Skocz do zawartości
Damian37

tajemnicza śmierć mandaryna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kochani dziś stała się rzecz dziwna, padł mi młodziutki mandaryn. Jedzenia miał wystarczajaco, był zdrowy, jeszcze wczoraj chętnie skubał i polował, a dziś odkryłem zwłoki...nie bardzo wiem co mogło się stać, paramentry w normie, niczego nie dokupowałem, nie zmieniałem...najpierw widziałem o przy dnie, wyglądał zupełnie normalnie ale po chwili zauwazyłem, że nie rusza się i wtedy do mnie dotarło że jest martwy, nawet nie pływał do góry brzuchem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam śmierć głodową, ale za mało danych podałeś. Mandaryn a szczególnie młody, rzadko który pobiera sztuczny pokarm czyli mrożonki. Jeżeli w akwarium nie ma dostatecznie dużej ilości makro to ta rybka nie da rady.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, skały dużo, był u mnie 2 miesiące, polował bo go często obserwowałem , nie był chudy...może trutka...nie wiem, śmierć głodowa ? Może...

Podałbym więcej danych gdybym je znał..parametry są ok, żadnych zmian, nowego towaru czy karmy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybkę najbezpieczniej jest kupić z działającego już baniaka,bo w tym twoim przypadku to niewiadomych jest mnóstwo i szkoda twojej biednej głowy,aby zastanawiać się dłużej nad tym.Miałem podobny przypadek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W osobnym watku piszesz ze masz wieloszczety moze mandaryna taki wieloszczet zaatakowal?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandarynów raczej nic nie zaatakuje bo są ponoć niesmaczne :p Też obstawiam jakąś trutkę albo się udławił czymś. Nie zastanawiaj się nad tym bo oszalejesz.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandarynów raczej nic nie zaatakuje bo są ponoć niesmaczne :p

Powiedz to moim lysmata amboinensis. Chyba że ocellatus jest smaczniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba daruję sobie dochodzenie do sedna bo faktycznie oszaleję.tak mam wieloszczety i to niby te " niegroźne"..a jednak...może to ich sprawka.Został salaris fasciatus ale już zadomowiony więc raczej nic mu nie grozi. Szkoda mi madaryna...cóż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tez slyszalem ze mandarynow nie rusza ryba ale wieloszczet? :) moze zaatakowal noe zasmakowal mu a mandaryn to nie murena skrzydlica ani inna agresywna ryba

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.