Skocz do zawartości
Yakaposhi

Utrzymanie Skały

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szybkie pytanie :)

Zbiornik w główny będę miał w październiku, chcę teraz utrzymać skałę w sumpie, wystarczą mi świetlówki + pompki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za skała ? jeżeli żywa to dobrze było by dać odpieniacz , świetlówki racze nie potrzebne .


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za skała ? jeżeli żywa to dobrze było by dać odpieniacz , świetlówki racze nie potrzebne .

Żywa :) jedni mówią, że nie musi być odpieniacz inni znowu, że tak :) muszę dobrać odpowiednie rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywa :) jedni mówią, że nie musi być odpieniacz inni znowu, że tak :) muszę dobrać odpowiednie rozwiązanie :)

Ja osobiscie zrezygnowalbym z odpieniacza , jedynie pomka dla cyrkulacji ' swietlowki nie koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywa :) jedni mówią, że nie musi być odpieniacz inni znowu, że tak :) muszę dobrać odpowiednie rozwiązanie :)

Pogadaj z chłopakami ze Skrzydlicy może Ci przetrzymają u siebie w obiegu i będziesz miał dobrane odpowiednie rozwiązanie.Jeżeli jest to skała prosto z frachtu to raczej odpieniacz by się przydał , z niepewnego źródła też by się przydał , jest odgazowana , cyrkulacja powinna wystarczyć


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z chłopakami ze Skrzydlicy może Ci przetrzymają u siebie w obiegu i będziesz miał dobrane odpowiednie rozwiązanie.Jeżeli jest to skała prosto z frachtu to raczej odpieniacz by się przydał , z niepewnego źródła też by się przydał , jest odgazowana , cyrkulacja powinna wystarczyć

Jest to skała z likwidowanych zbiorników, ale trochę skały jest z miękasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jezeli sa na niej korale to obowiazkowo oswietlenie i cyrkulacja co do odpieniacza sie nie wypowiem bo nie wiem ale ja bym tez dal natlenil wode i cos tam jednak by wyciagnol

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wystarczy mi same świetlówki + pompki ? Czy konieczny będzie jednak ten odpieniacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie prowadza male akwa bez odpieniacza ale podmieniaja reguralnie wode

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zapomnij o dolewkach ro :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

skoro tam coś żyje - napowietrzanie i tak się przyda

zrób np. odpieniacz "strzykawkowy" rurka, kubek (na mocz z apteki) kostka lipowa ...

i coś a'la

Mini%20Skimmer%20for%20IQ5%20Dymax-p.jpg

gotowe :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tam coś żyje - napowietrzanie i tak się przyda

zrób np. odpieniacz "strzykawkowy" rurka, kubek (na mocz z apteki) kostka lipowa ...

i coś a'la

Mini%20Skimmer%20for%20IQ5%20Dymax-p.jpg

gotowe :p

Mogę zrobić zwykłe napowietrzanie przez rurkę i pompkę zewnętrzną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up..

Czy wystarczy mi napowietrzanie, świetlówki, pompki do mieszania wody ? czy będzie mi konieczny odpieniacz ? Skałę muszę przetrzymać do października :) Proszę o konkretna informację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj skale schowaj pieniadze a w pazdzierniku kupisz. Chyba najbezpieczniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała z likwidowanych zbiorników najlepiej nadaje się na śmietnik. Kup żywą skałę z morza i zakładaj akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.