Skocz do zawartości
lapsiak84

Nowe akwarium 70 L ile skaży?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar założyć ze szwagrem akwarium będzie to niewielkie akwarium o pojemności około 70L.

Chciałem odpalić to akwarium na Real Reef Rock. I tu moje pytanie. Ile dać do takiego akwarium kilo tejże skały?

I przy okazji drugie pytanie ile piasku dać do takiego akwa?

Obsada to będą dwa błazenki i jakaś krewetka. Oraz korale tylko LPS.

Aha i jeszcze pyt nr 3 czy musze dawać falownik? Czy wystarczy że bedzie kaskada FZN 3 ?

Edytowane przez lapsiak84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały to do 10%, później z akwarium masz gruzowisko, no chyba że lubisz :D

Piasku styknie 4,5kg


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falownik jednak dobrze by było dorzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli falowniczek sie przyda?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to juz jedno wiem. Teraz kwestia tej skaly. Piasek w zasadzie 4,5kg. Wiecej nie bede dawal.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium masz już? Jak z miejscem, gdzie będzie stało? Pytam, bo może rozważ zrobienie akwarium z panelem. Bo kaskada to trochę mało. Wtedy mógłbyś zrobić dwa wyloty i obyło by się bez pomp cyrkulacyjnych. Wtedy też miałbyś miejsce na odpienaicz.

Wtedy mógłbyś ze skały zrobić minimalną, lekką konstrukcję, zas braki w złożu uzupełnić siporaxem w panelu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak akwarium kiedys sluzylo jako slodkie. To pierwszy baniaczek szwagra wiec na raze nie chcemy wchodxic w koszta bo sporo sprzetu mamy chocby chociaz fzn-3 lampa DIY itp. Wiec akwarium nie bedziemy zmieniac

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

panel można zrobić ze spieniaonego PCV ... płyta np. niebieska .. koło 30 zł + klej i nóż do tapet :)

ale i wtedy proponuję dołożyć jaką JVP 2000l/h (32 - 35 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, kompromisy na starcie lubią drogo kosztować potem. Ja się tego nauczyłem. Oczywiście "wyżej głowy nie podskoczysz" - jak się nie da, to się nie da.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw kaskade, dorzuc nie za mocny falownik po drugiej stronie akwarium i będzie ok, koledzy dobrze radza z panelem ale jak nie chcecie inwestowac teraz to bedziecie inwestowac przy zmianie na wieksze.

Skaly kup 5-6kg dokupic zawsze mozna a korale tez na kawalkach bedziesz przynosil. Najlepiej jesli masz taka mozliwosc to wybierz sobie w sklepie juz konkretna aranzacje ktora ci sie zmiesci na obrysie dna (np na kartonie).

Jak planujecie LPSy to nie zawalaj dna za bardzo skala bo bedziesz szukal pozniej miejsc gdzie jest ciemniej albo nie ma mocnego pradu wody.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.