Skocz do zawartości
slowik

Filtr dafi i wklad weglowy

Rekomendowane odpowiedzi

dd8fcd78c12c8fa72cf5ec63c3f6ab42.jpg dzis zakupilem to co powyzej cena korpusu 53 wklad weglowy 23.99 i teraz brakuje mi redukcji na gwint 1 cal z przejsciem na pol cala calosc planuje podpiac pod newajet 1700 sterowalna jak bedzie za mocno to wyzuce wegiel albo cos miedzy dam. Gdzie kupie takie plastikowe przejścia kojarza mi sie ze sa to takie do wezy ogrodniczych?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Jak sie nie myle to chyba znalazlem w tym wypadku to bedzie przylacze kranowe 1'

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dd8fcd78c12c8fa72cf5ec63c3f6ab42.jpg dzis zakupilem to co powyzej cena korpusu 53 wklad weglowy 23.99 i teraz brakuje mi redukcji na gwint 1 cal z przejsciem na pol cala calosc planuje podpiac pod newajet 1700 sterowalna jak bedzie za mocno to wyzuce wegiel albo cos miedzy dam. Gdzie kupie takie plastikowe przejścia kojarza mi sie ze sa to takie do wezy ogrodniczych?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Jak sie nie myle to chyba znalazlem w tym wypadku to bedzie przylacze kranowe 1'

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

9ef4058c0a73b5d6e0cd7b8ea70be369.jpg W dniu dzisiejszym na szybko do bricko i takie oto przylacza wzialem, pompa skrecona na minimum i woda leci :rolleyes: teraz mam pytanie jesli stosujemy rodi do solanki to czy moge taki filtr postawic jak wyzej tylko ze szeregowo u5-25 wegiel i zywica bez ro jako dodatkowy w sumpie lub po za nim? Czy wybije wszystko przez zywice? I jeszcze jesli mozna -_- jest do tego wklad na azotyny i azotany tyle ze do wody pitnej z zaznaczeniem ze sa one (no2 no3) grozne dla zwierzat gospodarstwa domowego i pytanie czy mógłbym go stosowac? wklad z zywica anionowa.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Teraz doczytalem ze ten drugi z zywica jonowymienna czyli di chyba usuwa jony wapnia i magnezu. Wiec chyba odpada wiec zostaja mikrony wegiel i wlasnie ten na azotany?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to ze sie czepiam ale mozesz mi wytlumaczyc badz ktos inny dla czego nie, zeby ktos bledu nie popełnił na przyszlosc czytajac ten post jak i ja sie dowiem czegos

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo (nie znam się na chemii ale wiem że : )

np. "jakieś tam żywice dobre dla nas" zupełnie nie nadają się do morskiego - np. dlatego że regeneruje się je w .. solance

czyli działają TYLKO w słodkiej wodzie

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy np filtr polipycostam ilas tam mikronow czemu zaszkodzi bo co zlego wylapie? Z di ok usuwa jony magnezu i wapnia. Ciekawi mnie ta na azotany i w zwiazku z tym niech sie wypowie ktos kto z chemicznego punktu na to spojrzy. Pozdrawiam

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem chcesz zrobić filtr przepływowy na węgiel aktywny,

pamiętaj jednak aby przepływ przez niego delikatnie poruszał węglem bo

w przeciwnym wypadku będzie się mocno ścierał i odkładał się w sumpie.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

polipropylenowy - bo się zatka w kilka dni i do wyrzucenia

zamiast tego daj np fizelinę (włóknina filtracyjna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze rozumiem chcesz zrobić filtr przepływowy na węgiel aktywny,

pamiętaj jednak aby przepływ przez niego delikatnie poruszał węglem bo

w przeciwnym wypadku będzie się mocno ścierał i odkładał się w sumpie.

Jest tak zbity ze nie ma mozliwosci sie krecic ale pompa skrecona. Czy moge przed weglem dac pelety? Czy osobna pompka? Jeszcze chcialbym by mi sie chemik wypowiedzial w kwesti zywicy anionowej.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK czyli masz węgiel dopasowany do wkładu a ile go jest ?

Czy nie będzie za dużo na twój litraż ?

Peletek bym nie łączył ,a odciek z nich daj blisko pompy odpieniacza.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze chcialbym by mi sie chemik wypowiedzial w kwesti zywicy anionowej.

nie wiem o którą Ci dokładnie chodzi ale "

"Purolite A 520 E jest silnie zasadową żywicą anionową specjalnie opracowaną do usuwania azotanów z wody. Żywica ta jest znacznie efektywniejsza w procesach usuwania azotanów w porównaniu ze standardowymi anionitami. Żywicę można stosować w typowych filtrach 10 cali pod postacią wkładu z puszki do wymiennych zasypów. Gdy pojemność żywicy ulega wyczerpaniu złoże Purolite A 520E odnawia się poprzez regenerację roztworem zwykłej soli kamiennej."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A tak przy okazji mała przestroga

przykładowa aukcja

http://allegro.pl/show_item.php?item=5702617768

dział jak widać ... Akcesoria do akwarium morskiego

nie ma SŁOWA co to za żywica a po pytaniu na @ sprzedawca odpisuje

"Witam Żywica którą sprzedajemy to purolite A 520E nadaje się do akwarium ze słodką wodą i w niej usuwa do 100% azotanów i azotynów Jest ona obojętna dla wody i nie szkodzi niczemu ani nikomu. W słonej wodzie nie może być stosowana bo niezda egzaminu ponieważ cały czas bedzie zbierała i wydalała z powrotem do wody azotany i azotyny, bo sól w wodzie będzie powodowała natychmiastową regeneracje czyli natychmiastowe odczepianie się azotanów od żywicy."

czyli nie wszystko (a raczej nie wszyscy sprzedający wiedzą że) nie wszystko w dziale "do morskiego" nadaje się do solanki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni Twoj opis znalazlem przy tym wkladzie co ja chcialem to ta zywica co pisales. Co ile musialbym zmieniac wklad propylynowy u5? W kazdym razie zobacze jak pelety bedzie krecil tylko dac je do korpusu czy do wkladu po weglu?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.