Skocz do zawartości
mario-sz

POSTAWIŁEM MOJE 100l :) i zaaaaaaalewam!

Rekomendowane odpowiedzi

Extra Mario czekamy no fotki :Sad aż bym z checia załozył jeszcze jeden baniaczek :D pomarzyć ludzka rzecz :D


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz działa rewelacyjnie :D w 30 minut tyle syfu wyrzucił że szok :D Piana piętkna :Sad A glony se rosną :D

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytstkich :) Mam dwe rzeczy do identyfikacji :)

Pierwsze zdjęcie przedstawia (oprócz glonów nitkowatych) silnie fosforyzujące malutkie polipy. Rosną tylk na jednej skałce. Jest ich coraz więcej. Na skałe tej jest również 5 rurówek :)

25.jpg

Na drugiej fotce są ładne bordowe glony. (CHYBA) ale nie pamiętam ich nazwy. ZOSTAWIĆ JE?

26.jpg


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym foto to glony.

Tych glonow na drugim foto nie musisz usuwac poniewaz nie rosna szybko, ale jak juz bedziesz chcial je wykonczyc to strasznie trudno sie je wyrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale derbezji to ty chłopie troche masz :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium po miesiącu :) Co raz więcej glonów wapiennych :) Najwięcej mam purpurowych :) Ciemnobordowe, białe i pomarańczowe :D Jest też 5 całych białych rurówek, 2 z czrnym paskiem i 2 czerwone. CODZIENNIE dochodzą nowe :D

No i kilka nowych apitasji. Ale powiem szczerze, że jest ich coraz mniej. Zostały 3 wo wykończenia ale to dopiero w środę :D Nie chcę przedawkować kalkwasser. PH na pozimie od 8.2 o 8.6. W nocy nie mierze :D

NIE PATRZCIE NA UŁOŻENIE SKAŁ BO WCZORAJ CZYŚCIŁEM DNO I MUSIAŁEM JE POPRZESTAWIAĆ.

28.jpg

29.jpg


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za fotkę ale może ktoś wie co to jest? :) Średnica stopy 5mm długość stopy też 5mm :)

30.JPG


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mądry kiedyś napisał: "Gdy kupujemy skałę z frachtu to im mniej życia na niej TYM LEPIEJ" Podaję mu rękę. Popieram w 100%

IM mniej życia tym lepiej. Skała ma być tylko filtracją i NICZYM więcej. Myślałem że im więcej życia tym lepiej. BYŁEM W BŁĘDZIE. Bo jedyna rzecz jaka może przeżyć podróż to będę TYLKO CHWASTY.

Ja już mam apitasje, majano, niepotrzebne glony wyższe, które ciężko wyplewić. A TERAZ KURNA JESZCE TO. Nie pamiętam nazwy co to. Ale wiem, że jest to jedna ciężka plaga. Jak się to przekłuje to jest to toksyczne. Rośnie to już na 4 skałkach. SZLAG MNIE TRAFIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jak to wyplewić???????????????????

kulki.JPG


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob litr solanki. Wyjmij skale. Wez to zerwij reka. Oplucz. Zczyszc twarda szczotka. Oplucz. Wloz do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi Łukasz co to tylko jest. Wiem, że wiesz jaka jest tego "kodowa" nazwa. Ty wiesz wszystko. POZDRO

Człowiek się może wkur....ić. To już 4 plaga na DZIEŃ DOBRY. ALe może lepiej, że teraz niż potem gdy już będę miał "życie"


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Botryocladia uvaria * Botoryocladia uvaria (zapomniec jak sie to pisac) na moj gust - dosc rzadka alga wyzsza ... niektorzy placa za nia ciezkie "piniondze" w sklepie a Ty ja karczujesz :haha. pisze w leksykonie ze lubi duzo swiatla i prad wody wiec sprobuj moze zamiast wyrywac po prostu przykryc miejsca gdzie rosnie jakims innym kamolem zeby swiatlo odciac i poczekaj az zdechnie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Botryocladia: piekny glon :) Niedawno kupilem takiego a Ty go chcesz wywalac :D A z tym swiatlem to jest tak ze przy slabym swietle nadal rosnie.

Zas na pierwszym zdjeciu na 90% jakis Zoanthus.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze :D Swir kiedyś pisał, że podobne kulki są silnie toksyczne. Ale to musiały być inne :) CAŁE SZCZĘŚCIE, że coś miłego mnie spotkało :D POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest Botryocladia skotsbergii. Botryocladia uvaria rosnie w gore.

Botryocladia skotsbergii rosnie plozac sie. Rosnie nawet w malym swietle. U mnie akurat rosnie w miejscu gdzie jest czesciowo woda przykryta, pomiedzy komorami w sumpie :-)

Ladny glon, nie rosnie najszybciej i dosc latwo go usunac takze nie martw sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory mario-sz, ale wejde Ci w topic troche :) Czy to co ma mario-sz i o czym piszecie to tez to:

glonrm1.th.jpg

@mario-sz: Jezeli to to samo co zaprezentowalem wyzej to mam chyba niezla metode - bierzemy pean i nie wyjmujac skaly z akwarium lapiemy peanem kazda "glowke" delikatnie u podstawy ( lacza sie ze skala za pomoca czegos w stylu nibykorzonka, lapiemy za nibkorzonek ) i ukrecamy/odrywamy. Nie powinno sie rozwalic. Metoda dosc skuteczna, ja u siebie tak przetrzebiam, ale ma jeden minus - cholernie czasochlonna i upierdliwa. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocelocik tylko że te kulki mają na razie 2mm średnicy i są blisko kałki. Palców pomiędzy skałkę a kulkę bym nie wsadził :) Ale może jak urosną to będzie większa luka. Pozdrawiam


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kolejną foteczkę po miesiącu :D Akwarium do zdjęcia nie było czyszczone. Akwa ma się "dobrze" W czwartek przybywa ekipa czyszcąca w postaci trzech ślimaków "tytusów" i dwóch krabów pustelników pomarańczowonogich.

W czwartek też ma w końcu do mnie dotrzeć rurka plexi 20mm aby wymienić tą zasysającą z maxi jeta :) Aby to jakoś wyglądało i nie straszyło. Teraz jest rurka 16mm. Dlatego ten koszyczek na rurce jest jeszce nie przyklejony. Odpieniacz pięknie pracuje. Guma pomiędzy pompą a odpieniaczem na razie ściągnięta. Tak jak mówiliście abym wywalił na razie tą gumę i czekam na inną :D

Parametry na dziś:

PH: 8.1

Wapno 460

Magnez 1220

NO na razie nie mierzę bo nie ma to sensu

AHA kropla beskidu to kalkwasser :D Za tydzień będzie orginalne DIY :D ALe to wam pokarzę :D POZDRO

35.jpg


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne ułożenie skały :) tylko ciekawy ile razy ja jeszcze poprzekładasz :D przyznaj się


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że jest to "ostatni" raz :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też chciałem tak ułożyć skałe ale konstrukcja była bardzo nie stabilna ;/


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie układy :Dpozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rufio takie 2+1?:):D:D i 2 k czy 2 m?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.