Skocz do zawartości
hummel

Tunze 9004/reefpack puszcza bąble

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ten odpieniacz puszcza mi mase powietrza spodem do zbiornika, czekam aż się to niby uspokoi jak wyczytałem w sieci ale nic a nic nie ma poprawy

Cały zbiornik aż biały od mas powietrza

Czekam już miesiądz , jest to już irytujące

Trochę mniej puszczało - dziś dodałem oryginalną gąbkę pod spód - jest nawet gorzej

Podpowiedzcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"miesiądz" najpierw polecił bym słownik.

A co do działania pienidła to najlepiej jak by wypowiedział się ktoś, kto takowy posiada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja swojego wyjąłem z akwarium i sylikonem skleiłem łączenie obudowy z obydwu stron. na drugi dzień do akwarium, pomogło w 99%. Byłem zadowolony do końca dni mojego starego szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi on nie puszcza nieszczelnościami na łączeniu obudowy tylko od spodu tam gdzie jest ''kratka'' i woda powraca do zbiornika.

Bardzo spokojny proces ale mikro=bąbelki masowo ''wylewają'' się z pod spodu

Następnie pompa puszcza to w cały obieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobrze poskładałeś. Mój po wyczyszczeniu puszcza bąble przez może góra pół godziny a potem już spoko. I raczej nie spodem a na łączeniach.

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poskładaniu raczej nie mogłem nic pomylić bo pompa i kratka wchodzi tylko w swoje prowadnice i inaczej bym go nie złożył.

Nic bokami nie puszcza

Jedyne co pomaga trochę to podniesienie go ma max w górę aby woda ledwo co wlewała się w grzebień

Jeśli jest w połowie grzebienia spodem idzie masa powietrza

Postaram się nagrać proces jak ogarnę lepszą kamerę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poskładaniu raczej nie mogłem nic pomylić bo pompa i kratka wchodzi tylko w swoje prowadnice i inaczej bym go nie złożył.

Nic bokami nie puszcza

Jedyne co pomaga trochę to podniesienie go ma max w górę aby woda ledwo co wlewała się w grzebień

Jeśli jest w połowie grzebienia spodem idzie masa powietrza

Postaram się nagrać proces jak ogarnę lepszą kamerę

Dokładnie masz go wynurzyć tak żeby dolna część grzebienia była nie więcej niż 1cm pod wodą i odkręcić odpowiednio powietrze żeby bić sobie suchą pianę. Bąble w takiej konfiguracji powinny po 1 dniu ustąpić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie delikatnie spodem też idą, ale nie tyle żeby było po całym baniaku widać przy suchej pianie praktycznie brak.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

edit. odpieniacz już opanowałem, można powiedzieć że ''dojrzał'' plus jest uniesiony wysoko jak się da- dzięki

Problemem jest ten comline filter z refpacka- wg mnie to niewypał totalny raz mi zassał miliony litrów powietrza bo był za mało zanurzony i wyssał wodę z samego siebie

Obecnie jest zanurzony mocno, ale też puszcza bąbelki , nie mam pojęcia skąd on może je pobierać, wyrzuca wode z powietrzem - małe babelki delikatnie

Wkład- skarpeta z purigenem wata i ori gąbka

Co z tym zrobić? wywalić go bo już nie mam pomysłu, filtr specjalnej troski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W filtrze, pod watą po pewnym czasie działania tworzy się poduszka powietrzna. Wystarczy wyłączyć go na chwilę. Filtr się odpowietrzy

i powinno być dobrze przez kilka dni. Ten filtr to dodatkowa cyrkulacja, pojemnik na media i chyba coś tam zbiera z powierzchni bo wata po kilku dniach jest brudna. Jeżeli pod wylotem odpieniacza masz założoną gąbkę to pamiętaj o cotygodniowym wyjmowaniu jej i starannym czyszczeniu. Zbiera się na niej pełno jakiegoś takiego białawego pyłu, który jeżeli będzie go dużo odrywa się od gąbki i lata po całym akwarium. Nie jest to detrytus ani film bakteryjny jaki zawsze osadza się na gąbkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.