Jump to content

Nokon

Klubowicz
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Tarnów
 • Akwarium
  Był Reefmax, teraz 220+80l

Recent Profile Visitors

1422 profile views
 1. Nokon

  Clarisea 3000 - alarm

  Dzięki za info. Będę szukał w takim razie karty gwarancyjnej ale u mnie chyba już po. Patrzyłem, że bywają na ebay w Niemczech albo UK więc w razie czego tam zamówię.
 2. Nokon

  Clarisea 3000 - alarm

  Czytałem już to, jednak nic nie pasuje do mojej sytuacji. Miga tylko czerwona dioda, piszczy 5x krótko i potem raz długo, następuje kilka sekund przerwy i od nowa. Wszędzie tam jest napisane że silnik zostaje zatrzymany do czasu zresetowania a nic takiego się nie dzieje. Wszystko działa. Pomysł z zegarem na gniazdku jednak się nie sprawdził bo woda często się przelewała w czasie przerwy. Teraz owinąłem sterownik ręcznikiem, głośniej puszczam radio i udaje że problem zniknął.
 3. Nokon

  Clarisea 3000 - alarm

  Ja też go ledwo słyszę ale moja żona potrafi go w nocy usłyszeć z drugiego pokoju. Na razie podłączyłem go do gniazda z zegarem i włącza się na krótko przewija i gaśnie.
 4. Nokon

  Clarisea 3000 - alarm

  Nic to nie daje. Ani zluzowanie włókniny ani wyłączenie na dobę. Po odpaleniu zaczyna piszczeć i mruga na czerwono. Nadal natomiast normalnie działa, silnik się kręci i przewija włókninę ale dźwięk doprowadza do szału (zwłaszcza moją żonę)
 5. Czy ktoś spotkał się z sytuacją że nie da się wyłączyć alarmu? Od 2 dni piszczy mi alarm a czerwona dioda na sterowniku miga 5x potem ok 8 sęk przerwy i od nowa. Niebieska dioda nie świeci wcale. Poza tym rollermat działa normalnie , włókninę przesuwa i automatycznie i po naciśnięcie przycisku na sterowniku. Nie było żadnego przestoju w pracy , braku prądy czy zacięcia włókniny. Nic nie pomaga odłączanie od prądu czy dłuższe przyciskanie klawisza alarm. Ktoś ma pomysł jak temu zaradzić?
 6. U mnie korona jest ze spienionego pcv oklejonego 3 mm płytą dibond. Nic nie namaka, pleśnieje czy rdzewieje ( tylko haczyk do odwieszania przednie części korony lekko rdzewieje ale jest wysoko na wodą). Z czegokolwiek zrobisz będzie lepiej niż szklana na stałe bo utrudnisz sobie życie.
 7. Zastanów się jeszcze czy aby na pewno korona na stałe to dobry pomysł. Ja mam koronę którą sam wykonałem w 1 popołudnie stosunkowo niewielkim kosztem, moja żona której również zależało na estetyce ją zaakceptowała. Nie wyobrażam sobie obsługi akwarium bez zdejmowanej przedniej części. Nie wiem jak będziesz miał lampę powieszoną ale u mnie musiałbym zawsze ją podnosić, czyścikiem nie dostaniesz się do tylnej szyby pod wzmocnieniem chyba że masz dojście od tyłu, ręką nie dosięgniesz do większej części akwarium a wierz mi czasem trzeba ręce umoczyć. Dodaje zdjęcie korony. Pełny połysk więc niemal nie różni się od lacobel a jest lekka i nie ma ryzyka że się ukruszy
 8. Ten typ tak ma. Pomogło wymienienie pompy na bardziej stabilną newjet i przedłużenie rury w kubku. Początkowo przy oryginalnej pompie stosowałem na końcu rury nakładkę zrobioną z końcówki małej butelki , zwężającą wylot rury wtedy więcej piany było wypychane do kubka.
 9. Tak z ciekawości. Po co siatka na akwarium? Czyżby jednak doszła jakaś ryba?
 10. Tester pamiętasz może jakie miałeś ustawienia (może masz kod) ? Mam obecnie tą lampę tylko 90cm, korale sps i szybciej rosną i kolory się poprawiły, natomiast lps mimo że rosną lepiej bardziej podobały mi się pod ledami Aquaela. Im więcej kombinuję tym gorzej. Wróciłem do fabrycznego presetu lps/sps.
 11. Nastał ten dzień kiedy zakończyłem przygodę z Reefmaxem. Działał u mnie przez ponad 6,5 roku i w sumie spisywał się całkiem przyzwoicie. Pod koniec działania akwarium było niemal bezobsługowe. Odpieniacz czyściłem raz na wiele miesięcy, filtra niemal wcale, tylko karmienie i podmianki wody co 3 tyg. Nawet testów nie robiłem a mimo to korale miały się świetnie. Tak więc mogę śmiało powiedzieć, że Reefmax bez modyfikacji (a właściwie z niewielkimi) może działać. Jest już wyczyszczony, przygotowany do sprzedaży i może jeszcze komuś posłuży. Jedno z ostatnich zdjęć i zaczynam etap z akwarium 280l w obiegu.
 12. Jak tam ustawianie reefmaxa? Ja mam zbiornik postawiony bez żadnej podkładki tylko na obwódce. Patyki w ostatniej komorze są zbędne ( ja ich nie wywalałem ale pozbyłem się tej waty z nich a pomiędzy nimi podwiesiłem na żyłce „korale” z siporaxu) ale płytka zraszające ma zaletę - parę razy uratowała życie mandarynowi. Bez niej wpadłby w siporax i pewnie by zszedł bo w górnej części nie ma wody a tak to jednak ta minimalna ilość wody na płytce pozwoliła mu przeżyć choć miał wysuszony grzbiet. Piasku nie syp dużo albo wcale bo tylko z nim kłopot. Przez parę lat go miałem ale albo fruwał po akwarium przy mocnej cyrkulacji albo zbierał syf. Teraz bez piachu jest o wiele prościej i ślimaków osiadłych mam mniej bo nic nic nie fruwa.
 13. Daniel to nie dla Ciebie. Nawet na to nie patrz. Nigdy więcej giętej szyby.
 14. Ja nadal jadę na oryginalnym odpieniaczu 6 lat i akwarium ma się świetnie. Zmieniona jest w nim pompa na newajet 1200 i jest ona o wiele stabilniejsza. Nie mam też założonego górnego kubka bo regulacja tą śrubką to była katorga. Zamiast tego, z kubka po sałatce i tubce z jakiegoś leku klejem na gorąco zrobiłem nowy kubek a na rurce z odpieniacza założyłem pokrętło do regulacji przepływu z wlewnika do kroplówek. Sprawuje się to o wiele lepiej niż oryginał. Dawniej odpieniacz często czyściłem ale ostatnio robię to bardzo rzadko. Ostatni raz ok 0,5 roku temu. Też w pewny momencie myślałem o zmianie i nawet kupiłem Hydor slim nano ale jak to zwykle tymczasowe modyfikacje które miały być na chwilę zostały na stałe.
 15. Czy to brzmi jak beknięcie? U mnie też tak się działo po każdym czyszczeniu ale po jakimś czasie samo mijało (chyba zapychają się nieszczelności między połączeniami rurek i nie zbiera się bąbel powietrza) Pewnie masz oryginalną pompę bo ona regularnie nie zaskakiwała po wyłączeniu. Ostatnio od wielu miesięcy wcale nie czyszczę odpieniacza i jest ok.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.