Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazała w innym wątku, mój baniak i mój start tez bylnszykanowany wystartowałem bez żadnej metody i do dziś nienstosuje żadnej a jedyny problem jaki mam to pyłek korale mi rosną ryby mi żyją ukwiały się dzielą i debora nie uważam ze mam bylejaki zbiornik

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazała w innym wątku, mój baniak i mój start tez bylnszykanowany wystartowałem bez żadnej metody i do dziś nienstosuje żadnej a jedyny problem jaki mam to pyłek korale mi rosną ryby mi żyją ukwiały się dzielą i debora nie uważam ze mam bylejaki zbiornik

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

foki w Bałtyku tez jeszcze żyją, ale jak.....

Uważam, że nie da się prowadzić zbiornika żadną metodą. W dzisiejszych czasach wszystko jest nazwane więc i Twoje działanie również. Odrębna kwestią są wyniki tych działań.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berklej , a jaka metoda ty prowadzisz swój ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berklej , a jaka metoda ty prowadzisz swój ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

zbiornik z sps-ami ma system przygotowany pod probiotyczną AF :)

zbiornik z miekkimi i lps metoda berlińska


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze żadna , dopiero się zabierasz za to ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sps mają 3 mc więc pełna metoda będzie lada moment, ale system jest przygotowany pod tą metodę i na niej wystartowałem.

Co byś nie wymyślił to zgadzam się z tezą, że należy wybrać metodę pod ściśle planowaną obsadę i pod nią zrobić system, inny bedzie pod metodę berlińska, inny pod probiotyczną a jeszcze inny pod DSB itd.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przy małym baniaku tak, ale przy dużym z sumpem, jest uniwersalnie

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokazała w innym wątku, mój baniak i mój start tez bylnszykanowany wystartowałem bez żadnej metody i do dziś nienstosuje żadnej a jedyny problem jaki mam to pyłek korale mi rosną ryby mi żyją ukwiały się dzielą i debora nie uważam ze mam bylejaki zbiornik

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Radek akurat to że ukwiały się dzielą to nie najlepszy przykład w tym przypadku ;-)

@Rybkaa jeżeli faktycznie jesteś zdecydowana na AF najlepiej napisz do kogoś kto używa tych produktów i w Twojej ocenie ma jakieś fajne osiągnięcia (w akwarystyce nie w gadaniu) napewno podzieli się z Tobą informacjami co z czym stosować. Gwarantuje Ci ze do Twojej planowanej obsady nie musisz kupować wszystkich "magicznych buteleczek".

Jeśli chodzi o kolejność przy zakładaniu akwarium to (sorki Panowie) według mnie zdecydowanie najpierw planujemy co byśmy chcieli trzymać w akwarium (obsada) potem w jaki sposób (metoda) i jak już znamy odpowiedzi na te pytania to na końcu dopiero zalewamy szkło. Ale co ja tam mogę wiedzieć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker a jak rozmnaża się ukwial ??, za chwilę napiszesz ze wzrost korali w akwarium to plaga

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bys nie chciala trzymac w zbiorniku to podstawa jest dobre oswietelnie, dobry odpieniacz, dobra cyrkulacja , dobra skala i dobra woda i bardzo dobra sol,bez tego nawet jesli zastosujesz najlepsza metode ze zlota i diamentow nic nie bedzie. Jesli to bedziesz miala to zadna metoda Ci nie bedzie potrzebna.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Walker a jak rozmnaża się ukwial ??, za chwilę napiszesz ze wzrost korali w akwarium to plaga

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Radek źle zadałeś pytanie - nie "jak" a "dlaczego" ;-).

A z tą plagą jest coś na rzeczy - mi naprzyklad montipory w kilku miejscach obrastaja skałe i w związku z tym że rosną dużo szybciej niż acropory traktuje je jak plagę i powiem Ci więcej niestety z przykrością przyznaje że przegrywam z tą plagą i w najbliższym czasie zamierzam właśnie z tego powodu wymienić cała skałę. Więc jak widzisz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jedni maja "plagę" glonów inni plagę niechcianych koralowcow - i jakoś trzeba z tym żyć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje akwarium , jeszcze w etapie dojrzewania . Dopiero wpuszczona ekipa czyszczaca

post-25073-0-42587500-1459179795_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zbiorniczek jak zejda glony bedzie extraklasa.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :) jak zbiorniczek sie ustabilizuje to mam zamiar włożyć moje rybki i będę myślała nad koralami stad pytanie o metodę , ale widzę sa różne opinie wiec zrobię tak jak napisal Walker a jak cos mi nie będzie wychodzilo to zapytam się bardziej doświadczonych w wybranej metodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :) jak zbiorniczek sie ustabilizuje to mam zamiar włożyć moje rybki i będę myślała nad koralami stad pytanie o metodę , ale widzę sa różne opinie wiec zrobię tak jak napisal Walker a jak cos mi nie będzie wychodzilo to zapytam się bardziej doświadczonych w wybranej metodzie :)

Skuś się na metodę DSR. Przeczytaj artykół na reefhub.pl i temat na reefclub.pl.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaczal przeraza mnie ta metoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker, nie wiem jak autorka tego wątku, ale większość początkujących i tak nie wie co będzie chciało trzymać w swoim akwarium. Ja po 6-ciu miesiącach wciąż nie wiem czy chce iść w pełną obsade sps, czy mieszaną lps+sps czy pozostać przy miękkich i rybciach.

Przecież i tak w ciągu kilku miesięcy nie będzie tam wsadzać Acropor. Więc dlaczego ma już podejmnować decyzje o metodzie (bardziej tu mam na myśli game produktów) której będzie używała? Może lepiej poczytać i dowiedzieć się "co z czym sie je"?

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie masz bardzo ładnego holendra ... i teraz masz czas na czytanie forum ....Podmian tez nie musisz na razie robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem co bede chciala , nie wiem jak faceci ale kobiety musza miec wszystko przemyslane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker, nie wiem jak autorka tego wątku, ale większość początkujących i tak nie wie co będzie chciało trzymać w swoim akwarium. Ja po 6-ciu miesiącach wciąż nie wiem czy chce iść w pełną obsade sps, czy mieszaną lps+sps czy pozostać przy miękkich i rybciach.

Przecież i tak w ciągu kilku miesięcy nie będzie tam wsadzać Acropor. Więc dlaczego ma już podejmnować decyzje o metodzie (bardziej tu mam na myśli game produktów) której będzie używała? Może lepiej poczytać i dowiedzieć się "co z czym się je"?

Przede wszystkim dlatego że jak przed startem zdecyduje się na refugium czy dsb to zaplanuje sobie odpowiednią komorę w sumpie z odpowiednimi przegrodami zwalniającymi i odpowietrzającymi albo miejsce na dodatkowy zbiornik. Jak na AF to poza miejscem na wydajny odpieniacz dobrze jest pomyśleć tak żeby siporax stał w odpowiedniej przegrodzie w odpowiedni sposób był "płukany" przez wodę bo potem będą problemy z czyszczeniem, jak Zeo to trzeba zaplanować miejsce na reaktor do kamyków itd itd itd....

Prościej jest zaplanować sobie wszystko na początku i skrupulatnie realizować swój plan niż potem w trakcie wszystko przerabiać i robić prowizorki.

ja wiem co bede chciala , nie wiem jak faceci ale kobiety musza miec wszystko przemyslane :D

Brawo Ty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSR jest ciekawa metoda ale trzeba byc chemikiem i matematykiem zeby to wszystko powyliczać, ja wole jednak podmiany wody robic.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSR jest ciekawa metoda ale trzeba byc chemikiem i matematykiem zeby to wszystko powyliczać, ja wole jednak podmiany wody robic.

A przy której metodzie i "nie metodzie" nie trzeba robić podmian ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dlatego że jak przed startem zdecyduje się na refugium czy dsb to zaplanuje sobie odpowiednią komorę w sumpie z odpowiednimi przegrodami zwalniającymi i odpowietrzającymi albo miejsce na dodatkowy zbiornik. Jak na AF to poza miejscem na wydajny odpieniacz dobrze jest pomyśleć tak żeby siporax stał w odpowiedniej przegrodzie w odpowiedni sposób był "płukany" przez wodę bo potem będą problemy z czyszczeniem, jak Zeo to trzeba zaplanować miejsce na reaktor do kamyków itd itd itd...

Nie żebym sie czepiał ale autorka ma już uruchomione akwarium więc żadne z powyższych "does not apply".

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy DSR nie robisz.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dlatego że jak przed startem zdecyduje się na refugium czy dsb to zaplanuje sobie odpowiednią komorę w sumpie z odpowiednimi przegrodami zwalniającymi i odpowietrzającymi albo miejsce na dodatkowy zbiornik. Jak na AF to poza miejscem na wydajny odpieniacz dobrze jest pomyśleć tak żeby siporax stał w odpowiedniej przegrodzie w odpowiedni sposób był "płukany" przez wodę bo potem będą problemy z czyszczeniem, jak Zeo to trzeba zaplanować miejsce na reaktor do kamyków itd itd itd....

Prościej jest zaplanować sobie wszystko na początku i skrupulatnie realizować swój plan niż potem w trakcie wszystko przerabiać i robić prowizorki.

Brawo Ty!

Żadna z "metod" nie blokuje Cię aby prawidłowo zaprojektować sump. Wszystkie zwierzęta w naszych zbiornikach potrzebują tak samo czystej i prawidłowo zbilansowanej wody i nie trzeba przed zakupem pierwszego kg soli mieć poukładane w głowie co będzie się trzymać w akwarium. Oczywiście stawiają sobie odrazu wysoko poprzeczkę można zacząć z grubej rury, większość akwarystów wybiera jednak drogę od tych najprostszych organizmów.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.