Skocz do zawartości
Darekn12

jaka pompka do dolewki dr witt-a?

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie chcialbym kupic taka dolewke.pyt czy sens zamawiac dodatkowy czujnik?

i jaka pompka akwa 150 l w obiegu.

osobiscie dolewam moze z 5 l max tygodniowo.

jako pompke polecacie?

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli uzywasz tego przez pompe to moze sie przydac drugi plywak w zbiorniku na dolewke by pompa nie pracowala na sucho.Na jaka wys ma podnosic i czy masz mixer???

POzdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam atmana,aquaszut tez sie nadaje,aquel-wszystko zalezy na jaka wysokosc ma pomka podnoscic wode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zbiornika obok sumpa

gora pol metra

i nie mam miksera.

a co masz na mysli piszac 2 plywak zeby nie pracowala na sucho?

a i jakies konkretne modele.bo rodzaji jest wiele.czy poprostu taka jakas o wydajnosci powiedzmy 300l/h?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było za kolorowo to zalałem juz 3x chate bo dolewka nie odłączyła pompy... zasolenie skoczyło do 1.018 z 1.024 korale jakąś przeżyły...

ale fakt to stary model dolewki witka i ma juz kupe czasu


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ten sam problem tyle że u mnie poleciało wszystko przez mixser:( 2 razy mi sie to zdarzyło i 2 ray ph podleciało do 9;3.o dziwo korale wtedy były pieknie napompowane


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to juz niestety bywa z elektryka naszczescie u mnie dziala normalnie odkad AM z dwoma plywakami sie popsul


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki ja nowa dolewke zamowilem u Witka z mala modyfikacja - zrezygnowalem z czujnika w karnistrze na dolewke za to domowilem sobie czujnik bezpieczenstwa ktory wisiec sobie bedzie bezpiecznie na gornej krawedzi baniaka, z woda morska kontaktu miec nie bedzie wiec nie ma szans sie na soli zapiec a ktory rozlaczy caly uklad w momencie kiedy czujniki min i max z jakiegos powodu zapieka sie na skrystalizowanej soli

co do pompy to polecam TE MALENSTWO na 12v


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.powiem wam szczerze ze nic nie kumam z tymi czujnikami u was.ja sadzilem ze czujnik bede mial w sumpie...obok akwa z woda ro.w sumie nie wielki zbiornik bo pewnie z niecale 10 l.czyli nawet jak czujnik szlag trafi to wleje si eraptem tyle co nic nie jest w staie zrobic -wachnac parametry za duzo w systemie z 150 l wody.

@Wildtom a cos na 220 v?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, tak to sie mozna bawic - problem zaczyna sie jak ma sie karnister 25 litrowy a miejsca na raptem 10 litrow w baniaku :>. nie wiem ile Twoj baniak stoi, czy juz przerabiales romantyzm letnich temperatur, gdzie dzieki wiatrakom zbijajacym temperature z 250 potrafi uciec 5 i wiecej litrow wody na dobe :D. wtedy przy jakiejs dluzszej nieobecnosci sila rzeczy trzeba planowac jakis wiekszy karnisster i tu sie zaczynjaa schody. nie wiem czy czytales info z zaglady mojego baniaka ale jesli nie to pokrotce - mialem karnister 25 litrow, bylem na urlopie, osoba odpowiedzialna za baniak zapomniala po tygodniu podstawic nowy, czujniki zaschnely na soli w pozycji ON, pozniej osoba sie kapnela, podpiela nowy baniak i zanim czujki (a wlasciwie blokujaca je sol) sie rozpuscila wpompowalo mi cale 25 litrow na raz - baniak przebral, zrobilo sie spiecie, wywalilo korki, opiekun spanikowal, akwa stalo ponad tydzien bez pradu - efekt - all na smietnik. Dlatego teraz wole sie zabezpieczyc dodatkowa czujka

Co do pompy, poogladaj na www.conrad.pl ale mi sie wydaje ze bezpieczniej miec w baniaku pompe na 12 volt niz na 220 tym bardziej ze to malenstwo daje czadu jak cholera - u mnie pchalo wode przeszlo metr w gore wezem o dlugosci okolo 2 metrow

EDIT

zeby nie bylo niedomowien - NIE winie za sytuacje dolewki Witka - to zwykla glupota osoby ktora zajmowala sie moim baniakiem, kazda plywakowa czujka moglaby sie w takiej sytuacji zblokowac (nowa dolewke tez zamowilem u Witka)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildom ale wyczaiłeś pompeczkę :D Zamawiam ją i zobaczymy co to za cudo :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom czy ta pompa aby napewno nadaje sie do akwarystyki morskiej ?


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadaje sie - na szwabskim forum sa ludziska ktorzy juz pare lat jej uzywaja, u mnie dzialala poltora roku bez zadnego ale

tylko pamietajcie ze do niej trzeba miec jakis zwykly transformatorek 12 voltowy, najlepiej z plynna regulacja 1.5 - 12 volt wtedy mozna jej moc dopasowac do indywidualnych potrzeb. aha, z szwabskiego conrada pompka ta przyszla bez wtyczki, gole kable do przylutowania


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nieźle :D wielka zaleta


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kumam - taka fajowa pompka to po kiego jakiś transformatorek ??

można dolewke zrobić załączającą 12V albo mniej od razu i macie zarówno na czujniku jak i na pompce bezpieczne napięcie. Zasilacz 12V, +zasilania przez rezystor na czujnik poziomu wody, drugi kabel od czujnika na baze tranzystora i przez kondzioła do masy. Teraz + zasilacza do + pompki, - pomki na kolektor tranzystora, emiter do masy i już. Tranzystorek taki coby zdzierżył prąd płynący przez pompe - Cała dolewka to zasilacz z allegro za 7,50, 3 elementy za 2zł łącznie i pływak za 12. Można spokojnie na pająka zlutować i do pudełka po tic-takach schować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pompeczka ma pewną zaletę - wysokość podnoszenia 6m. Chcę ją podpiąć do zasilania miksera ze zbiornika na RO, który jest wysoki i przy zwykłych pompeczkach niestety wraz z ubywającą wodą zmienia się wydajność pompki co tak naprawdę powoduje wachania Ca w baniaku lub niestety ciągłe manipulacje z zaworkiem dławiącym.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek, o taki maly zasilacz 1.5 - 12 voltowy mi chodzilo.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wetnę w wątek ale mam pytanie do Wildtom-a co do ilości zużywanej wody RO w lato na dolewki?

Czy dobrze podliczyłem że tygodniowo schodzi Ci tygodniowo ~ 35L ?

U mnie w tej chwili (co prawda mam w domu ciepło) schodzi mi około 30 L na 170L zbiornik tygodniowo.

Strach pomyśleć co będzie w lato (nowy baniak - jeszcze latem nie testowany)!

Pompka mi się podoba - tylko gdzie ma wlot wody. Na dole?

Chodzi o martwą strefę - w tej chwili mam w zbiorniku pompkę Atmana i niestety około 15L to martwa strefa bo niżej nie mogę spompować wody bo zatarłbym pompkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lecie, gdy wentylator jest wlaczony parowanie zwieksza sie 2-3 X .

Te 30 L na 170 L zbiornik to sporo!:D_o


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.