Skocz do zawartości
Kumanos

Sump w 98l (80x35x35)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić zestaw Tunze Reefpack 250 + Tunze Osmolator Nano 3150. Tylko tak sobie wszystko pomierzyłem, poprzymierzałem i stwierdzam, że trochę mało miejsca się robi. Pod szafką mam miejsce na jakiś mały sump (czyt. 40X30x30) z jednej strony a z drugiej jest miejsce na dolewkę. Co myślicie o pudełku przelewowym mocowanym na szybie? Jak w praktyce by to wyszło, robić 2 czy 3 komory? Akwo dopiero co zalałem więc jest czas jeszcze na taką akcję. Za wszystkie porady i sugestie będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże? Chodzi mi głównie o ten litraż i ten konkretny zestaw. Pytam czy takie rozwiązanie wogóle zadziała i czy ma sens się tego podejmować. Teoria teorią ale jak to według was zadziała w praktyce. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam na pudelku ja osobiście zrobił bym dwie komory pierwsZa odpieniacz spływ druga pompa grzałka czujnik dolewki i tyle

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam na pudelku ja osobiście zrobił bym dwie komory pierwsZa odpieniacz spływ druga pompa grzałka czujnik dolewki i tyle

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

A czujnik zamontowac w komorze z pompom czy normalnie w akwarium ? Ja na tą chwilę planowałem osobny zbiornik 10l w drugiej komorze szafki. Będę używać Tunze Osmolator Nano 3150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik musisz mieć tam gdzie pompa, w akwarium będziesz miał stały poziom wody dzięki pudełku

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez opo (wyświetl historię edycji)

400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik musisz mieć tam gdzie pompa, w akwarium będziesz miał stały poziom wody dzięki pudełku

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

A czy grzałka w sumpie powinna być mocniejsza ? Chodzi mi o to czy w sumpie powinna być wyższa temperatura wody, dajmy na to o 1 stopień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Normalnie 25 stopni

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli woda w obiegu wymienia się 10x na godzinę to jak może być inna temperatura w sumpie. Dla bezpieczeństwa czujnik i grzałka w sumpie. Przy zaniku obiegu nie nastąpi przełamanie temperatury.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli woda w obiegu wymienia się 10x na godzinę to jak może być inna temperatura w sumpie. Dla bezpieczeństwa czujnik i grzałka w sumpie. Przy zaniku obiegu nie nastąpi przełamanie temperatury.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ok dzięki. Sorka z głupie pytanie ale nigdy jeszcze nie prowadziłem akwa z sumpem. Mam jeszcze jedno pytanie, takie ogólne - czy warto robić taki sump w tym litrażu czy po prostu włożyć reefpack`a do zbiornika i tyle. Liczę na wasze doświadczenie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.