części zamienne czasem w ramach gwarancji czasem za dopłatą i nigdy nie trzeba było paragonu z zakupu akwarium.
 6. W moim reefmaxie wiatraki włączają się i wyłączają automatycznie razem z lampami a odłączenie od prądu (przynajmniej krótkotrwałe) nie powoduje zerowania ustawień.
 7. A co masz w sumpie pod białymi kulkami,w kolorze rdzy? Miałem tak po jednym preparacie na obniżenie fosforanów gdy ustawiony był zbyt duży przepływ wody. Chyba tarcie granulek sprawiało wypłukiwanie drobin i wrażenie że wszystko było pokryte "rdzą". Preparat nadal używam ale już nie w filtrze tylko w skarpecie na wolnym przepływie i jest ok.
 8. W swoim akwarium mam masę dzikich rurówek które są raczej kłopotem bo oderywają się od skał i fruwają po całym akwarium i osadzają się na koralach. Ani to ładne ani bardzo przydatne. Od pewnego jednak czasu zauważyłem, że jedna szt robi się wyraźnie większa od pozostałych. Podczas gdy inne mają srednicę ok 0.5 cm i ledwie widoczne "piórka", ta ma ponad 2 cm i jest już wyraźnie widoczna z daleka. Analizując stare zdjęcia wygląda na to, że nie jest to inny gatunek bo parę miesięcy temu wyglądała identycznie jak pozostałe. W przeciwieństwie do tych małych ta jest mocna osadzona i nawet podczas wymiany wody nie wciąga jej do węża. Chciałbym żeby wszystkie tak wyglądały. Na zdjęciu jest wiele dzikusów ale niektórych prawie nie widać. Wiecie może dlaczego jest taka różnica w wielkości i czy ona nadal będzie się powiększała?
 9. Ja zrobiłem tak samo tylko trytytką objąłem obudowę odpieniacza tak żeby lekko dociskała pompę i nie pozwalała dotykać jej do obudowy .
 10. Ja mam tą pompę i jest tylko nieznacznie głośniejsza od oryginalnej. Czasem słychać było ją bardziej gdy pojawiał się luz na połączeniu z odpieniaczem ale pomogło użycie opaski zaciskowej żeby nie było wibracji.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.