Skocz do zawartości
Amphiprion

Baza informacji o sprzęcie - propozycja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy i koleżanki - jeżeli pomysł głupi to proszę to skasować...

Przechodzę nawrót choroby morskiej i jestem na etapie kompletowania sprzętu. Wciąż szukam informacji - opinii o konkretnej pompie, lampie, dolewce itp. (nawet o termometrze:)) Bardzo często Wasze opinie są ukryte na entej stronie długaśnego wątku na temat czyjegoś akwarium. Czasami trudno jest skompletować wiedzę o cechach samego sprzętu. Jest tu nas wielu użytkowników najróżniejszych rozwiązań technicznych.

Zastanawiam się nad ideą stworzenia spójnej bazy wiedzy, opinii, subiektywnych odczuć, wrażeń z działania konkretnych elementów Naszych systemów.

Czy było by możliwe, gdyby na Forum istniał dział poświęcony konkretnie temu celowi - drzewko kategorii mogło by wyglądać na przykład tak:

Sprzęt:

1 pompy

1.1 obiegowe

1.1.1 Aqua Medic

1.1.1.1 Eco Runner 2700

(i tu każdy użytkownik mógłby napisać co o niej sądzi - jakie są plusy, minusy, wrażenia)

1.2 cyrkulacyjne

1.3 dolewki

2 odpieniacze

3 lampy

.

.

.

.

.

Nie chodzi o polemikę na temat jakie rozwiązanie techniczno-sprzętowe jest lepsze (do tego istnieją inne działy), ale o to jak dany sprzęt pracuje, do czego się nadaje i jakie ma cechy.

Sami producenci bardzo skromnie piszą o swoich produktach.

W sumie cała masa takiej wiedzy jest już rozsiana po forum lecz gdyby była w jednym konkretnym miejscu, posegregowana według rodzajów, producentów i modeli - to byłby niezastąpiony poradnik dla każdego - może jedyny w kraju (choć na stronach zagranicznych niczego takiego nie znalazłem) więc może i pierwszy w ogóle:)

Każdy mógłby dodać sprzęt o którym chciałby coś napisać lub o który chciałby się zapytać użytkowników ze stażem. Do tego ewentualnie fotki jak to coś zamontowałem i jak użytkuję.

Co o tym sądzicie szanowni koledzy i szanowne koleżanki?

Osobiście brakuje mi takiego kompendium wiedzy a w opinie zamieszczone na stronach sklepów nie wierzę bo tak każda pompka jest cicha i nie burczy, każda lampka świeci jasno i w ogóle jest git.

Jak pomysł jest głupi to się nie obrażę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł dobry, ale jest kilka ale. Odpowiednio sformułujesz w googlach+nano reef i też znajdziesz, fakt porozrzucane. Wymaga chęci i systematyczności użytkowników. Trzeba konkretnej osoby która będzie wyłapywała z tematów właśnie opinie sprzętu i wrzucała do jednego tematu.

Ale pomysł mi się podoba.

Ja myślałem żeby zrobić bazę wirników :) Marka, model i wymiary bo niekiedy trzeba coś dobrać i jest problem.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie trzeba wynajdywać informacji ze starych postów, można zacząć od nowa, myślę, że po roku uzbiera się cała masa żywych opinii. Najważniejsze to czy istnieje możliwość techniczna zorganizowania czegoś takiego w ramach forum. Treści znajdą się same - chodzi o "miejsce i infrastrukturę - szkielet"

Gdyby nie google + nano-reef to wciąż byłbym w ciemnym miejscu:)

Wirniki też mogą być:)

Edytowane przez Amphiprion (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli chcesz szukać tylko na nano-reef.pl za pośrednictwem Google piszesz np: sump site:nano-reef.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pomogłeś kolego. jak napiszesz "sump nano reef" na to samo wychodzi


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.