Skocz do zawartości
seb

Przywitaniopodziękowania:)

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim chcę się przywitać:D. Ale po drugie przede wszystkim chcę Wam wszystkim bardzo, bardzo podziękować... Za to że dzięki temu forum czyli tak naprawdę dzięki Wam moja wiedza na temat morszczyzny rośnie z dnia na dzień. Czytam, czytam i czytam i nie mam dość:D Choroba się rozwija bo w rogu pokoju stoi już nowa szafka(własnoręcznie stworzona) na niej nowe akwa, a przed chwilą właśnie skończyłem klejenie sumpa... O akwarystyce słodkiej wiem sporo bo zajmuję się nią zawodowo już 11 lat, ale słoną dopiero liżę i... bardzo mi się jej smak podoba:) Paradoksalnie można powiedzieć że prawdopodobnie jestem kimś kto w sposób pośredni przyczynił się do powstania tego forum i całego portalu bo to ja zaraziłem Przemka akwarystyką:D Pomagałem mu zakładać pierwsze akwaria, a dalej to choroba się rozwinęła i poszła swoim torem... Przepraszam za trochę przydługi i niekoniecznie na temat post ale wiecie jak to jest jak się człowiek zakocha:) to chce to wykrzyczeć całemu światu... Ja się zakochałem w morszczyźnie i mam tylko cichą nadzieję że kiedyś mi to odwzajemni:) jeszcze raz dzięki i jeśli można to mam jedną radę dla takich jak ja czyli nowych: nie kozaczyć tylko zanim zadacie pytanie to czytać, czytać i jeszcze raz czytać... Na forum jest naprawdę wszystko i to we wszystkich możliwych wersjach i przyjmijcie do wiadomości że ktoś może jednak wiedzieć więcej niż niektórzy z Was bo czasem zdarza Wam się o tym zapomnieć (bez urazy)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego morszczaka :D

masz racje, niektórzy dopiero co zalali akwarium albo i nie i myślą że pozjadali wrzystkie rozumy :D


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy.i co za rozsadny i mily poczatkujacy.oby wiecej takich.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb jesteś jednym z nielicznych początkujących który nie zadaj pytania już w pierwszym poście "Co potrzebuję aby mieć morskie"(przypominają mi się moje głupie początki i głupie pytania )

Życzę powodzenia i dużego akwarium


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum i życzymy powodzenia w nowym hobby :D


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Witam:)

Moze napisalbyc cos o swoim akwa jak wielki bedzie i co planujesz na poczatek??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

Akwa nie będzie może wielkie- 100x37x47 (dłxwysxszer), do tego sump 100l. Śrubunki już wklejone nibco (niestety z braku tokarki obróbka była hand made i nie było lekko), ale przecież jak się rodziliśmy to nikt nie obiecywał że będzie lekko:):(:(! Wklejony komin, grzebień, tło. Co do osprzętu to cały czas szukam kompromisu pomiędzy jakością i ceną... Cały system będzie oparty na refugium z miracle mud, wiem że drogie, ale bardzo dużo o tym czytałem i nikt kto to ma jeśli tylko zbudował system i prowadzi tak jakie są oryginalne zalecenia nie narzeka... Co do oświetlenia to jednak mam jedno pytanie bo tego akurat nie znalazłem na forum, mianowicie czy zbiornik do 40 cm wysokości może być oświetlony tylko t5? Zaznaczam że poprzeczkę ustawiłem sobie dość wysoko (docelowo sps). T5 ze względu na temperaturę latem, dlatego skleiłem zbiornik o takich dziwnych dla niektórych wymiarach(szeroki i niski) bo chcę tam wcisnąć możliwie jak najwięcej t5. Synek dziękuję że nie wziąłeś zbyt mocno do siebie tego co napisałem o nowych i chylę czoła przed Twoją pokorą i samokrytyką:) Darek_s hobby nie jest nowe tylko w nowej odmianie- to tak jakbyś przez 10 lat uprawiał seks z jedną kobietą i nagle trafia Ci się 18 letnia latynoska a-la J.LO... Seks niby ten sam ale nieporównywalnie bardziej kręci:D:D:D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

hobby nie jest nowe tylko w nowej odmianie- to tak jakbyś przez 10 lat uprawiał seks z jedną kobietą i nagle trafia Ci się 18 letnia latynoska a-la J.LO... Seks niby ten sam ale nieporównywalnie bardziej kręci:D:D:D

Haha idealnie to okresliles:D

Co do t5. Akwa jest nie wysokie, wiec hqi imho zbedne. Jest sporo piekcych baniakow tylko na t5, obsadzonych spsami. Z t5 mialem tylko sylwanie, ale na forum polecane sa ati i arcadie, mimo swojej ceny, daja nieporownywalnie lepsze swiatlo. Na pewno ktos z dluzszym stazem, komu przez rece przeszly dziesiatki rur doradzi ci jak zestaw wybrac.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb w praktyce swietlowkami T5 mozesz oswietlic kazde akwarium domowe i trzymac w nim dowolnie swiatlolubne zwierzeta, zobacz np. takie akwarium:

http://www.hausriff.ch


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamaniac tym linkiem mnie omal nie zabiłeś:szok!!!

Rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości, wielkie dzięki!!! Nowyzarażony- a co? Powiedz jeszcze że byś się oparł J.Lo kiedy miała 18 lat:):):(


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie, porownanie mnie powalilo, trafiles w sedno:yes:D Ja o slodkowodnym juz nawet nie mysle:p


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto używa beast400 może mi podać jego wymiary (nie wiem jak wkleić przegrodę w sumpie) z góry dziękuję. pozdrawiam


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.