Skocz do zawartości
Robert K

FALOWNIK

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem , czekam a jak zainstaluje to opisze jak to działa i się spisuje.

http://www.saltycritter.com/wavemakers/wavysea.htm


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i tak ale dużo miejsce w akwarium zajmuje i jest dość drogi.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się i jak dla mnie jest to fajne jeśli nie chcemy wkładać jeszcze jednej pompy z falownikiem a chcemy zyskać ruch wody


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko ta cena ...

Ja jestem raczej majsterkowiczem i w tym widze kilka zebatek i silnik lub tez ewentualnie silnik od mikrofalówki tzn jej talerza ...

Równie dobrym rozwiazaniem były by 3 wyloty z jednej pompy regulowane np zaworkiem nawet elektrycznym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem dzisiaj sąsiadowi praleczke (Amica) i moim oczom ukazała się rzecz genialna tak bardzo że mnie dziw bierze że wczesniej o tym nie pomyślałem - Zawór przesterowania.

To taka fajna konstrukcja z zapadką w środku która kieruje (przesterowuje) wode z jednego wyjścia do drugiego. Moznaby wykorzystać taki zaworek do zbudowania falownika w bardzo prosty sposób - pompa w sumpie podłaczona do wejścia zaworu a wyjścia zaworu na lewą i prawa strone baniaka. Zawór podłaczamy do zegara i programujemy np. 10 minut włączony 10 minut wyłączony i tak na okrągło.

Zawór jest tani kosztuje jakieś 40-60zł, cały plastikowy, zaletą ogromną jest to że nie przełącza momentalnie strumienia tylko stopniowo domykając jedną strone otwiera drugą w miare nagrzewania napędu.

Niestety wady ma dwie - 230V no i baardzo sie grzeje wyłącznik termiczny ale myśle że dałoby się to wykorzystać do budowy falownika.

Ponoć ktos tu już to pokazywał ale nie znalazłem tego w archiwum.... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera szkoda mam ARDO a nie Amica:D:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ze Swirlejem rozmawialismy na temat tego zaworu.

Wtedy Swir sie wkurzal, ze strasznie wolno dziala i strasznie mocno sie grzeje.

45W czy cos takiego?

Ale glowy za to nie dam.

A co do 230V, to trafo bezpieczenstwa i po krzyku.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w temacie falowania,

jerzol_kominiarz cos wspominal, ze ma dojscie do pomp Grundfosa z falownikiem.

Ciekawi mnie, na ile ten falownik w pompie zmniejsza wydajnosc? W sensie na ile mozna zejsc z wydajnoscia?

W poblize zera?, czy tak tylko kilkanascie % na +/- od jakiegos tam optimum?

Na ile by sie sprawdzilo wykorzystanie Grundfosa z falownikiem co zafalowan w akwa.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno sie grzeje ten zaworek bo napęd jest realizowany jakoś termicznie ale taka jego natura i nie ma sie co przejmować że gorący - to na pewno nie jest napędzane elektromagnesem. Druga sprawa że nie ma sie co obawiac że zawór na 230V, w końcu pompy i oświetlenie też na bateryjke nie śmiga. Jaki problem założyć przed akwarium różnicówke - jeśli ktoś sie czuje nieswojo... ??

Duży pobór mocy - przecież zawór nie pobiera mocy non-stop lecz tylko przez połowe cyklu.

Tu że zawór powoli sie otwiera i zamyka ja widze wręcz zalete - nie ma strzału ciśnienia w instalacji tylko przejscie jest łagodne. Mamy zatem bardzo łagodne zmiany nasilenia prądów wody.

Co do pomp grundfosa z falownikiem - obawiam się że ich cena jest raczej konkretna. No i ciągle potrzebne by były minimum 2 sztuki.

Jesliby zawór przesterowania się sprawdził można cyrkulacje załatwić jedną konkretną pompką która chodzi sobie non stop, a reszte robi zawór. Ja to w każdym razie przetrenuje tylko dopadne do takiego zawora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trenuj, trenuj.

Bo cos mi sie wydaje, ze po odlaczeniu zasilania od tego zaworu zacznie sie powolne przestawianie zaworu w pierwotna pozycje.

Czyli dopoki jest napiecie i grzalka sie grzeje, to zawor jest (lub przechodzi) w pozycje nazwijmy to "1",

a po odlaczeniu zasilania zaczyna wracac do pozycji "0"

Z tego co pamietam ze Swirlej kiedys pisal, to taka calkowita zmiana z jednej pozycji w druga trwa kilka minut.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie @Luk, nic dalej z tym nie kombinowales?

Bo tak caly czas sie zastanawiam, zeby zrobic akwa bez cyrkulacji w srodku - wszystko na zewnatrz.

Tylko problem tego przelaczania kierunku wody.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to tylko kwestia odpowiedniego umieszczenia dysz wylotowych i wydajności pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden tajfun.

Bez zadnego problemu. Szybkosc wyplywu wody zalezy od wydajnosci i srednicy wylotu.

Kwestia rozmieszczenia wylotow z pompy i wszytko OK.

Tylko kwestia zmiany / rozdzielenia strumienia wody na poszczegolne rury.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.