Skocz do zawartości
szymonek2008

Zmiana t5 na ledy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zmieniłem ostatnio belkę 4x24w t5 na ledy Chinka 165w full spectrum.Korale niektóre nie odczuły różnicy a niektóre słabo się pompują.Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów czy muszą sie korale przyzwyczaić do nowego światła?,trzeba dać im trochę czasu?Jaką moc ustawić na baniak 120l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odrazu po zalozeniu wystartowała ze 100% mocy to pewnie popaliles już większość korali i im to teraz nie pasuje,moc lampy sporo większa niż 1W/L jak to się przyjmuje przy spsach,nie wiem skąd taka zmiana ale te twoje Ledy to bym skręcił na jakieś 60%.Albo wrucil bym do t5. Bo moc Miałeś w sam raz.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od 40-45% mocy lampy.

Co tydzień 3% więcej, aż dojdziesz do takiej wartości w której korale będą zadowolone i Tobie bedzie sie podobał efekt wizualny.

Ja w tej chwili mam chinke 120w (Lumini) nad akwarium 144l - obsada w wiekszosci lps, najlepiej się pompują przy 60-70%.

U mnie niektóre korale też nie lubiły ledów: min. goniopora, wszystkie zoa i sarco.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy na jakieś 60procent obydwa kanały od początku.Zmiana na ledy z powodu lepszych kolorów blików,oszczędności.

Nie lubiły u ciebie ledów ale teraz wszystko jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zbiornik 250 l 100 x 50 x 50 jakie oświetlenie było by właściwe do takiego akwa ? Jeżeli ledy to o jakiej mocy ? Jeżeli t5 to ile świetlówek i jakie ? Z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ok 160w w ledach albo min 6x39w w t5 a najlepiej 8x39w.

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ledach bliki sa zdecydowanym plusem, jednak nigdy to nie T5... Kazdy rodzaj swiatla ma swoje plusy... jak i minusy. Jesli masz badz planujesz jakies twarde w baniaku to nie proponuje samych ledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.