Skocz do zawartości
Pawel2000

marea czy tunze

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do os?b u?ywaj?cych marea lub tunze i marea. Potrzebuj? dodatkowej pompy o wydajno?ci 3000-4000 l'h, czy warto pakowa? si? w marea 3200, czy lepiej pozosta? przy tunze.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie tunze nano, ma chyba troszke poda 4000, a wujdzie cie taniej niź marea(pogadaj z kmatim) mysle że firma lepsze, mniej zawodna i cichsza


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam dwie tunze i jestem bardzo zadowolony, tylko potrzebuje dodatkowej pompy i tak sie zastanawailem czy warto sprobowac marea.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błażej :

kup sobie tunze nano, ma chyba troszke poda 4000, a wujdzie cie taniej niź marea(pogadaj z kmatim) mysle że firma lepsze, mniej zawodna i cichsza

Nano bedzie dostepna od grudnia w niemczech. Chyba ze cos sie zmienilo, albo u nas bedzie szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@błażej

Sorki ale co to ma byc za link ?

Ja nie mieckiego nie znam, ale

Die nächste Lieferung vom Hersteller ist für Dezember/Januar avisiert.

Jak dla mnie oznacza przy kazdej pompie ze nie ma ich teraz. A wiem to wlasnie od wlasciciela tego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ... niezle te pompki, jak znalazl jako druga do mojego baniaka by byla taka. wie ktos czy stream 6055 mozna multikontrolerem z 6000 podlaczyc ?

Mati, Stefan pisze ze ich pierwszy rzut od Tunze jest juz kompletnie zamowiony, nastepny na ktory mozna by sie zalapac to wlasnie grudzien/styczen


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom

Wiem. Bo juz mialem prawie zamowienie na te pompy.

Co do multikontrolera to chyba Tunze ma jeten rodzaj i polaczysz 6000 z 6055. Mam najnowszy katalog Tunze i jakies ulotki z targow i nic nie pokazuja zeby mial wyjsc nowy multikontroler.

Edit

@olekszwarc OK. moze w styczniu zrobie jakas wieksza akcje wyjazdowa :D

Wlasnie od 10 rano mecze sie z pakowanie tego co wczoraj przywiozlem. Jakos nie mam natchnienia i spakowalem tylko 1 paczke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kmati- rozumiem że bywasz za zachodnią granicą i coś mógłbyś kupić?. Pisałbym się na te nano, w grudniu/styczniu, mógłbyś coś zamówić/kupić?

Pozdr. Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym sie zapisal na tunze-nano z kontrolerem :D

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mati, ja wiem ze te nano da sie podlaczyc do multi. zastanawiam sie tylko czy mozna podpiac jednoczesnie 1x6000 i 1x6055 pod jeden multi zeby to ustrojstwo falowalo, czy trzeba miec 2x 6000 lub 2x 6055

po prostu mam juz jedna 6000 , druga 6000 bylaby troszku za duza chyba a kupowac dwie nowe 6055 kiedy jedna 6000 lezy w szafie tez sie mija z celem


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom zawsze mozesz ja sprzedac i kupic dwie takie same:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom

No tak na chlopski rozum. :D

A mozesz podpiac 6000 i 6100 ?

Wiec chyba nie bedzie problemu z ta nano. U nas chyba jeszcze nikt sie nie bawil, moze na jakims niemieckim forum znajdziesz, ewentualnie zadzwon do Stefana.

Co do nastepnej dostawy to mysle ze polowa stycznia bedzie OK. Ale prosze kazde info na prv.

Pozniej bede kontynuowal stary juz temat jak znajdzie sie kilka osob i ustalismy termin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wildtom - na 100% mozna bo przeciez sygnał leci taki sam wiec bedzie ci sterował tak samo bez znaczenia czy podpiety bedzie wavebox,6000 czy 6055.

@paweł - ja mam tunze 6100 + dokupiłem ostatnio marea 3200. Niezmiernie mnie irytuje pocowanie pompy czyli przyssawki które musze raz w tygodniu dociskać bo mi już 2x burze piaskową w baniaku zrobiły.

Poza tym nie ma się do czego przyczepić. Pracuje ładnie, cicho, spełnia swoje zadanie.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.