Skocz do zawartości
Dewo

Dino i since w jednym ? Atak glonów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dopadły mnie chyba 3 plagi na raz prosił bym o potwierdzenie dokładnie z czym mam do czynienia i jak to zwalczyć. Zbiornik ma około 9 miesięcy. Parametry wody PH-7,5-8 NH3-0 SiO2-0,1 NO2-0

NO3-15 , 20 KH-6,4-6,8 PO4-0,03 MG-1140 Ca-360 zasolenie 1.024 eYE1ap.jpgE9UYUA.jpgdlVtqv.jpgBirqlF.jpg

Edytowane przez Dewo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że koledze pomagasz :clap:

Jeśli chodzi o dino, to możesz spróbować kuracji wodą utlenioną, 5ml/100l wody przez 10dni. Kolega Walker opisywał dokładnie taką metodę.

Z cyjano możesz walczyć za pomocą chemiclean, ale najlepiej dopiero po usunięciu dino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiclean użyłem jakieś 9 dni temu był spokój na 3 dni i pomyślałem ze skoro wyskoczyło to ze to nie jest cyjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią że woda utleniona jest dobra,u mnie nie zadziałała,lałem dawki 10ml na 240l przez 2 tygodnie i dino trooooszkę spowolniło,potem powracało z podwojoną siłą,walka z wiatrakami,zastosowałem 2x większą dawkę i poleciał mi sarco,tak więc nie ma co przesadzać,mycosidol fajnie działa pomógł w akwa mojej Panny i po dino ani śladu,ja sam na razie walczę choć u mnie plaga w odwrocie,bynajmniej taką mam nadzieję,samo przyszło i samo odchodzi w słodkim stosują Borasol z apteki ale totalnie nie mam pojęcia jak byłoby z tym w słonej wodzie,jedno jest pewne,walka z cholerstwem jest długa... Zatem powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mycosidol jest na cyjanobakterie


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,Mycosidol jest na cyano,jak by to nie brzmiało to akwa było czerwone od czerwonych glutów z pęcherzykami powietrza i mimo że Mycosidol jest na cyano to pomógł i po czerwonej inwazji nie ma ani śladu,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jeszcze jedną kuracje Chemiclean, glony zielone usuwaj mechanicznie albo kup slimaka Dolabella.

Dino to ja tam nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na glony krowa, a dino tam nie ma

p.s.

wypróbuj Colombo

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odsysałem przy podmianie ostatniej po chemiclean w dino jest brązowe i są pęcherzyki powietrza? bo takie były przed odsysaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Dino woda utleniona pomaga, ja lałem 20 ml na 100l wody (14 dni) i nic nie zdechło z obsady w akwarium. Moim zdaniem zdycha nie od wody utlenionej, a od toksyn umierającego dino, a na to jest lekarstwo, dożo węgla i po sprawie.

....a i jeszcze przez całą kuracje miałem włączoną lampę UV

Edytowane przez Manticorepl (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz kilka parametrów do skorygowania - NO3 , Kh , Mg , Ca i sprawdź u kogoś jeszcze zasolenia bo to też bardzo ważny jak nie najważniejszy parametr wody.

Ja przez rok bujałem się z zasoleniem i plagami do momentu aż okazało się że moja " ciuletka " czyli refraktometr przekłamywała o kilka kresek.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt dopiero zobaczyłem parametry .... Wiele do życzenia, walka z glonami przy takich parametrach to jak walka z wiatrakami.

No3 15 po wodzie utlenionej będziesz miał z 30 itd

Fosforany czym mierzone ?


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel jak sytuacja ? Zadzwoń do mnie to ci pomogę , pisz na prv


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mg/ca po4 sio2 mierzone JBL pozostałe salifert teraz jeszcze kupiłem filtr i wrzuciłem do niego phosphate minus jeśli chodzi o dino to nie widzę żeby jakoś bardziej się rozwiało bardziej cyjano muszę użyć chemiclean no i te nie szczęsne glony zastanawiam się na kupnem all in one biopellets wtedy po4 i no3 spadną i może te glony stracą w końcu pożywkę i zaczną zanikać a refraktometr jak patrze na ro to wskazuje 0 wiec wydaje mi się ze jest dobrze skalibrowany

Wczoraj była podmianka 15% i dzisiaj testy PH-7,5-8, NH3-0, NO2-0, NO3-20, KH-7,1, PO4-0,02, MG-1160, CA-340, SIO2-0,9 (ostatnio było 0,1 wiec żywica pewnie padła w Ro a nie spojrzałem na tds a dziś jak sprawdziłem to było 0,01 ale już włożyłem absorber silicarbon ) zasolenie 1,024

Teraz takie pytanie bo ostatnio PO4 było 0,03 i pewnie glony tez cześć pochłaniają i to nie wyjdzie na testach bo tak naprawdę może być dużo większe ? Zastanawiam się nad zwiększeniem dawki ballingu aktualnie zapodaje 15ml KH, MG/CA, Salt i teraz pytanie do ile zwiększyć bo myślałem ze może do 18ml dziennie i czy rozłożyć to jakoś np na 2 dawki po 9 czy to niema aż takiego znaczenia

Edytowane przez Dewo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie to zupełnie nie tak ... Zadzwoń do mnie


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja dołożę swoje 5 groszy.

Na zmniejszenie PO4 i NO3 sugeruję dozowanie VSV na twoje 160l proponuję na początek 2ml/dobę.

Oczywiście systematyczny pomiar w/w parametrów. Kuracja skuteczna gdy oba związki są obecne w wodzie.

Dodatkowo bym ograniczył ( jeśli to możliwe) o 50% światło białe i dał uderzeniową porcję bakterii.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosuje bakterie aquaforest i w poradniku pisze zeby nie stosowac tych metod przy bakteriach bo posiadam do nich pożywki

Edytowane przez Dewo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez się nad tym zastanawiam ale to bardziej w ostateczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosuje bakterie aquaforest i w poradniku pisze zeby nie stosowac tych metod przy bakteriach bo posiadam do nich pożywki

Bakterie to bakterie - jest ich wiele szzcepów ale "zasada ich działania" jest jednakowa.

VSV to pożywka dla nich i tyle.

A w opisie tego specyfiku z FM też jest opisane aby zredukować oświetlenie :)

Ale cóż nie chcesz słuchać rad ( przynajmniej moich :chris: ) to już nie podpowiadam.

To co wyżej napisałem to wiem z opisów wielu postów oraz z własnej praktyki.

Michał


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie ze nie chce słuchać rad tylko producent tak napisał ze jak stosuje się

Pro Bio S Pro F Pro Bio F NP Pro to żeby nie zapodawać takich metod bo wcześniej jak bylem na innych bakteriach Seachem Stability to zapodawałem NO3:PO4-X to własnie nie było efektu i jak się skończyło to stwierdziłem ze spróbuje z tymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.